Punktem wyjścia do spektaklu jest autobiografia Klausa Kińskiego pt. „Ja chcę miłości”. Klaus Kiński był charyzmatycznym aktorem. Uchodzi za jedną z najbardziej barwnych i kontrowersyjnych postaci europejskiego kina XX wieku. Był wybitnym artystą a jednocześnie nienasyconym seksoholikiem. Potworem, człowiekiem o ewidentnie psychopatycznych rysach. Był też bohaterem niezliczonych skandali zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Jego młodość była naznaczona biedą, samotnością i traumą II Wojny Światowej. Kiński wystąpił w ponad 130 filmach oraz w wielu spektaklach teatralnych. Stworzył kultowe role w filmach Wernera Herzoga – „Aguirre, gniew boży”, „Nosferatu wampir”, „Woyzeck”, „Fitzcarraldo”. Czterokrotnie żonaty, ojciec trójki dzieci. Pośmiertnie oskarżony przez córkę Polę w jej autobiografii „Usteczka” o wieloletni koszmar molestowania seksualnego. Spektakl to studium obsesji, namiętności, gniewu i skrajnych emocji, które niszczyły nie tylko samego bohatera ale i wszystko wokół. To studium geniusza, który okazał się potworem. To także bolesne i brutalne rozliczenie się z zawodem aktora, którego Kiński jak twierdził szczerze nienawidził. Nienawidził też sławy, nienawidził pracy z reżyserami, nienawidził też chyba siebie. Klaus Kiński to pretekst do stworzenia kolejnej barwnej, skomplikowanej osobowości scenicznej dla Kamila Maćkowiaka. Spektakl tylko dla widzów dorosłych (od 18 lat).

Realizacja

Scenariusz: Kamil Maćkowiak Reżyseria: Kamil Maćkowiak Opracowanie muzyczne: Kamil Maćkowiak

Opinie naszych Widzów

(220)

10/10

Godne polecenia

s......@....pl | 14.06.2023

10/10

Spektakl rewelacyjny,wspaniała gra aktorska Pana Kamila,dostarcza widzom niepowtarzalnych emocji,kłaniam się nisko wraz z moimi przyjaciółmi.Uwielbiamy spektakle w wykonaniu Pana Kamila

we.....@gm...il.com | 7.06.2023

10/10

Doskonały Kamil w doskonałej roli Klausa

pa.....@in...ia.pl | 6.06.2023

10/10

Wspaniala gra aktora.

gr.....@gm...il.com | 5.06.2023

10/10

Sądziłam, że "Diva" była mocnym doznaniem. Po obejrzeniu "Klausa-Obsesji miłości", zmieniłam zdanie. Mojemu pokoleniu postać Klausa Kinski'ego, nie była obca. To co przeżyłam z Kamilem Maćkowiakiem, nie da się opisać. By nie powtarzać banałów, powiem krótko: warto było...diabelnie warto. Długo zbierałam szczękę z podłogi. . . kilka dni.

bo.....@....pl | 4.06.2023

Zwiastuny

Adres i dojazd

Teatr Kamila Maćkowiaka,

ul. Wojska Polskiego 83, Łódź

Klaus - obsesja miłości

Łódź, Teatr Kamila Maćkowiaka

cz., 01.06

19:00

-,-

sprzedaż zakończona

pt., 09.02.2024

19:00

od 85 zł

dostępne miejsca

sb., 10.02.2024

19:00

od 55 zł

dostępne miejsca

Sprzedaż on-line zakończona. Skontaktuj się z organizatorem

Nasze benefity

Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem

Powiadomienia o zmianie w repertuarze

Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia

Inne wydarzenia w tym miejscu

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!

Polecane spektakle i wydarzenia kulturalne