Gdzie jest Buteleczka? - zdjęcie

Średnia ocena

84 oddanych głosów

9,7 / 10

Gdzie jest Buteleczka?

GARNIZON SZTUKI - teatr pozytywnych emocji zaprasza na muzyczną bajkę “Gdzie jest Buteleczka?"

Przed nami kolejne wyjątkowe wydarzenie w Teatrze Garnizon Sztuki, które wpisze się w inaugurację sezonu teatralnego 2021/2022. Tym razem przygotowujemy coś specjalnego dla naszych najmłodszych widzów. Z autentycznej potrzeby zwrócenia uwagi na problem śmieci, które zalewają całą naszą planetę, powstała ekologiczna bajka muzyczna “Gdzie jest Buteleczka?”. Nasza bajka niesie pozytywne przesłanie i daje nadzieję. Bawi i uczy nie tylko dzieci. Premiera spektaklu planowana jest na 5 grudnia tego roku.

Naszym celem jest uświadomienie dzieci i dorosłych jak ważna dla środowiska jest segregacja odpadów i wspólne dbanie o planetę już od najmłodszych lat. Każdy z nas może zostać Superbohaterem, bo każdy ma realny wpływ na przyszłość Ziemi - zmiany, jakich dokonujemy w jednym miejscu, mają wpływ na ludzi i zwierzęta żyjące po drugiej stronie globu. Przyjaźń, szacunek do natury i do drugiego człowieka to wartości, które przekazujemy w naszej bajce, a wpadające w ucho piosenki inspirują do działania. Razem możemy uratować naszą Planetę, a dzieci to nasza nadzieja!

Premiera spektaklu "Gdzie jest Buteleczka” rozpoczyna cykl bajek edukacyjnych w naszym teatrze. Podejmujemy ważne problemy współczesności i opowiadamy o nich językiem najmłodszych. Zawsze niesiemy pozytywne przesłanie i dajemy nadzieję. Autorem i reżyserem bajki jest Piotr Stawski, a autorem muzyki i piosenek Piotr Aleksandrowicz.

Gdzie jest Buteleczka?

Streszczenie Bajki

Kiedy plastikowa Buteleczka trafia na plażę, szybko przekonuje się, że nie jest to odpowiednie dla niej miejsce. Jakieś niesforne dziecko zostawiło ją na piasku, a przecież powinna leżeć, razem z innymi butelkami, w pojemniku na plastiki. Nie tylko wysoka temperatura jest dla niej zagrożeniem. Prawdziwe kłopoty pojawiają się, gdy butelka wpada do Oceanu. Szybko znosi ją fala, prąd morski oddala od brzegu, a Buteleczka traci orientację. W poszukiwaniu drogi do domu napotyka Glonka, z którym się zaprzyjaźnia. We wspólnej podróży poznają innych mieszkańców Oceanu – Rafę Koralową, Żółwia Morskiego, w końcu Wieloryba, dzięki któremu trafiają na wielką wyspę plastiku gdzieś na środku Oceanu Spokojnego. Ale Buteleczka bardzo tęskni za rodzicami. Jak skończy się ta pełna niebezpieczeństw podróż? Czy odnajdzie drogę do domu? A może przy okazji uratuje Świat? Jak? Przekonajcie się sami! I koniecznie zabierzcie ze sobą rodziców, bo nasza ekologiczna bajka bawi i uczy nie tylko najmłodszych!

Twórcy:

Scenariusz i reżyseria -Piotr Stawski

Kompozytor muzyki i piosenek -Piotr Aleksandrowicz

Scenografia i kostiumy - Marta Baczewska - Ologele

-------------------------------------------

Dla dzieci w wieku 4-10 lat

Na scenie występuje Weronika Stawska, Aleksandra Gotowicka, Przemysław Niedzielski, Katarzyna Janiszewska, Szymon Kołodziej.

Czas trwania: 65 minut

Opinie naszych widzów (43)

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjny pomysl i wykonanie

  aa.....@ad...ts.com / 14 czerwca 2023

 • 10,0/ 10

  Najlepsze przedstawienie na jakim byłam z Synkiem.

  as.....@gm...il.com / 10 czerwca 2023

 • 10,0/ 10

  Doskonałe przedstawienie, na plus; zaangażowanie małych widzów, minimalistyczne ale jednocześnie barwne stroje, piękne wykonania piosenek,

  cz.....@....pl / 06 czerwca 2023

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl dla dzieci! Chodzimy z synem przynajmniej raz w miesiącu do teatru i sztuki są różne. Ta jest jedna z lepszych, które do tej pory widzieliśmy :) po pierwszy dynamiczna, po drugie język prosty i zrozumiały dla dziecka, po trzecie bardzo ważny i codzienny temat, który zostal pięknie przedstawiony. Na plus piękne efekty wizualne/świetlne + ruch aktorów po widowni, co bardzo spodobało się dziecku. Same plusy tego wyjścia :)

