MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL ORGANOWY J.S. BACH 2022/KAROL GOŁĘBIOWSKI - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy

9,3 / 10

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL ORGANOWY J.S. BACH 2022/KAROL GOŁĘBIOWSKI

Czas na wielki FINAŁ Międzynarodowego Festiwalu Organowego J.S.Bacha w 2022 r. czyli mistrzowski recital organowy jednego z najznakomitszych polskich organistów, jakim jest oczywiście:

KAROL GOŁĘBIOWSKI

PROGRAM:

🔷 Johann Sebastian Bach (1685-1750)

– Preludium i fuga C-dur BWV 545

– chorał Nun komm’ der Heiden Heiland BWV 599

– chorał Herr Christ, der ein’ge Gottes-Sohn BWV 601

– chorał Christum wir sollen loben schon BWV 611

– chorał O Mensch, bewein’ dein’ Sünde groß BWV 622

– chorał Heut’ triumphieret Gottes Sohn BWV 630

– chorał Ich ruf’ zu dir, Herr Jesu Christ BWV 639

– chorał Alle Menschen müssen sterben BWV 643

– Fantazja c-moll BWV 562

🔷 Sigfrid Karg-Elert (1877-1933)

z cyklu Cztery Małe Preludia

– I Maestoso

– III Grave

– XI Grave à la sarabande

– VI. Appassionato

🔷 César Franck (1822-1890)

– Quasi Andante

– Offertoire

– Grand choeur

– Communion

– Sortie

KAROL GOŁĘBIOWSKI ur. w Warszawie, studiował pod kierunkiem Joachima Grubicha (PWSM w Warszawie), Lionela Rogga (Konserwatorium w Genewie) i Hermana Verschraegena (Królewskie Konserwatorium w Brukseli), uzyskując najwyższe odznaczenia w swojej specjalności. Jest laureatem międzynarodowych konkursów organowych w Monachium, Norymberdze, Brugge, Speyer i w Rzymie, co pozwoliło mu zdobyć międzynarodową reputację i stało się początkiem aktywnej kariery solistycznej. Artysta koncertował w najbardziej renomowanych salach koncertowych i świątyniach w kraju, w niemal wszystkich krajach europejskich, w USA i na Bliskim Wschodzie, biorąc udział w wielu prestiżowych festiwalach muzycznych, m.in.: Al Bustan (Bejrut), Bergen Festival, Berliner Festwoche, Besançon, Festiwal Flandryjski, a także w takich ośrodkach, jak Antwerpia, Arona, Brno, Bruges, Bruksela, Gandawa, Genewa, Hamburg, Helsinki, Jerozolima, Kijów, Kopenhaga, Londyn, Lozanna, Lucerna, Magadino, Marsylia, Monachium, Monaco, Moskwa, Nicea, Norymberga, Oslo, Paryż, Petersburg, Praga, Rouen, Rzym, Soro, St. Maximin, Sztokholm, Stuttgart, Tulon, Turyn, Wiedeń, Wilno, Zurich.

Karol Gołębiowski dokonał licznych nagrań płytowych i archiwalnych dla wielu europejskich wydawców i rozgłośni, takich jak Autographe, BRT, Decca, Dux, EMI, Harmonia Mundi, Pavane, Polskie Nagrania, RTBF, RTL, Veriton, RTV Suisse Romande, SDR, Selene, Wifon, ZDF. Jego bogata dyskografia zawiera ponad 50 tytułów, wśród których znajdują się m.in.: Die Kunst der Fuge oraz wszystkie dzieła organowe J.S. Bacha, J. Brahmsa i W.A. Mozarta, a także utwory J. Alaina, D. Buxtehudego, N. Bruhnsa, N. de Grignego, C. Francka, A. Guilmanta, F. Liszta, O. Messiaena, J. Reubkego, M. Regera, L. Vierna, Ch.-M. Widora i wielu innych. Mieszkający od 1981 roku w Brukseli artysta był w latach 1991-2008 dyrektorem artystycznym i współzałożycielem Europejskiego Festiwalu Organowego. Od 2010 roku współpracuje z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach, gdzie prowadzi klasę organów w Instytucie Edukacji Muzycznej.

W 2012 roku otrzymał stopień doktora, a w grudniu 2016 – doktora habilitowanego sztuk muzycznych. W 2018 roku został profesorem Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Czas trwania: 60 minut

Opinie naszych widzów (1)

  • 8,0/ 10

    Popieram imprezy muzyczne w kościołach. Mam nadzieję, że za rok również będziemy delektować się muzyką organową.

    wk.....@gm...il.com / 12 września 2022

Warszawskie Towarzystwo Muzyczne - Adres i dojazd

Morskie Oko 2

http://wtm.org.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.