Anastazja Simińska - zdjęcie

Anastazja Simińska

9,4 / 10

199 oddanych głosów

Wiek: 30 lat

Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, wydział wokalno­ aktorski, specjalność musical (2015r., dyplom z wyróżnieniem). Ukończyła również I i II stopień Państwowej Szkoły Muzycznej w rodzinnym Kaliszu, w klasach: śpiewu, rytmiki oraz fortepianu. Laureatka najważniejszych festiwali w Polsce oraz za granicą m.in. 3 miejsca na Międzynarodowym Festiwalu Piosenek Anny German w Moskwie, 2 miejsca na Międzynarodowym Festiwalu ,,MY XXI" w Bułgarii, 2 miejsca na 50.Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Nagrody Specjalnej Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej na Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu oraz półfinalistka Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Współpracowała z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, Teatrem na Plaży w Sopocie, Teatrem Muzycznym w Łodzi, Śródmiejskim Teatrem Muzycznym oraz Teatrem Komedia ­ musical ZORRO. Obecnie gra w nagradzanym w całej Polsce musicalu ,,Rodzina Addamsów" jako Wednesday Addams w Gliwickim Teatrze Muzycznym, w ,,FAME" jako Carmen Diaz w Mazowieckim Teatrze Muzycznym w Warszawie, oraz u boku Beaty Kawki w spektaklu ,,Abonament na szczęście" w Teatrze Miejskim w Lesznie. W 2016r. Została wyróżniona specjalnym rozdziałem w książce Jana Poprawy ,,Piosenka, rocznik kulturalny", wydanej przez Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie znalazła się obok takich nazwisk jak: Andrus, Celińska, Stępniak­Wilk, czy Czyżykiewicz. Aktywnie koncertuje po całej Polsce, również jako solistka Filharmonii Narodowej w Warszawie oraz Programu Pierwszego Polskiego Radia. Od 2016r. kierownik wokalny Śródmiejskiego Teatru Muzycznego w Warszawie, gdzie przygotowuje premierę musicalu ,,Footloose".
Spektakle z udziałem tego aktora:

Abonament na szczęście

Muzyczny

Spektakl muzyczny w II aktach na podstawi szerokiej twórczości Agnieszki Osieckiej z muzyką na żywo i przepiękną warstwą wokalną.

Główna bohaterka, pisząc codziennie wieczorem pamiętniki w domowym zaciszu starej kamienicy przywołuje sceny ze swojego życia wprowadzając widza w świat pełen emocji, rozliczeń z przeszłością, nostalgii. Mężczyźni i kobiety, których spotkała na swej drodze pojawiają się w jej wspomnieniach budując obraz jej samej.

Abonament na szczęście to klasyczny spektakl, w którym zawarte są wątki komediowe i te, po których popłynie nam łza wzruszenia. To przedstawienie skierowane do widza dojrzałego emocjonalnie, któremu własne doświadczenia pozwolą łatwiej poczuć ducha spektaklu. Jest także sentymentalną podróżą do najpiękniejszych tekstów Agnieszki Osieckiej.

Autorskie aranżacje utworów zostały stworzone przez pianistę i kompozytora Tomasza Betkę. Zaskakujące i wzruszające opracowania muzyczne nie odbiegają od oryginałów, są jednak podane w często nieoczywisty sposób. A wszystko oparte jest na naturalnym brzmieniu fortepianu, basu i perkusji towarzyszących na żywo akcji na scenie.

Szczegóły

Rodzina Addamsów

Musical

DLA ŻYWYCH, MARTWYCH I… NIEZDECYDOWANYCH!!!

Morticia, zimna jak sopel lodu, Gomez, gorący jak wulkan, Wednesday – ich demoniczna córka i Pugsley, słodki, ale śmiertelnie groźny synek, urokliwy wuj Fester, wiedźmowata Babcia i Lurch, posępny kamerdyner o wdzięku zombie… oto w komplecie najbardziej upiorna rodzinka wszech czasów!

Rodzina Addamsów w koprodukcji Teatru Muzycznego w Poznaniu i Teatru Syrena w Warszawie to przebojowy musical, którego premiera miała miejsce na Broadwayu w 2010 roku. Od początku spektakl przyciągał tłumy widzów, pokazywany był niemal w całej Europie i Ameryce. Na scenie oglądamy historię upiornej rodzinki mieszkającej na bagnach w starym, wiktoriańskim zamku. Głównymi bohaterami opowieści są Gomez i Morticia, których córka Wednesday, zwana księżniczką ciemności, dorasta i zakochuje się w uroczym chłopaku o imieniu Lucas. Prosi ojca, aby zachował to w tajemnicy przed swoją ukochaną żoną. Wszystko zmieni się pewnego wieczoru, kiedy przy jednym stole spotkają się obie rodziny pochodzące z dwóch różnych światów.

Twórcą Rodziny Addamsów jest amerykański rysownik Charles Addams. Od lat 30. przygody upiornej rodzinki zaczęły się ukazywać w formie komiksu na łamach popularnego amerykańskiego tygodnika „The New Yorker”. Następnie, w latach 1964-1965, emitowano stworzony na jego podstawie serial telewizyjny, a w 1991 roku miała miejsce premiera słynnego filmu Rodzina Addamsów. W obsadzie znaleźli się między innymi Anjelica Huston, Raúl Juliá oraz Christina Ricci, dla której występ okazał się przepustką do hollywoodzkiej kariery. Obraz doczekał się również kontynuacji w 1993 roku oraz w 1998 roku jako Rodzina Addamsów: Zjazd rodzinny.

Poznańsko-warszawską koprodukcję wyreżyseruje Jacek Mikołajczyk (Zakonnica w przebraniu, Nine, Czarownice z Eastwick). Kierownictwo muzyczne spektaklu obejmą Piotr Deptuch i Tomasz Filipczak. Za choreografię odpowiadać będzie Ewelina Adamska-Porczyk, scenografię projektuje Grzegorz Policiński, a kostiumy Ilona Binarsch. W tym składzie realizatorzy przygotowali polską prapremierę Rodziny Addamsów w 2015 roku w Gliwickim Teatrze Muzycznym, a także polską prapremierę Zakonnicy w przebraniu (2016), będącą niesłabnącym przebojem poznańskiej sceny. Muzyka w Rodzinie Addamsów stanowi fuzję tradycji broadwayowskiej i znakomitej stylistyki latynoamerykańskiej. Największą sławę zyskały takie utwory jak: Chcesz być Addamsem, W całkiem nową stronę, Większego świra mam czy Zatańczmy jeszcze raz – wszystkie w przekładzie Jacka Mikołajczyka.

Szczegóły

Zakochani na Broadwayu - Walentynkowy Wieczór Musicalowy

Musical

Zakochani na Broadwayu to wyjątkowy sposób na spędzenie walentynkowego wieczoru. W romantyczną podróż po zakochanym świecie musicalu zabiorą Państwa wspaniali soliści – Paulina Janczak, Anastazja Simińska, Maciej Nerkowski i Jakub Wocial. Usłyszą Państwo nie tylko największe przeboje ze światowych musicali, lecz także nowsze utwory, które na naszych oczach stają się klasyką gatunku. Będzie energetycznie, wzruszająco, wesoło i melancholijnie – muzyka jest wszak jednym z najlepszych sposobów opowiadania o najróżniejszych obliczach miłości.

Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły