Brygida Turowska
700 oddanych głosów
Data urodzenia:
23-06-1964 (58 lat)
W 1989 roku ukończyła Studio wokalno-aktorskie przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Był to również jej pierwszy teatr zawodowy, w którym w latach 1985-1989 występowała w spektaklach: Les Miserables, My Fair Lady, Dwoje na huśtawce i Skrzypek na dachu. W latach 1991-1994 grała w Teatrze Miejskim w Gdyni. Kreowała tam role: Telimeny w Panu Tadeuszu w reż. Adama Hanuszkiewicza, Zuty w Ferdydurke w reż. Waldemara Śmigasiewicza, Królowej Hiszpanii w Krzysztofie Kolumbie w reż. Andrzeja Wajdy, Kobiety w Kabaretach dla dorosłych w reż. Marka Pacuły oraz występowała w spektaklach Mieszczanin szlachcicem i Księga Bałwochwalcza w reż. Waldemara Śmigasiewicza.
W latach 1994-2006 pracowała w Teatrze Nowym w Warszawie, gdzie grała w wielu przedstawieniach Adama Hanuszkiewicza: Sex Party po polsku, Kordian, Lilla Weneda, Piąty pokój czyli tęsknota do dobrych obyczajów, Moralność Pani Dulskiej i Zagraj to jeszcze raz, Sam. Występowała w Teatrze Offowym w spektaklu: Miss America w reż. Zbigniewa Olkiewicza. Zagrała w spektaklach Kaczmarski Festivus w reż. Renaty Dymnej, Azzurro w reż. Krzysztofa Langa oraz O dwóch takich, co ukradli księżyc w reż. Cezarego Domagały.
Współpracowała z Teatrem Wielkim w Warszawie w latach 1995-1998, gdzie grała w przedstawieniu: Śpiewnik domowy w reż. Marii Fołtyn. Występowała również w Mazowieckim Teatrze Muzycznym w operetkach: Księżniczka Czardasza w reż. Marty Meszaros oraz Dziecko w krainie muzyki w reż. Włodzimierza Izbana.
Od 2007 roku jest związana na stałe z Teatrem Rampa w Warszawie, gdzie występowała w komedii Sześć w jednej w reż. Grzegorza Warchoła, komedii z piosenkami Babskie party w reż. Zdzisława Wardejna, spektaklu muzycznym Jaskółka w reż. Żanny Gierasimowej oraz w spektaklu Awantura w piekle w reż. Cezarego Domagały, spektaklu muzycznym Tango Piazzola w reż. Roberta Talarczyka i Witolda Mazurkiewicza oraz w dramacie Żyd w reż. Witolda Mazurkiewicza oraz wyreżyserowanym przez niego spektaklu muzycznym Być jak Frank Sinatra.
Obecnie można ją oglądać w rockowym musicalu RENT w reż. Jakuba Szydłowskiego, komediodramacie Mistrz i Małgorzata w reżyserii Michała Konarskiego, spektaklu kolędowym A my do Betlejem... w reż. Piotra Furmana, spektaklu muzycznym Perły kabaretu Mariana Hemara w reżyserii Janusza Szydłowskiego, musicalu o Jimie Morrisonie Jeździec burzy w reż. Arkadiusza Jakubika. Gra również w musicalach familijnych W pogoni za bajką, Pinokio czyli świerszczowe opowieści, Awanturze o Basi oraz O dwóch takich co ukradli księżyc w reż. Cezarego Domagały a także w bajce muzycznej Calineczka w reż. Witolda Mazurkiewicza.
Współpracuje z Teatrem w Bielsku Białej, gdzie gra Yvonne Prentice w komedii „Co widział kamerdyner?” wyreżyserowanej przez Andrzeja Zaorskiego. Za tę kreację otrzymała nagrodę publiczności za Najlepszą Rolę Drugoplanową Żeńską na XVI Festiwalu „Oblicza Teatru” w Polkowicach.
