Beata Malczewska - zdjęcie

Beata Malczewska

9,5 / 10

52 oddanych głosów

Aktorka teatralna, związana z Teatrem Starym w Krakowie. Współzałożycielka kabaretu Loch Camelot gdzie występuje w wieczorach kabaretowych i spektaklach m.in. „CHODU i HOP”. Również w Teatrze Lochu Camelot wystawia monodram komediowy z piosenkami pod tytułem „Tuwim… czyli 5 minut woźnej” - wg własnego scenariusza
Spektakle z udziałem tego aktora:

Muza w „Café Lulu"

Muzyczny

„Muza w Café Lulu” to komediowa opowieść sceniczna z piosenkami stworzona z fraszek Jana Sztaudyngera.
Jesteśmy świadkami zabawnych perypetii pewnego krakowskiego Poety, który w swej ulubionej kawiarni - „Cafe Lulu" usiłuje napisać dzieło życia.
Niestety, okazuje się, że właśnie przeżywa kryzys twórczy… Czy sytuację uratują nawiedzające go Muzy? Odwiedzają Poetę i w komiczny sposób usiłują „pomóc" mu znaleźć natchnienie i powrót do sił twórczych.

Beata Malczewska i Bogdan Słomiński - aktorzy Narodowego Starego Teatru tworzą brawurowy duet sceniczny, a znane i lubiane fraszki nabierają nowych znaczeń, są przezabawnie interpretowane.
Autorką scenariusza składającego się z fraszek Jana Sztaudyngera jest grająca w spektaklu Beata Malczewska.

Szczegóły

6 sekund

Monodram

Monodram komediowy Beaty Malczewskiej, aktorki Narodowego Starego Teatru w Krakowie. - Jest to żywiołowo przedstawiona historia o aktorce w kwiecie wieku, która nagle postanawia odmienić swój wizerunek zawodowy z dramatycznego na komediowy. Czemu nie stało się to wcześniej?

Trop wiedzie od zaskakującej sceny rodzinnej, gdzie przez jedną aktorkę rozgrywane są relacje trzech pokoleń: babki, córki i wnuczki, i ich brawurowe uczestnictwo w kursie tańca dla kobiet bez ograniczenia wieku.
Wszystko to jednak okaże się być... nieprawdą.

Jednak ta celowo zmyślona historia stanie się trampoliną do startu bohaterki w przypadkowy casting do serialu. Zobaczymy, okraszone fragmentami W. Szekspira sceny desperackich domowych przygotowań, ostrą parodię sposobu kręcenia reklamy, a na końcu, w finale jak z Woody Allena pojawi się…Cud.

Szczegóły

Piosenka Ci nie da zapomnieć

Muzyczny

„Piosenka ci nie da zapomnieć, czyli Qui Pro Quo w Krakowie” – to barwny spektakl teatralno-muzyczny, który przenosi widzów do świata lat 20. i 30. - w czasy niezwykłego rozkwitu twórczości wybitnych polskich artystów teatru, kabaretu i kina: Hanki Ordonówny, Fryderyka Jarossego, Mariana Hemara, Juliana Tuwima, Henryka Warsa i innych.
Przedstawienie, przygotowane przez Stowarzyszenie na Scenie przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest atrakcyjną propozycją zarówno dla widzów dojrzałych, jak i dla młodzieży - jako ilustracja polskiej kultury i historii dwudziestolecia międzywojennego.
Spektakl dla dorosłych i młodzieży od 12 lat.

Szczegóły

Sekret Panny Kazimiery

Komedia

Aktorka Narodowego Starego Teatru w Krakowie przedstawia komediową opowieść z piosenkami Teatru Loch Camelot: „Sekret panny Kazimiery”
„Sekret panny Kazimiery” - to fantazja kabaretowa, komediowa opowieść z piosenkami w klimacie międzywojennych kabaretów. Uczuciowa grubaska z prowincji, panna Kazimiera (postać fikcyjna), żyje blaskiem międzywojennych gwiazd, rewii i teatrzyków,jest zafascynowana twórczością ówczesnych poetów i walczy, aby być przez nich dostrzeżoną!
Desperacko sięga po cały arsenał środków - od komedii po dramat - wszystko w imię spełnienia swych marzeń - dostąpienia zaszczytu „zaistnienia” w świecie artystów oraz ...w sercu jednego z poetów, tajemniczego blondyna...
„Beata Malczewska śpiewa, opowiada, w brawurowym tempie przeistacza się na oczach widzów przeplatając konwencję współczesną ze stylistyką retro. Wzrusza i bawi.
Koloryt, styl i czar dawnych lat podkreślają repliki oryginalnych kostiumów, cytaty, wiersze i anegdoty - a przede wszystkim barwny, grany na żywo akompaniament fortepianowy.”

Szczegóły