Filtry:

Sortuj:

Więcej filtrów:

Więcej filtrów
    Wybierasz się do muzeum, na koncert lub na spektakl we Wrocławiu? Zobacz krok po kroku, jak znaleźć najlepsze wystawy, koncerty, spektakle i inne wydarzenia kulturalne we Wrocławiu.
  1. Muzeum, teatr, koncert lub kino we Wrocławiu wyszukasz w górnym rozwijanym menu. W pierwszej kolejności wybierz miasto.
  2. Aby znaleźć bilety na wystawę, spektakl, koncert lub film we Wrocławiu, wybierz interesujący Cię zakres dat.
  3. Filtry umożliwiają też wybór konkretnych miejsc, dzięki czemu w prosty i szybki sposób kupisz bilety na koncert lub do kina, teatru czy muzeum.
  4. Wystawy, koncerty, spektakle i filmy we Wrocławiu możesz też sortować po dacie, ocenie lub popularności.

Opera Wrocławska

ul. Świdnicka 35, Wrocław

Opera Wrocławska to jeden z najważniejszych ośrodków opery i baletu w Polsce. Obecnym dyrektorem Opery (od 2016 roku) jest dyrygent Marcin Nałęcz-Niesiołowski.
Działalność instytucji jest kontynuacją istniejącej od XVIII wieku tradycji operowej we Wrocławiu. Od 1841 roku Opera Wrocławska mieści się w dziewiętnastowiecznym klasycystycznym budynku dawnego teatru miejskiego przy ul. Świdnickiej 35; ostatnia przebudowa została ukończona w 2006 roku. Po przyłączeniu Wrocławia do Polski po II wojnie światowej pierwszą operą inaugurującą działalność instytucji 8 września 1945 była „Halka” Stanisława Moniuszki pod batutą Stanisława Drabika.
W repertuarze Opery Wrocławskiej znajdują się sztuki z różnych epok – od klasycznych dzieł barokowych po innowacyjne utwory współczesne. Przygotowywane są również spektakle dedykowane najmłodszym widzom odbywające się w godzinach porannych. Elementem wyróżniającym wrocławską instytucję od innych jest cykliczna organizacja superwidowisk operowych w plenerze.

Bilety i wejściówki do Opery Wrocławskiej w najlepszych cenach kupić można za pomocą portalu www.kicket.com (dawne eWejściówki.pl).

Repertuar Opera Wrocławska we Wrocławiu

Brak wydarzeń spełniających kryteria wyszukiwania.