Szerszemu gronu publiczności Brygida Turowska jest znana również ze srebrnego ekranu. W Teatrze Telewizji zagrała w spektaklach Macieja Wojtyszki pt. Chryje z Polską oraz Casanova. Ma na swoim koncie wiele ról w serialach telewizyjnych takich jak: Na Wspólnej, Plebania, Kryminalni, Magda M, Na dobre i na złe, Kasia i Tomek, Klan, 13 Posterunek oraz Buła i spóła. Ostatnio zagrała w filmie Jacka Borcucha Wszystko co kocham.
Dzieci mogą ją usłyszeć w większości dubbingowanych bajek. Jest m.in. głosem Angeliny Jolie w filmach Rybki z Ferajny i Kung Fu Panda.
Jej stale pogłębianą pasją jest śpiew. Współpracowała z zespołami jazzowymi w Gdańsku, Gdyni oraz we Włoszech (Rzym, Bolonia, Modena, Mediolan). Brała udział w koncercie Łazuka zaprasza w reż. Bogdana Łazuki oraz w oratorium 63 fotografie Romana Kołakowskiego.
więcej
więcej
Spektakle z udziałem tego aktora:
Rapsodia z Demonem
Teatralno-koncertowe widowisko stworzone do przebojów legendarnej grupy Queen. Zainscenizowane z kluczową rolą światła i dźwięku, z muzyką graną na żywo przez najlepszych muzyków sesyjnych. Dynamiczna i perfekcyjna choreografia Santiago Bello znakomicie ożywiła zjawiskową scenografię.
Opowieść o perypetiach młodego wokalisty, który dla kariery jest gotowy zawrzeć ryzykowny pakt z demonem. Przeżycia bohaterów zostały zręcznie zilustrowane najsłynniejszymi hitami zespołu Queen.
Nowe aranżacje utworów oraz wybitne interpretacje młodych wokalistów sprawiają, że słynne przeboje brzmią porywająco jak oryginały. Zwłaszcza przeboje śpiewane przez Kubę Molędę - wokalistę i aktora musicalowego oraz Jakuba Wociala - występującego na wielu scenach Europy - wywołują wrzawę i aplauz widowni.
Jednak każdy z aktorów ma swój bezdyskusyjny udział i ważne miejsce w sukcesie „Rapsodii...".
Dziś widzimy jaki rezultat daje inspiracja „Queenami” połączona z ciężką pracą i dobrze wykorzystanym talentem wykonawców. Rozmach i artystyczny poziom widowiska okazał się godny legendy, dzięki której powstał.
„W efekcie powstaje widowisko, które potwierdza, że Rampa dzisiaj dołącza do czołówki polskich scen muzycznych” mówi jedna z recenzji. A fakt, że od premiery każda „Rapsodia...” kończy się owacjami na stojąco, wspólnym śpiewaniem hitów Queen i długimi bisami, mówi już sam za siebie.
Spektakl rekomendowany dla młodzieży i dorosłych
więcej
SzczegółyDzień Dziecka
Zapraszamy dzieci i rodziców na wyjątkowy „DZIEŃ DZIECKA” - muzyczny spektakl napisany specjalnie dla naszego teatru przez znanego artystę kabaretowego Tomasza Jachimka, z muzyką Marcina Partyki, w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego. Ten zestaw twórców gwarantuje doskonałą zabawę dla całej rodziny, a zwłaszcza dla dzieci w wieku zerówkowym i wczesnoszkolnym. Prapremiera w Rampie odbyła się 17 września 2016r.
