Kim jest pan Schmitt?

Chyba każdy choć raz w życiu znalazł się w sytuacji tak dziwnej, tak niecodziennej, że pomyślał – czy to ja zwariowałem, czy może jednak świat. I o co tu w ogóle chodzi? Pewnego wieczoru podczas kolacji główny bohater sztuki „Kim jest pan Schmitt?” orientuje się, że nic nie jest tak jak do tej pory. Pozornie nadal z żoną przebywają we własnym mieszkaniu, ale jednak nic się nie zgadza – na ścianie zamiast portretu matki wisi obraz przedstawiający psa myśliwskiego, w biblioteczce znajdują się inne książki, a w szafach rzeczy obcych ludzi. Do tego wszystkiego dzwoni jeszcze telefon, choć nasi bohaterowie nie posiadają telefonu, a po drugiej stronie słuchawki ktoś pyta o pana Schmitta… Sébastien Thiéry w swojej lekko surrealistycznej tragikomedii bada ludzką skłonność do oportunizmu, sprawdza, jak łatwo poddajemy się presji innych, a ile jesteśmy w stanie znieść w obronie własnych przekonań i racji. Pyta o to, czy naturalną skłonnością człowieka jest płynąć z prądem, nawet wbrew logice, czy jednak pod prąd. A jeśli popłyniemy z nurtem zbyt daleko, to czy nadal jesteśmy sobą, czy może już kimś innym? I czy wciąż możemy powiedzieć z pełnym przekonaniem „wiem, kim jestem”? Premiera marzec 2023 Spektakl rekomendowany dla Widzów od lat 16.

Występują

Andrzej Zieliński

Pan Baran

Agnieszka Suchora

Pani Baran

Jakub Kamieński

Lekarz

Mariusz Jakus

Policjant

Realizacja

Autor: Sébastien Thiéry Przekład: Irma Helt Reżyseria i opracowanie muzyczne: Jarosław Tumidajski Scenografia: Katarzyna Kornelia Kowalczyk Kostiumy: Krystian Szymczyk Światło: Katarzyna Łuszczyk

Opinie naszych Widzów

(43)

10/10

Rewelacja! Teatr Współczesny w Warszawie jest moim ulubionym. Każdy spektakl to - w mojej skromnej ocenie - najwyższej klasy pokaz kunsztu aktorskiego, reżyserskiego, scenograficznego.

jl.....@gm...il.com | 2.12.2023

10/10

Świetny scenariusz, uniwersalny temat zarówno dla jednostki jak i dla całych grup społecznych, bez głupich podtekstów i puszczania oczka do współczesnych ideologii, doborowa obsada, mój ulubiony Teatr Współczesny! Polecam!

an.....@....pl | 24.11.2023

10/10

Porażająca końcówka. Rola pana Andrzeja Zielińskiego na długo zapada w pamięci.

gt.....@gm...il.com | 23.11.2023

10/10

Nie jest to świetne przedstawienie, natomiast zawiera przekaz, który widz zrozumie po spektaklu: Niektórzy ludzie, chcą być kimś innym. Chcą się inaczej ubierać, chcą mieć inne zawody, chcą się inaczej nazywać. Żyją w mydlanej bańce, do której wciągają najbliższych. I cierpi na tym jego najbliższe otoczenie, rodzina, żona, dzieci. Jest to przestroga dla ludzi post-covidowych i tych, dla których internet, social media i TV kreują nową rzeczywistość. Rzeczywistość utopii.

bi.....@....pl | 22.11.2023

10/10

Fenomenalny spektakl bez trywialnego poczucia humoru. Bałem się, że komedia będzie na poziomie jednego z kilku Warszawskich teatrów, które jak kabaretony na Polsacie traktują widza jak głupka. Tak nie było. Było fenomenalnie dobrze.

pi.....@ic...ud.com | 22.11.2023

Adres i dojazd

Teatr Współczesny w Warszawie, Scena Główna

ul. Mokotowska 13, Warszawa

Kim jest pan Schmitt?

Warszawa, Teatr Współczesny w Warszawie

dzisiaj

19:00

od 80 zł

dostępne miejsca

jutro

19:00

od 80 zł

dostępne miejsca

śr., 27.12

19:00

od 80 zł

dostępne miejsca

cz., 28.12

19:00

od 80 zł

dostępne miejsca

śr., 03.01.2024

19:00

od 80 zł

dostępne miejsca

cz., 04.01.2024

19:00

od 80 zł

dostępne miejsca

Bilety dostępne do 06.12 godz. 18:30

Nasze benefity

Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem

Powiadomienia o zmianie w repertuarze

Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia

Inne wydarzenia w tym miejscu

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!

Polecane spektakle i wydarzenia kulturalne