RECITAL FORTEPIANOWY W 173 ROCZNICĘ ŚMIERCI F. CHOPINA/MARIA KORECKA-SOSZKOWSKA-fortepian - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

10,0 / 10

RECITAL FORTEPIANOWY W 173 ROCZNICĘ ŚMIERCI F. CHOPINA/MARIA KORECKA-SOSZKOWSKA-fortepian

Jak co roku, gorąco zapraszamy na koncert upamiętniający kolejną, tym razem 173 rocznicę śmierci najwybitniejszego polskiego kompozytora, Fryderyka Chopina.

Wystąpi dla Państwa znakomita pianistka, Prezes Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego im. Stanisława Moniuszki:

🎹 Maria Korecka-Soszkowska 🎹

W jej wykonaniu usłyszymy wspaniały program, który przypadnie do gustu zarówno początkującym Melomanom, jak i wytrawnym znawcom:

🟠 Fryderyk Chopin:

🔸3 Impromptus:

As dur, op.29

Fis – dur ,op.36

Ges- dur,op.51

🔸6 Walców:

Ges-dur op.70 nr 1

f – moll op.70 nr 2

Des – dur op.70 nr 3

e – moll,( Oeuvre posthume)

E – dur, (Oeuvre posthume)

As- dur , (Oeuvre posthume)

🟠 Ludwig van Beethoven - Sonata cis – moll op.27 nr 2 „Księżycowa”:

Adagio sostenuto,

Allegretto,

Presto agitato

Maria Korecka-Soszkowska

Studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Krakowie i Hochschule fur Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu. Jest laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów i festiwali: Ogólnopolskiego Konkursu Mozartowskiego w Katowicach (wyróżnienie 1956), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy (II nagroda 1961), następnie w roku 1965 w Warszawie otrzymała Dyplom honorowy za udział w VII Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim (II etap). Uczestnicząc w Międzynarodowym Kursie - Konkursie w Szwajcarii (St. Moritz 1967) Moderne Klaviertechnik otrzymała I nagrodę. W 1978 zdobyła w Santiago de Compostella (Hiszpania) Premio Jose Miguel Ruiz Morales, jedyną przyznawaną za najlepszą interpretację muzyki hiszpańskiej nagrodę w czasie miesięcznego Międzynarodowego Festiwalu.

Działalność koncertową rozpoczęła w 1962. Występowała z wieloma orkiestrami filharmonicznymi w kraju, a także w Niemczech, Rumunii, Turcji na Ukrainie i Kubie. Brała udział w licznych festiwalach: Brno (1982), Mariańskie Łażnie (1985), Gandawa, (1987, 1999), Ankara (1989) poza granicami oraz w Polsce. Ma na swym koncie artystycznym kilkaset estradowych wykonań recitali i koncertów symfonicznych oraz liczne nagrania radiowe, telewizyjne i płytowe (5 płyt w tym 4 CD). Działalność pedagogiczną rozpoczęła w 1967 jako pracownik dydaktyczny PWSM w Warszawie. W l. 1988-90 prowadziła klasę fortepianu na Uniwersytecie Bilkent w Ankarze.

Od 1992 pracuje w Akademii Muzycznej im G. i K. Bacewiczów w Łodzi. W 2007 r. powołana na stanowisko kierownika Katedry Fortepianu. Jako juror uczestniczyła w pracach konkursów na Ukrainie (Worzel 1999), Danii (Helsingor 2001) i kilku w Polsce, w grudniu 2007 w Konkursie Chopinowskim im. M. Magina w Łodzi. Kursy pianistyczne i warsztaty prowadziła w Polsce, na Ukrainie, w Danii i na Litwie. Członek Towarzystwa im. F. Chopina w Warszawie i Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego, którego jest obecnie prezesem.

Czas trwania: 60 minut

Warszawskie Towarzystwo Muzyczne - Adres i dojazd

Morskie Oko 2

http://wtm.org.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.