Pan Jan jest ważnym, wiecznie zajętym Dyrektorem i nie ma czasu dla swojej córki Paulinki. Ba, rozmawiając ciągle przez swoje telefony, nie zauważa nawet jej obecności. Sądzi przy tym, że dziecko nie powinno mieć o to do niego pretensji, ponieważ dzieci „to dopiero mają dobrze” - zajmują się przecież tylko zabawą i szkołą. Czy rzeczywiście tak jest? Pewnego dnia sam się o tym przekonuje, gdy dziwnym zrządzeniem losu staje się znowu małym Jasiem, który musi iść do szkoły… Przeżywa zwykły dzień dziecka, który w niczym nie przypomina tego świątecznego Dnia Dziecka z 1-go czerwca. Paulinka, która jest świadkiem tego niecodziennego zdarzenia, ma nadzieję, że jej tata znajdzie wreszcie czas na wspólną partyjkę „Chińczyka”…
Od wrześniowej prapremiery w Teatrze Rampa Dzień Dziecka będzie można obchodzić przez cały rok, nie tylko 1-go czerwca. Ten spektakl da radość dzieciom a dorosłym przypomni o tym, że sami kiedyś byli dziećmi i że warto o tym pamiętać. Naszym dodatkowym prezentem dla Widzów będzie kolorowy program z dołączoną do niego płytą ze wszystkim piosenkami ze spektaklu i muzyką do samodzielnego śpiewania tychże piosenek. Warto spróbować swoich sił, a nuż wydarzy się coś niezwykłego...
Spektakl rekomedowany dla dzieci w wieku od 7 lat
więcej
SzczegółyTestament dziadersa
„Testament Dziadersa” to pierwszy w historii Rampy skecz show – żywiołowy mix scen, piosenek i monologów stand-up połączonych tematem międzypokoleniowej konfrontacji. Na scenicznym ringu staną naprzeciw siebie generacje wychowane w różnych kontekstach i czasach, aby stoczyć bój o przyszłość świata i polskiego teatru. Wśród nich wszechpotężni, tajemniczy i kontrowersyjni – dziadersi. Wychowani w zamierzchłych czasach przed epoką internetu, Tik Toka, Instagrama oraz śniadań na mieście. Pomijani w marketingowych briefach i popkulturze, przywiązani do starego, wspaniałego świata, w którym kolejne nowości technologiczne napawają strachem i niezrozumieniem. Sami dziadersi też wzbudzają przerażenie młodszego pokolenia jako pokolenie trzymające władzę, której nie chcą się pozbyć.
Czy uda się powstrzymać wojnę między generacjami i oswoić międzypokoleniowe waśnie? Tego wyzwania podejmie się Milenialka (Marta Podobas), która wkracza w świat Dziadersów, poznając ich zwyczaje, życie codziennie oraz przekonania, boleśnie zdając sobie sprawę, że w wielu kwestiach sama stała się do nich podobna…
„Testamet Dziadersa” to debiut reżyserski wybitnego improwizatora, aktora i scenarzysty Mateusza Płochy oraz inauguracja Start-Up Comedy – nowego nurtu Rampy, w którym będziemy poszukiwać nowych popandemicznych mutacji komedii, która łączy pokolenia i ludzi o różnych światopoglądach, gustach i wrażliwościach.
więcej
SzczegółyGrand Musical Hotel - spektakl sylwestrowy
Pandemia, inflacja i zakupy przedświąteczne sprawiają, że warszawiacy marzą o ucieczce z kraju. Urlopie od Polski. Zaledwie 12 minut metrem od centrum powstaje hotel, w którym przeniesiemy Cię na Teneryfę, Majorkę czy Hawaje - bez konieczności opuszczania miasta! Położony wśród bloków Targówka GRAND MUSICAL HOTEL to hybryda uzdrowiska, kasyna i SPA, w którym odzyskasz radość życia. Wyposażony w sztuczną plażę, wodospad i dżunglę kurort obsługiwany jest przez speców od karnawału – przebranżowionych po pandemii aktorów.
Tylko tu wśród pokojówek spotkasz gwiazdy kina, a w restauracji obsłużą Cię laureaci konkursu Chopinowskiego, Orłów czy Fryderyków. Zapraszamy do wnętrza hotelowego show bezrobotnych artystów oraz gości, których z pomocą muzyki i tańca porwiemy w szaloną podróż do krainy luksusu.
