Snack Opera. Operowy koncert życzeń Jerzego Snakowskiego - zdjęcie

Średnia ocena

7 oddanych głosów
2 zainteresowane osoby

9,3 / 10

Snack Opera. Operowy koncert życzeń Jerzego Snakowskiego

SNACK OPERA

OPEROWY KONCERT ŻYCZEŃ JERZEGO SNAKOWSKIEGO

Basen Artystyczny WOK przy ul. Marii Konopnickiej 6

Basen Artystyczny Warszawskiej Opery Kameralnej

Snack Opera

Jerzego Snakowskiego

Prowadzenie i moderacja: Jerzy Snakowski

Czas trwania: 75 minut

Występują:

Adriana Ferfecka – sopran

Agata Schmidt – mezzosopran

Leszek Skrla – baryton

Marta Kostrych – fortepian

Muzyczna przekąska, która ma zaostrzyć apetyt na danie główne – prezentujemy Snack Operę Jerzego Snakowskiego, która odbędzie się na deskach sceny Basenu Artystycznego.

W programie: może Mozart, może Moniuszko, może Verdi, może Czajkowski, może Lehar, może Gluck, a może Paisiello. To Państwo zdecydują, co będzie rozbrzmiewać na scenie Basenu Artystycznego.

Tym, którzy dopiero chcą zacząć swoją przygodę z operą, pomożemy przebić się przez gąszcz uprzedzeń i tajemnic, którymi otoczono ten gatunek. Melomanów zachęcimy próbą innego spojrzenia na repertuar klasyczny i ariami, które wydobędziemy z operowego lamusa.

Snack Opera w Warszawie

W niedzielne popołudnie czekać będzie na Państwa troje śpiewaków, jeden pianista, jeden moderator oraz dwanaście arii. Czyli kolejny koncert operowy? Nie. Wykonywane utwory wybierze publiczność.

Dodatkiem do koncertu będzie rozmowa. Wykonawcy opowiedzą o ariach: na co zwrócić w nich uwagę, dlaczego są trudne, dlaczego ciekawe, jak można je interpretować. Dzięki tajemnicom warsztatu, które zdradzą wykonawcy, znane arie zabrzmią zupełnie inaczej.

Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu, podczas którego nie tylko się słucha, ale i uczy słuchać i mówić o muzyce oraz sztuce wokalnej.

Jerzy Snakowski

Popularyzator teatru muzycznego – opery, baletu, musicalu, operetki. Autor scenariuszy teatralnych, spektakli dla dzieci, programów edukacyjnych dla dorosłych („Opera? Si!” w Operze Bałtyckiej, „Musicalomania” w Teatrze Muzycznym w Gdyni, „Operetkowy zawrót głowy” w Mazowieckim Teatrze Muzycznym), monodramu operowego „Diva for rent” (premiera: Teatr Polonia, 2011), cyklu programów dla TVP „Co z tą operą”.

Wykładowca akademicki (Uniwersytet Gdański, Akademia Muzyczna w Gdańsku). Komentator życia kulturalnego, publicysta (trójmiasto.pl, wp.pl, Radio Gdańsk, Ruch Muzyczny). Konferansjer. Laureat trzech edycji Wielkiej Gry z dziedziny opery. Organizator turystyki kulturalnej. W przeszłości zastępca dyrektora Opery Bałtyckiej, sekretarz literacki Teatru Muzycznego w Gdyni.

Czas trwania: 75 minut

Obsada

Adriana Ferfecka – sopran

Agata Schmidt – mezzosopran

Leszek Skrla – baryton

Marta Kostrych – fortepian

Opinie naszych widzów (2)

  • 9,0/ 10

    Mój trzeci raz na Snack, polecam tym, którzy nie mają odwagi iść na "pełną" operę. Ciekawy format i klimat. Dodałabym w tle teksty tłumaczone na polski śpiewanych utworów.

    ka.....@....pl / 28 listopada 2022

  • 8,0/ 10

    Abecadło operowe. Mniej spektaklu, więcej lekcji z udziałem publiczności; ciekawa i sympatyczna forma spędzenia niedzielnego popołudnia

    ko.....@gm...il.com / 17 października 2019

Warszawska Opera Kameralna - Adres i dojazd

al. Solidarności 76b, 00-145 Warszawa

http://www.operakameralna.pl/

Kup bilet