Kilka obcych słów po polsku - zdjęcie Kilka obcych słów po polsku - zdjęcie Kilka obcych słów po polsku - zdjęcie Kilka obcych słów po polsku - zdjęcie Kilka obcych słów po polsku - zdjęcie Kilka obcych słów po polsku - zdjęcie

Średnia ocena

11 oddanych głosów
17 zainteresowanych osób

9,5 / 10

Kilka obcych słów po polsku

Anna Smolar zaprezentuje spektakl o Marcu '68 z zupełnie innej perspektywy, niż robiono to dotychczas. Smolar – urodzona i wychowana w Paryżu córka marcowych emigrantów – pokaże przedstawienie, które w centrum uwagi stawia pokolenie dzieci tych, dla których Marzec jest wspólnym doświadczeniem.

Tekst autorstwa Michała Buszewicza opierać się będzie na relacjach starszego pokolenia, dla którego ojczyzną była, lub jest, Polska i młodszego pokolenia, rozsianego po całym świecie. Ważnym materiałem dla powstawania spektaklu będą również rozmowy, które Mike Urbaniak przeprowadził w Izraelu, Stanach Zjednoczonych i Europie.

Anna Smolar i Michał Buszewicz tak piszą o przedstawieniu:

„Spotykamy się w pięćdziesiątą rocznicę Marca '68 i przyglądamy młodszemu pokoleniu. Kim są dzieci emigrantów marcowych? Jak wyglądało ich dzieciństwo, jak kształtowała się ich tożsamość narodowa, kulturowa, religijna? Czy Marzec żyje dalej gdzieś w nas i może dać o sobie znać w kolejnych pokoleniach? Co młode pokolenie wie o tamtych wydarzeniach? Co dostajemy w spadku, jakie wspomnienia, obrazy, klisze? Ile Marca w nas? Jak wygląda wymiana między pokoleniami o diametralnie różnych doświadczeniach? Dlaczego rozmowa z rodzicami o przeszłości jest czymś na co tak trudno się odważyć?”

Na scenie występują między innymi Grażyna Barszczewska, Marcin Błaszak, Katarzyna Herman, Ryszard Kluge, Barbara Kurzaj, Marta Kurzak.

Czas trwania: 120 minut
Źródło zdjęcia: fot. M. Hueckel

Zwiastuny

Realizacja

Reżyseria: Anna Smolar

Tekst i dramaturgia: Michał Buszewicz

Scenografia: Anna Met

Kostiumy: Marta Kuliga

Muzyka: Jan Duszyński

Światła: Rafał Paradowski

Choreografia: Paweł Sakowicz

Asystentka reżyserki: Alicja Kobielarz

Asystentka scenografki i kostiumografki: Maria Duda

Opinie naszych widzów (4)

 • 10,0/ 10

  Głęboki, poruszający spektakl. Polecam.

  j......@po...st.pl / 31 sierpnia 2018

 • 10,0/ 10

  Bardzo mocny spektakl. Płakałam.

  kd.....@gm...il.com / 13 kwietnia 2018

 • 9,0/ 10

  Polecam każdemu Polakowi.

  ma.....@....pl / 12 kwietnia 2018

 • 8,0/ 10

  Naprawdę ciekawa sztuka i interesujaco wystawiona z wykorzystaniem wszelkich mozliwości jakie daje teatr wspólczesnie jak - spiew, muzyka, taniec, ale i „film w teatrze”

  Ag.....@....pl / 31 maja 2018

Teatr Żydowski - Adres i dojazd

http://www.teatr-zydowski.art.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.