Już 11 grudnia wielkie premierowe otwarcie turnusu zimowego w pierwszym na świecie hotelu muzycznym. Nie czekaj! Wsiądź w II linię metra, przybądź na Targówek i zarezerwuj miejsca dla rodziny. Przyjaciół. Żony. Kochanka. A może masz ich dosyć i chcesz spędzić egzotyczny urlop samotnie? Oderwij się od szumu miasta i zaufaj muzykoterapii. Przeżyj przygodę życia w GRAND MUSICAL HOTEL.
więcej
SzczegółyGrand Musical Hotel
Samolot tanich linii lotniczych Rampa Airlines z lecącymi na grecką wyspę Nudos Polakami wpada w turbulencje i ląduje awaryjnie na tajemniczej wyspie. Błąkający się we mgle turyści zostają wzięci za nielegalnych imigrantów. Uciekając przed wojskiem, dzikimi zwierzętami i przed sobą trafiają do zagadkowego, położonego wśród bloków Grand Musical Hotelu – retrofuturystycznego kurortu przyszłości, ostatniego na świecie azylu dla spragnionych wytchnienia od polityki, inflacji i rodziny, w którym można odbyć podróż na Teneryfę, Majorkę czy Hawaje – bez konieczności opuszczania miasta. Podczas tygodnia metamorfozy kuracjusze odkrywają, że są uczestnikami prokreacyjnego reality show sponsorowanego przez Instytut Demografii a hotel to przebranżowiony teatr muzyczny, położony nie w Grecji, ale w najbardziej tajemniczej dzielnicy Warszawy – na Targówku.
więcej
SzczegółyMiłość jako jednostka chorobowa
Miłość niejedno ma imię, a z pewnością wiele twarzy. Podobno atakuje przez oczy, mąci umysł, rani serce i nierzadko wychodzi bokiem. Brzmi jak choroba, dlatego też często potrzebuje lekarza i przestrzeni, aby zostać uleczoną, odnowioną a czasami,... aby zostać z niej wyleczonym.
I tak trafiamy do gabinetu Psychoterapii dla Małżeństw i Par razem z bohaterami naszej najnowszej komedii pt.”Miłość jako jednostka chorobowa”. Intrygującą plejadę pacjentów przyjmuje tu doktor Anna - sceptyczna wobec sensu ratowania związków i zalecająca wszystkim rozwody. Jej Asystentka uporczywie wierząca w idealną miłość, postanawia udowodnić sobie i szefowej, że przez tydzień odnajdzie swoją drugą połówkę. Tymczasem wystarczył 1 dzień, aby miłość i szaleństwo nieznajomego mężczyzny przewróciło życie cynicznej Terapeutki do góry nogami. Zabawne dialogi, kontrastowe postacie i nieco irracjonalny humor sytuacyjny gwarantują doskonałą zabawę. Wisienką na torcie są wykonywane przez bohaterów spektaklu znane przeboje współczesnej polskiej piosenki. Usłyszymy zatem takie ponadczasowe przeboje jak: „Wyszłam za mąż zaraz wracam”, „Gdzie Ci mężczyźni...”, „Lepszy model”, „Babę zesłał Bóg”, „Nie wierz nigdy kobiecie”, „Byłaś serca biciem”, „Kiedyś cię znajdę” i wiele innych. Zaskakujące jak te piosenki, pomimo swojego słusznego wieku, idealnie pasują do współczesnych historii i rozterek nie tylko małżeńskich. Zapraszamy zatem na niezwykle skuteczną terapię śmiechem i znanymi lubianymi piosenkami.
więcej
SzczegółyJaskółka
Zwycięzca Festiwalu w Berlinie.
Wyjątkowy spektakl na podstawie opowiadania Iwana Turgieniewa pt. „Żywe relikwie" .Żanna Gierasimowa w swojej adaptacji stworzyła magiczną teatralno-muzyczną opowieść o losie niezwykłej dziewczyny - Łukierii „tanecznicy, pieśniarki, śmieszki... najładniejszej dziewczyny na wsi". Dziewczyny, która - jak jaskółka - póki żyje, nie dotyka ziemi, choć paradoksalnie nie może oderwać się od swojego cierpienia (niezwykła kreacja Brygidy Turowskiej).
