Bierki - zdjęcie Bierki - zdjęcie Bierki - zdjęcie Bierki - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

10,0 / 10

Bierki

Anna jest niezbyt lubianą przez uczniów nauczycielką historii. Nie zależy jej na poprawie tych relacji, skupiona jest na sobie i na prowadzącym donikąd romansie z nauczycielem wuefu.

Paweł to uczeń ostatniej klasy liceum, wychowany w prostej, konserwatywnej rodzinie. Problem pojawia się wtedy, gdy kieruje swoje uczucia do tego samego nauczyciela wuefu. I w tym momencie zaczyna się tragikomedia omyłek...

Splątany łańcuch wydarzeń łączy ich losy i wpływa na życie obojga. Jak to zwykle u Szczygielskiego bywa - trudne tematy podane są w lekkiej, chwilami zabawnej formie, a wybuchy śmiechu przeplatają się z momentami ściskającego gardło wzruszenia. W historię Anny i Pawła zaczynają być uwikłani kolejni bohaterowie. Aśka Kapustnicka przyjaciółka Pawła, nowoczesna blogerka modowa, matka Pawła - typowa Matka-Polka popełniająca mnóstwo błędów wychowawczych i Piołun - młody, zapalczywy „rewolucjonista” szkolny.

Opowieść przekazywana przez aktorów zostaje wzbogacona o to, czego w tradycyjnym teatrze widz nie może dostrzec- prezentowane filmy i obrazy fotograficzne stają się dla niego szansą na podróż do podświadomości bohaterów i na swobodne przemierzanie czasu.

[Kulminacyjną scenę „Bierek”] można wziąć przy pewnej dozie życzliwości wręcz za kwintesencję generalnego zderzenia parafiańskiego konserwatyzmu społecznego z naskórkową modernizacją obyczajową, której to stłuczki skutki ćwiczymy od paru lat i coraz bardziej wychodzi nam to bokiem. - Jacek Sieradzki „Nieupiększone”

Znakomity spektakl intermedialny ma w sobie uderzeniową siłę kilofa owiniętego w designerski t-shirt... - Tomasz Raczek FB

Spektakl przeznaczony dla widzów od 16 roku życia.

W projekcjach występują:

Kucharczyk - Maciej Kowalewski

Ojciec Anny - Cezary Szczygielski

Dziewczyna z bojówki - Anna Paliga

Małgosia - Luiza Zawało

Stanisław Kurek,Adam Besztak, Adrian Basta Karol Nowiński,

Michał Fronc, Kamil Wesołowski, Hubert Kowalczys

Na scenie występuje Olga Borys jako Anna, Loretta Cichowicz jako Matka, Jan Hrynkiewicz jako Paweł, Elżbieta Zajko jako Kapustnicka, Robert Ratuszny jako Piołun.

Czas trwania: 80 minut

Realizacja

Autor: Marcin Szczygielski

Reżyseria: Maciej Kowalewski

Scenografia: Anna Brodnicka

Muzyka: Gabriel Kowalewski

Reżyseria projekcji filmowych: Zofia Kowalewska

Fotografie w projekcjach filmowych: Monika Kryszczyńska

Kostiumy: Joanna Snopek

Zdjęcia w projekcjach filmowych:Tomasz Wierzbicki, Michał Wydrzyński

Produkcja: To Jest To - Wojciech Majchrzak

Teatr WARSawy - Adres i dojazd

http://www.teatrwarsawy.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.