Agata Grobel - zdjęcie

Agata Grobel

Absolwentka wydziału aktorskiego PWST we Wrocławiu, dyplom uzyskała w 2013 roku. Wystąpiła w spektaklach dyplomowych – „Naszej klasie” Tadeusza Słobodzianka w reżyserii Łukasza Kosa (także jako asystentka reżysera) oraz w „Love & Information” Caryl Churchill w reżyserii Moniki Strzępki. Stypendystka Prezydenta Miasta Wrocławia, w 2013 roku uhonorowana nagrodą im. Małgorzaty Napiórkowskiej. Od 2010 roku związana z Festiwalem T-mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu, jako twarz festiwalowej telewizji. Na deskach Teatru im. Cypriana Kamila Norwida zadebiutowała jako uosobienie ginącego miasta w spektaklu „Miedzianka” (reż. Łukasz Fijał), opartym na reportażu Filipa Springera. Współpracuje ze Stowarzyszeniem WYSPA w Chorzowie, gdzie prowadzi letnie warsztaty teatralno-filmowe dla dzieci. W trakcie studiów ukończyła specjalizację taneczną, uczestniczyła w zajęciach z pracy z kamerą pod okiem Waldemara Krzystka. Na scenie Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach zagrała w spektaklu Szymona Bogacza i Zuzanny Bućko „Zaucha. Welcome to the .prl” w reżyserii Adama Biernackiego.
Spektakle z udziałem tego aktora:

Simona, gdzie jesteś?

Dramat

Simona Kossak - córka Jerzego Kossaka, trzeciego w kolejności narodzin, przedstawiciela krakowskiego rodu malarzy batalistów. Miała być „czwartym Kossakiem” i kontynuować rodzinne tradycje. Jednak sam fakt, iż urodziła się dziewczynką, sprawił, że nie spełniła pokładanych w niej nadziei i oczekiwań. Simona przez całe życie starała się iść swoją własną drogą. Poświęciła trzydzieści pięć lat swojego życia Puszczy Białowieskiej, w sercu której zamieszkała, by w końcu bezkompromisowo bronić tego unikatowego na skalę światową lasu przed dewastacją.
Spektakl „Simona, gdzie jesteś?” to próba wniknięcia w świat, w którym Simona się wychowała, od którego uciekła, i do tego, jaki na nowo postanowiła sobie urządzić.

Szczegóły

Zaucha. Welcome to the .PRL

Muzyczny

27 października 1991 roku. Andrzej Zaucha budzi się w Szpitalu im. Jana Pawła II w Krakowie. Przeżył, choć zastanawia się, czy nie wolałby dołączyć do swojej ukochanej żony Elżbiety. W śpiączce słyszał jej głos, który prowadził go będzie przez nadchodzące lata, gdy pierwsze wolne wybory wygra Partia Nowych Światłych Socjalistów, a sam Zaucha niczym Forrest Gump będzie regularnie wpływał na losy świata. W poszukiwaniu remedium na nieznośną samotność, kultowego piosenkarza pochłonie jego własna dobroduszność, dla której zadowolenie słuchaczy to za mało.

W spektaklu muzycznym „Zaucha. Welcome to the .prl” wystąpi nie tylko Andrzej Zaucha, ale i między innymi Wisława Szymborska, Matka Teresa, Jacek Cygan, Edyta Górniak, Jurek Owsiak, Bogusław Wołoszański, Borys Jelcyn, a nawet Freddie Mercury czy sam Jezus. Na pytanie czy będzie można usłyszeć „Czernego Alibabę” – nie odpowiemy.

Szczegóły