Spektakl przenosi widza do cudownego świata niczym z obrazów XIX-wiecznych rosyjskich malarzy, w którym przeplatają się elementy pogańskich i chrześcijańskich obrządków, wypełnionego przepięknymi starosłowiańskimi pieśniami, nawet z XII wieku (śpiew na żywo - Anna Pak). Niezapomniane przedstawienie dla wrażliwych oczu, uszu i serc.
Spektakl jest wystawiany w języku polskim.
więcej
SzczegółyNa wschód od Hollywood
Najnowsza komedia muzyczna napisana specjalnie dla naszego teatru przez Tomasza Jachimka. Spektakl reżyseruje Jerzy Jan Połoński świetnie przekładający kabretowy humor na język sceniczny. Tym razem ten twórczy tandem zmierzy się z mitami krążącymi na temat zawodu aktora oraz ukaże w krzywym zwierciadle okoliczności decydujące o doborze repertuaru. Środowisko teatralne poznamy oczami młodego absolwenta Akademii Teatralnej, który dostaje swój pierwszy angaż w zawodowym teatrze... Swoją pracę rozpoczyna z głową pełną akademickich ideałów i wyobrażeń o przygotowaniu kreacji aktorskiej oraz przedstawienia. Gdy w planowanej premierze dostaje jeszcze główną rolę, wydaje się to spełnieniem jego marzeń... Okazuje się jednak, że w świątyni sztuki zderzy się z dalekimi od ideałów postawami doświadczonych kolegów po fachu, co wywoła szereg komicznych i absurdalnych sytuacji.
Czy młody aktor podejmie rzucone wyzwanie i stanie się sprawcą sukcesu czy też klęski Teatru Nieprzeciętnego?
więcej
SzczegółyTwist and Shout
Teatr Rampa zachęcony sukcesem „Rapsodii...” z hitami Queen, jako pierwszy w Polsce tworzy widowisko muzyczne z kultowymi przebojami Beatlesów w nowych uwspółcześnionych aranżacjach.
Ponadczasowe przeboje The Beatles usłyszymy w nowoczesnych aranżacjach Jana Stokłosy – kierownika muzycznego nowej premiery. Stokłosa razem ze świetnie dobranymi rockowymi muzykami gwarantują doskonałe wykonanie muzyki na żywo.
W głównej roli zobaczymy i usłyszymy wybitnego aktora musicalowego wokalistę Jakuba Wociala, którego wiodąca kreacja w Rapsodii... oraz tytułowa rola w Jesus Christ Superstar cały czas przyciągają do Teatru Rampa tłumy widzów.
Kanwą nowej premiery będą perypetie projektanta mody, który powrócił do Warszawy, by stworzyć unikatową kolekcję. W kamienicy, w której zamieszkał, podejrzane działania lokatorów skupiają się wokół tajemniczego weterana - Sierżanta Pieprza. Wkrótce projektant odkrywa prawdziwe motywy działania sąsiadów...
Współczesne interpretacje znanych przebojów, widowiskowa choreografia i wybitni wokaliści odsłonią w Rampie nowe oblicze hitów The Beatles. Zapraszamy!
Przedstawienie rekomendowane dla widzów dorosłych i młodzieży (od 15 lat).
więcej
SzczegółyBabcia mówi pa, pa
Autorski spektakl familijny, który w niebanalny, zabawny sposób pomaga dzieciom tłumaczyć ważne prawdy i temat przemijania.
„Babcia mówi pa, pa” Agaty Biziuk i Agnieszki Makowskiej to autorski spektakl familijny, który w niebanalny i zabawny sposób pomaga dzieciom osobiście odkrywać ważne prawdy i oswoić się z tematem przemijania. Jest to historia o tym, jak poradzić sobie z odejściem osoby, która była przy nas zawsze, bez której nie wyobrażamy sobie życia. Krzyś pragnie odnaleźć babcię, która pewnego dnia po prostu zniknęła. Ani rodzice, ani zabawki nie są w stanie powiedzieć mu, co tak naprawdę się wydarzyło. Wobec tego to on wyrusza w niezwykłą podróż, podczas której spotyka wiele barwnych postaci: odrzucone zbuntowane zabawki, dzieci, które nie chcą dorosnąć i zapomniane mityczne stworzenia. Krzysiowi podczas tej podróży towarzyszy Komandos – jego ulubiona zabawka, którą dostał od Babci oraz wierny Anioł Stróż, który pociesza go w trudach wędrówki.
Czy Krzyś odnajdzie babcię? Czy rodzice będą potrafili powiedzieć, dlaczego babcia "powiedziała pa, pa"?
Wielopoziomowy sens spektaklu oraz intrygująca nowoczesna inscenizacja zapewnią dobrą zabawę nie tylko dzieciom ale również widzom dorosłym.
Sztuka „Babcia mówi pa, pa” autorstwa Agaty Biziuk i Agnieszki Makowskiej znalazła się w finale 19. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej w 2013 roku. Spektakl otrzymał również atest stowarzyszenia ASSITEJ jako „świadectwo Wysokiej Jakości i Poziomu Artystycznego za 2012 rok”. Dekoracje i kostiumy do naszej inscenizacji projektuje Marika Wojciechowska - laureatka wielu prestiżowych nagród za scenografię teatralną.
Spektakl rekomedowany dla dzieci od 6 lat z podstawami czytania
więcej
SzczegółyO dwóch takich co ukradli księżyc
Zrealizowany z rozmachem inscenizacyjnym, rozśpiewany i roztańczony musical według powieści Kornela Makuszyńskiego. Spektakl daje znakomity pretekst do dyskusji o relacjach rodzinnych i o prawdziwych wartościach, jakie powinny być doceniane w życiu.
Nowy pomysł inscenizacyjny reżysera Cezarego Domagały zakładał uwspółcześnienie historii Jacka i Placka, co wymagało nowej aranżacji muzyki Tomasza Bajerskiego dokonanej przez młodego kompozytora i aranżera Andrzeja Bonarka, przygotowania bardzo efektownej nowatorskiej scenografii autorstwa Małgorzaty Szydłowskiej, futurystycznych projekcji video Dawida Kozłowskiego, oraz nowoczesnej choreografii Marty Domagały-Witkowskiej.
W wyniku współpracy tych twórców powstał wyjątkowy musical, a zawarte w nim 23 mądre a jednocześnie zabawne piosenki idealnie oddają przesłanie Makuszyńskiego.
Przypominają o tym, co jest w życiu ważne, co doceniamy dopiero w kontekście braku, ile musimy doświadczyć, aby zrozumieć pewne prawdy. Podkreślają, że miłość matczyna może pomagać zwyciężać wszelkie przeciwności losu.
Spektakl rekomendowany dla dzieci w wieku 7-13 lat.
więcej
SzczegółyPinokio
Dzieci razem z Pinokiem przeżywają jego zaskakujące przygody wynikające często z samowoli i łatwowierności.
Idealny pretekst do dyskusji o wyjątkowej roli ojca, o posłuszeństwie i dobrym wychowaniu.
Wspaniała podróż w świat dziecięcej wyobraźni. Jej bohaterem jest mały, niegrzeczny chłopiec, który pewnej nocy ma niesamowity sen. Oto ożywają wszystkie jego zabawki, a on sam staje się drewnianym pajacem i jako Pinokio zaczyna się uczyć dobrych manier
i odpowiedzialności.
Pokój chłopca zamienia się w różne krainy, w których pajacyk spotyka znane nam z bajki postacie i przeżywa z nimi niezwykłe przygody. W tej wędrówce od początku towarzyszy mu Gadający Świerszcz, będący jednocześnie wirtuozem skrzypiec.
