Średnia ocena

12 oddanych głosów

9,2 / 10

"Opowiedz nam o przyszłości"/"Tell us about the future"

„Człowiek wyruszył na spotkanie innych światów, innych cywilizacji, nie poznawszy do końca własnych zakamarków, ślepych dróg, studni, zabarykadowanych, ciemnych drzwi.”

Przedstawienie „Opowiedz nam o przyszłości” jest inspirowane twórczością Lema, a w szczególności jego powieścią „Solaris”. Zajmuje się bohaterem, który skierowany na obcą planetę mierzy się samotnie ze swoimi wspomnieniami, lękami i traumami. Postawiony na przeciwko oceanu, który materializuje jego wizje, musi sam określić, na ile chce im się przeciwstawić, a na ile ulec. Wspaniała metafora ludzkiej egzystencji opisana przez Lema staje się obecnie jeszcze bardziej aktualna w czasach, kiedy technologie próbują manipulować umysłami ludzkimi. Dodatkową wartością przedstawienia jest ruch i taniec stanowiący podstawowy środek przekazu. Dzięki temu historia nabiera głębszego znaczenia. Wszystko to dzieje się to w otoczeniu filmowych realizacji, które już dawno stały się częścią naszego życia. Czy to jest przyszłość czy już teraźniejszość i czy na pewno musi dziać się na obcej planecie?

Dofinansowano w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022, w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza „Kulturalne pomosty”.

Czas trwania: 60 minut
Źródło zdjęcia: Julia Ruszczyńska

Obsada

Choreografia: Elwira Piorun

Scenariusz: Włodzimierz Kaczkowski

Taniec i kreacja: Michał Góral, Anna Banasik

Opracowanie wizualne:Julia Ruszczyńska

Zdjęcia: Piotr Szymański

Animacja: Dominika Struzik

Realizacja

Teatr Tańca Zawirowania

Opinie naszych widzów (4)

 • 10,0/ 10

  Genialny spektakl. Cudowna choreografia, tak pięknie i czytelnie opowiadająca historię, oddająca uczucia i emocje, poruszająca. Mistrzowskie wytańczenie! Nie tylko technicznie. Ale każdy, nerw na twarzy, zatrzymanie… coś pięknego! Dodatkowo, zachwyciły mnie absolutnie ręce tancerza… wybitne… malejące jakby każde słowo, które „chciał” wypowiedzieć. DZIĘKUJĘ. To było bardzo cenne doświadczenie. Serdeczności dla organizatorów, choreografa, tancerzy, montażysty video, oświetleniowca! Świetna produkcja!

  sy.....@gm...il.com / 28 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  I like the place and performance but will be good to send a simple map with thicket because is little difficult to find a stage.

  dr.....@....bg / 29 maja 2022

 • 10,0/ 10

  zjawiskowo oddana przez choreografa i tancerza alienacja w obliczu niezrozumiałych zjawisk we wszechświecie

  iz.....@gm...il.com / 16 stycznia 2022

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl,tylko jeszcze gdybym w tym dniu, nie był zmęczony i nie zasnął pod koniec..

  lu.....@gm...il.com / 30 grudnia 2021

Centrum Teatru i Tańca Zawirowania - Adres i dojazd

Ul. Bruna 9, Warszawa

https://www.facebook.com/zawirowania

Kup bilet