Aleksandra Godlewska - zdjęcie

Aleksandra Godlewska

Data urodzenia:
01-06-1974 (48 lat)

Jest absolwentką Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie (1996) i krakowskiej PWST (2000). W Olsztynie debiutowała rolą Meli w „Moralności Pani Dulskiej” w reżyserii Adama Hanuszkiewicza. Jej przedstawieniem dyplomowym w PWST był „Kaleka z Inishmaan” w inscenizacji Mikołaja Grabowskiego. W 2000 zagrała pierwszą rolę w Teatrze Bagatela – Louise Muller w „Stosunkach na szczycie” i od tej pory można ją oglądać na naszej scenie w różnorodnym repertuarze od klasyki przez dramat współczesny po farsę. Na dużym ekranie pojawiła się w filmach Artura Więcka „Barona”, współpracuje także z telewizją, występując w serialach, programach muzycznych i rozrywkowych oraz w spektaklach Teatru Telewizji. Wzięła udział w XXII Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie (1995) oraz XXX Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (2009).
Spektakle z udziałem tego aktora:

Carmen. Bella Donna

Komedia

Niezwykle atrakcyjna autorka poczytnych książek kucharskich, Carmen, uważa, iż „na miłość i na szampana nigdy nie jest za późno”.

Żyje wg doskonale działającego schematu: „mężczyzn co dwa lata trzeba utylizować”. Dniem morderstwa, a zarazem dniem początku nowego romansu, jest zawsze sylwester - tym razem jednak cały plan może wziąć w łeb, gdyż córka Carmen wraca przed czasem do domu, za nią zaś przybywa narzeczony o konserwatywnych poglądach, a za nim jego jeszcze bardziej konserwatywny ojciec. W dodatku kandydat na nowego kochanka może wcale nie być tym, za kogo się podaje, a na ścianie wciąż wisi portret męża Carmen.

Przypominająca nieco klasyczne „Arszenik i stare koronki” austriacka komedia kryminalna z rozerotyzowaną bohaterką i wątkiem romansowym, w podwójnie doborowej obsadzie gwarantuje wieczór pełen różnorakich wrażeń. Jak przypomniał Jerzy Pilch w „Dzienniku”, komedia, w której nikt nie umiera, zawsze będzie mniej warta od komedii z jednym tylko nieboszczykiem.

Szczegóły

Boeing, Boeing - Odlotowe narzeczone

Komedia

Jedna z najzabawniejszych teatralnych komedii ostatniego półwiecza w nowym przekładzie i adaptacji niezrównanego Bartosza Wierzbięty, który kongenialnie spolszczył „Shreka”!

Maks nie ma żadnych problemów z życiem uczuciowym, dopóki grafik lotów jego trzech nie wiedzących o sobie nawzajem narzeczonych-stewardess pewnego dnia się nie pokryje… Miłosny czworokąt uzupełniają przyjaciel głównego bohatera i rezolutna rosyjska gosposia, tym bardziej komplikujący akcję, im bardziej starają się ją rozplątać.

Dodatkowym smaczkiem inscenizacyjnym jest podwójna obsada spektaklu, kusząca do ponownej wizyty w teatrze i dająca widzowi niepowtarzalną okazję do własnych porównań. Sztuka wpisana do księgi Guinessa za rekordową ilość wystawień i wyróżniona prestiżową Tony Award, bawi nieustannie publiczność pod każdą szerokością geograficzną.

Szczegóły