Spektakl rekomedowany dla dzieci w wieku 6-11 lat.
więcej
SzczegółyCalineczka
Barwne przedstawienie z bajkową scenografią i zaskakującymi kostiumami, dzięki którym dzieci poczują się jak maleńka Calineczka. Spektakl adresowany do najmłodszej przedszkolnej widowni. „Calineczka” to opowieść o pragnieniu wolności oraz o tęsknocie za tym, co piękne, delikatne i upragnione. Malutka dziewczynka wędruje po świecie, szukając swojego miejsca na ziemi, lecz kolejne napotkane zwierzęta nie rozumieją jej marzeń. Maleńka dziewczynka ma wielkie serce i chętnie wszystkim pomaga. Jej dobroć zostaje w końcu wynagrodzona, a marzenia wreszcie się spełniają…
Spektakl rekomendowany dla dzieci przedszkolnych w wieku 4-6 lat.
więcej
SzczegółyJesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar to klasyka rockowego musicalu na najwyższym poziomie, tytuł który gwarantuje wybitnych wykonawców. W naszej inscenizacji w roli Jezusa i Marii Magdaleny można podziwiać Najlepszych Wokalistów Musicalowych 2018 roku. Znakomite wokale, dynamiczna fabuła i dopracowana w każdym geście choreografia nikogo nie pozostawiają obojętnym.
Kultowa rock opera Tima Rice'a i Andrew Lloyda Webbera „Jesus Christ Superstar” * w reżyserii Jakuba Wociala i Santiago Bello jest od 4 lat sezonowym hitem Rampy granym - z racji swojej tematyki - tylko przed Wielkanocą. Niezwykłe wydarzenia z ostatniego tygodnia życia Jezusa opowiedziane są tu z perspektywy Judasza i jego ogromnego konfliktu ze sobą i otoczeniem. Libretto Tima Rice'a stawia Jezusa i Judasza jako dwóch głównych bohaterów dramatycznych wydarzeń zapisanych na zawsze w historii ludzkości.
W tym roku, jak w latach poprzednich, w roli tytułowej Widzowie zobaczą Jakuba Wociala uznanego za Najlepszego Wokalistę Musicalowego 2018 roku, laureata Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury. Jego niezwykła kreacja Jezusa mistrzowsko łączy skrajne emocje, prawdziwie wzruszając w kluczowych scenach i songach. Najważniejszą rolę kobiecą – Marii Magdaleny obok znakomitej Natalii Piotrowskiej kreować będzie Agnieszka Przekupień – Najlepsza Wokalistka Musicalowa 2018 roku. Została ona zaproszona specjalnie do tej roli przez reżysera. Rozszerzenie tegorocznej obsady zostało podyktowane zwiększoną ilością wystawień, a pozostałą nową część wykonawców wyłoniono drogą ogólnopolskich castingów. Wszystkim artystom towarzyszyć będzie orkiestra pod dyrekcją Jana Stokłosy, który od dwóch lat jest kierownikiem muzycznym naszej inscenizacji. Warto dodać, że wszystkie utwory będą śpiewane w genialnych i ponadczasowych przekładach Wojciecha Młynarskiego i Piotra Szymanowskiego.
więcej
SzczegółyPerły kabaretu Mariana Hemara
Jedyne w Warszawie przedstawienie z piosenkami najznakomitszego kabareciarza przedwojennej stolicy. Hemar był jej legendą i marką samą w sobie. W spektaklu usłyszymy teksty jego autorstwa tworzone dla słynnych kabaretów „Qui pro Quo",„Banda" i „Cyrulik Warszawski" oraz kilkanaście ponadczasowych piosenek z ok. 3000 przez niego napisanych.
Hemar wierzył głęboko, że „nie ma w poezji bliższych krewnych niż wzruszenie i humor". Janusz Szydłowski, oczarowany twórczością Hemara, reżyser i autor scenariusza, postanowił wraz z aktorami Teatru Rampa wskrzesić szlachetną formę kabaretową, emanującą elegancją, stylem, a jednocześnie rewiową barwnością.
więcej
SzczegółyW pogoni za bajką
Teatralno-musicalowa zabawa znanymi bajkowymi wątkami i losami bohaterów. Całość tworzy muzyczną opowieść zaskakującą nowoczesną formą i pomysłem inscenizacyjnym.
Przeplatają się w nim dwa światy: podziemny świat nieczytanych bajek oraz zabiegany świat współczesnego królestwa.
