Matka Polka Terrorystka - monodram Anety Todorczuk - zdjęcie

Matka Polka Terrorystka - monodram Anety Todorczuk

Spektakl ten - to prawdziwa mieszanka wybuchowa: komizm sytuacyjny przeplata się tu z mrożącymi krew w żyłach zwrotami akcji. Wzruszające chwile szczerości kontrastują z błyskotliwymi, pełnymi humoru monologami. Absurdy otaczającej nas rzeczywistości zostają zdemaskowane, a nieoczekiwanym zmianom przestrzeni towarzyszy oryginalna playlista. Wszystko to, by poznać tajemnicę kobiety… "Czym różni się wychodzenie z domu od wychodzenia z domu z wózkiem?” – pyta widzów swojego monodramu „Matka Polka Terrorystka” Aneta Todorczuk. I odpowiada: „Tym, czym chodzenie od chodzenia po prośbie”. I zaczyna swoją litanię: Przepraszam, czy mógłby mi pan pomóc znieść wózek po schodach (bo nie ma podjazdu, a po klucz do windy trzeba zejść – po schodach – do pana ochroniarza)? Przepraszam, czy mogłaby się pani przesunąć, bo nie mogę przejechać? Przepraszam, ale zaparkował pan na chodniku, za głęboko, nie zmieszczę się z dzieckiem... Do tego uwagi spotykanych na ulicy ludzi, zwłaszcza starszych, którzy wypatrzą każdą krzywo zawiązaną czapeczkę (sznurek pewnie uciska biedne dziecko w brodę, a już na pewno przewieje mu nie dość zakryte uszko) czy zjeżdżającą z nóżki skarpetę, za to na pewno nie zainteresuje ich dorosły bijący lub szarpiący dziecko. Kto by się w końcu nie wkurzył?

Realizacja

Scenariusz: Katarzyna Wasilewska Reżyseria: Marcin Hycnar Scenografia: Katarzyna Pielużek Opracowanie muzyczne: Anna Malarowska Choreografia: Sylwia Adamowicz

Opinie naszych Widzów

(1)

10/10

Intensywnie, dynamicznie, niezwykle energetycznie, wciągająco, do bólu prawdziwie, o życiu. Świetnie zagrany, mądry monodram. Brawo!

to.....@iw...cz.net.pl | 15.08.2023

Adres i dojazd

Scena w Górach,

ul. Teatralna 1, Piechowice

Matka Polka Terrorystka - monodram Anety Todorczuk

Piechowice, Scena w Górach

sb., 12.08

19:00

-,-

sprzedaż zakończona

Sprzedaż on-line zakończona. Skontaktuj się z organizatorem

Nasze benefity

Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem

Powiadomienia o zmianie w repertuarze

Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!

Polecane spektakle i wydarzenia kulturalne