  an.....@....pl / 04 czerwca 2023

 • 10,0/ 10

  Było fantastycznie! Bardzo się podobało mojemu synowi. Aktorzy pięknie grają i śpiewają. Polecam wszystkich małym i dużym :)

  br.....@gm...il.com / 02 czerwca 2023

 • 10,0/ 10

  Wnuki 5 i 6 latek byli zachwyceni. Sztuka atrakcyjna, dynamiczna i bardzo pouczająca. Dziękuję całemu zespołowi za pomysł i wykonanie. Babcia

  jo.....@gm...il.com / 13 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl! Wesoły i kolorowy, Dawno nie wyszliśmy tak zadowoleni z teatru,

  kt.....@bi...ta.pl / 12 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Spektakl był magiczny, zachwycający i dla mnie i dla mojej pięcioletniej wnuczki. Historia buteleczki porusza, uczy. Dzieci aktywnie uczestniczą w spektaklu. Ma się poczucie, że naprawdę wraz z buteleczką wędrujemy po podwodnym świecie. Brawa za efekty, rafa koralowa, świetliki, cudowne. Spektakl oceniam na sześć z plusem. Polecam.

  w......@gm...il.com / 12 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Ciekawy spektakl, pełen efektów wizualnych, świetlnych, ubarwiony piosenkami. Brawo za pomysłowe, podświetlane kostiumy. Sądzę, że przedstawienie rodzicom także może się spodobać.

  kr.....@gm...il.com / 12 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Cudowne, emocjonalne i pouczające przedstawienie. Przepiękna oprawa muzyczna, efekty specjalne i gra świateł. Spektakl, który polecę każdemu.

  an.....@....pl / 10 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Naprawdę warto wybrać się na ten spektakl. Cudowna, mądra i wartościowa opowieść. piękne kreacje aktorskie i choreografia. Przepiękna oprawa muzyczna. Duży kontakt z publicznością, 😍😍😍 Aktorzy w świecących strojach biegali wśród publiczności.

  an.....@gm...il.com / 10 marca 2023

 • 10,0/ 10

  wysoki poziom artystyczny

  be.....@gm...il.com / 23 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Na spektaklu byliśmy z 5 latka i 11 latkiem. 5 latka zachwycona była efektami wizualnymi, a 11 latek najmilej wspomina wątek międzynarodowy przedstawienia. Było super! Teatr na najwyższym poziomie wszystko wierszem, a każda postać bardzo charakterystyczną. Aktorzy pięknie śpiewają, graja i tańczą. Gratka dla całej rodziny

  po.....@ga...ta.pl / 22 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Świetne przedstawienie dla dzieci. Zarówno fabuła, ważny temat i przepiękna scenografia ze światłem. Godne polecenia. Czekam na więcej przedstawień dla dzieci :)

  Ag.....@gm...il.com / 28 grudnia 2022

 • 10,0/ 10

  Wspaniały spektakl, w ciekawy sposób uświadomia małego, ale również dorosłego widza jak ważne jest segregowanie odpadów dla Ziemi. Polecam! :D

  A......@ed...wa.pl / 24 grudnia 2022

 • 10,0/ 10

  Bardzo fajna sztuka, edukacyjna. Pięknie przygotowana scena. Dzieci i my dorośli bardzo zadowoleni! Byliśmy pierwszy raz i już planujemy powtórkę, tym razem na coś sztukę dla dorosłych. :)

  lu.....@gm...il.com / 19 grudnia 2022

 • 10,0/ 10

  Cudowne przedstawienie. Warte każdej złotówki.

  An.....@gm...il.com / 19 grudnia 2022

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjne przedstawienie,zdecydowanie jedno z najlepszych na których byłam.Chociaż miała to być głównie atrakcja dla mojego synka,sama czułam się jak dziecko w przepięknej scenerii.

  Dy.....@gm...il.com / 18 grudnia 2022

 • 10,0/ 10

  Efekty świetlne rewelacyjne, zwłaszcza o tej porze roku

  kr.....@....pl / 18 grudnia 2022

 • 10,0/ 10

  Świetny i dla dzieci i dorosłych! Super śpiew!

  ab.....@gm...il.com / 25 listopada 2022

 • 10,0/ 10

  Cud, Miód, Malina!!!

  hu.....@gm...il.com / 25 listopada 2022

 • 10,0/ 10

  Świetne przedstawienie. Obsługa także. Dziękujemy

  a_.....@....pl / 23 listopada 2022

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobry scenariusz i wykonanie ,świetne efekty dźwiękowe. Widać ogromne zadowolenie dzieci.

  el.....@....pl / 06 listopada 2022

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobre przedstawienie ,polecam dla dzieci młodszych i starszych

  pr.....@....pl / 26 października 2022

 • 10,0/ 10

  Wspaniały spektakl dla dzieci z ważnym przesłaniem.

  ma.....@....pl / 26 października 2022

Garnizon Sztuki - Adres i dojazd

ul. Konopnickiej 6, Warszawa

https://garnizonsztuki.org.pl