Wiecznie zajęty król Sukcesso Pałer zaniedbuje relacje ze swoją córką. Aby ojciec choć na chwilę przestał być królem i poświęcił swój czas tylko jej, królewna Rebella postanawia ukryć jego berło. Atrybut władzy ginie w czeluściach zamkowych lochów, a jego poszukiwanie daje początek fascynującej przygodzie z bohaterami wielu znanych bajek.
Zaskakująca roszada konwencji i stylów uczy znajdowania właściwego kontekstu oraz interpretacji wielu symbolów.
Spektakl rekomendowany dla dzieci w wieku 7-13 lat.
więcej
SzczegółyRent
"RENT" - musical Jonatana Larsona z przesłaniem adekwatnym do dzisiejszych czasów: w świecie, gdzie rządzi pieniądz w ostatecznym rozrachunku z życia liczy się nie on lecz miłość. Mimo, że nie można jej kupić za żadne pieniądze, niektórym wydaje się, że można ją wynająć. "RENT" zdobył nagrodę Pulitzera i cztery statuetki Tony, oraz pięć nagród Drama Desk Award. Jako pierwszy wprowadził do musicalu ważne współczesne tematy społeczne.
"RENT" to musical dla młodych i dla „młodych duchem”, dających się porwać rockowej muzyce i świetnym wokalistom. Dla wszystkich, którzy nie boją się utożsamić z bohaterami śpiewając z nimi piosenki i dla tych którzy nie do końca ich rozumiejąc, jednak po cichu im kibicują. Dla młodych, którzy jeszcze nie odnaleźli swojej drogi i dla dojrzałych, którzy w gąszczu obowiązków tęsknią za radosnym i beztroskim życiem. "RENT" to musical o wolności, tolerancji ale przede wszystkim o potrzebie miłości, do której każdy człowiek ma prawo.
"RENT" opowiada o różnych pragnieniach miłości, która każdego z bohaterów prowadzi inną drogą. Łączy ich życie na marginesie wielkomiejskiej społeczności, która odrzuciła ich styl bycia artystycznej bohemy. Młodzi ludzie walczą o zachowanie własnej godności i mieszkania. Są z niego wyrzucani przez swojego dawnego kompana, który nagle się wzbogacając, zamienia się w tyrana. Wielu z bywalców loftu zmaga się z wirusem HIV, z bezdomnością, zimnem i głodem. Jednak najbardziej dotkliwy jest dla nich chłodna obojętność otoczenia oraz niezaspokojony głód miłości. Mimo swojej trudnej sytuacji odkrywają, że najważniejsza w życiu jest właśnie miłość niezależnie od orientacji, wsparcie przyjaciół i postępowanie w zgodzie z własnymi przekonaniami.
więcej
SzczegółyMistrz i Małgorzata
Młody duchem i ciałem Michał Konarski – autor adaptacji i reżyserii proponuje dość osobistą interpretację arcydzieła Bułhakowa. Niczego jednak nam nie narzuca, a raczej dzieli się tym, co go w powieści, którą analizował przez wiele lat, urzekło i zahipnotyzowało.
Efekt to ciekawie skondensowana fabuła i bogactwo symbolicznych scen, pozostających do interpretacji Widza. Nowatorska inscenizacja "Mistrza i Małgorzaty" początkowo nie przypadła do gustu bardziej rygorystycznym krytykom a bardzo pozytywnie została odebrana przez młodych widzów, którzy dali temu wyraz w mediach społecznościowych.
Często pisali, że po obejrzeniu naszej interpretacji postanowili sięgnąć po dzieło osobiście, a ci którzy już znali „Mistrza i Małgorzatę”, przyznali, jak wiele groteskowych scen i symbolicznych znaczeń uszło ich uwadze i po spektaklu wracają do lektury. Wielu starszych widzów przyznało, iż zręcznie wplecione w spektakl piosenki Izaaka Dunajewskiego z radzieckich filmów propagandowych "Wołga, Wołga" i "Świat się śmieje" znakomicie uwydatniły liczne absurdy Rosji lat 30-tych.
więcej
Szczegóły