Alicja w Krainie Czarów - zdjęcie Alicja w Krainie Czarów - zdjęcie Alicja w Krainie Czarów - zdjęcie Alicja w Krainie Czarów - zdjęcie

Średnia ocena

9 oddanych głosów
86 zainteresowanych osób

6,4 / 10

Alicja w Krainie Czarów

W inscenizacji Magdy Miklasz Alicja jest współczesną nam dziewczynką, która śni sen swojej ulubionej bohaterki z powieści Lewisa Carolla. Wędruje ona po onirycznej, abstrakcyjnej rzeczywistości, skonstruowanej niczym budowla z klocków. Na każdym etapie swojej podróży spotyka osobliwe postaci, przypominające Alicji osoby z jej otoczenia. Fascynują ją, drażnią, śmieszą, ale też inspirują. Każda z nich ukazana jest w zupełnie różnym estetycznie świecie i przedstawiona za pomocą odmiennych gatunków teatralnych (co stanowi element edukacyjny dla młodych widzów).

Podróż Alicji jest podświadomym poszukiwaniem siebie, próbą rozpoznania własnych pragnień i konfrontacją z otaczającym światem na płaszczyźnie snu.

„Alicja w Krainie Czarów” w Teatrze Syrena to spektakl złożony ze zjawiskowych obrazów, wykorzystujący różnorodne gatunki teatralne i muzyczne (muzykę do przedstawienia skomponowała Gaba Kulka, bazujący na surrealistycznym poczuciu humoru, inspirowany filmami Tima Burtona i jedną z najsłynniejszych książek obrazkowych XX wieku – „Tam, gdzie żyją dzikie stwory” Maurice’a Sendaka.

Na scenie występują między innymi Piotr Siejka jako Gąsiennica, Przemysław Glapiński jako Prosiak/Król, Michał Konarski jako Biały Królik, Marcin Bikowski jako Gryfon/Suseł, Marcin Bartnikowski jako Bill/Marcowy Zająć, Adrian Budakow jako Szalony Kapelusznik.

Czas trwania: 90 minut
Źródło zdjęcia: fot. Krzysztof Bieliński

Obsada

Piotr Siejka - zdjęcie

Piotr Siejka
Gąsiennica

Michał Konarski - zdjęcie

Michał Konarski
Biały Królik

Marcin Bikowski - zdjęcie

Marcin Bikowski
Gryfon/Suseł

Marcin Bartnikowski - zdjęcie

Marcin Bartnikowski
Bill/Marcowy Zająć

Adrian Budakow - zdjęcie

Adrian Budakow
Szalony Kapelusznik

Anna Stela - zdjęcie

Anna Stela
Królowa/Mysz

Realizacja

Autor: Lewis Caroll

Przekład: Maciej Słomczyński

Adaptacja: Magdalena Miklasz

Reżyseria: Magdalena Miklasz

Asystent reżysera: Natalia Sakowicz

Muzyka: Gaba Kulka

Kostiumy: Ewa Woźniak

Scenografia: Kamdibe Sosnowska i Magdalena Niezgoda / MINI Mondo

Choreografia: Marta Bury

Multimedia: Aleksander Janas / kilku.com

Opinie naszych widzów (3)

 • 10,0/ 10

  Ciekawie zrealizowana wizja Alicji. Zajmujacy spektakl dla dzieci

  be.....@gm...il.com / 13 lutego 2018

 • 5,0/ 10

  Fajna forma i ciekawa aranżacja sceny, jednak i dzieci i dorośli mieli problem ze zrozumieniem części przekazywanych treści - czasem bardzo zawile/wręcz niezrozumiale przekazana fabuła.

  p......@gm...il.com / 20 kwietnia 2018

 • 3,0/ 10

  Sztuka nowoczesna. Absolutnie pozbawiona klasycznego ujęcia. Zdecydowanie za trudne wydanie dla dziecka. Za duzo, zbyt na siłę, brak spójności przekazu. Dość przykro ale po godzinie wypadało tylko grzecznie opuścić teatr, który generalnie b. cenię.

  ba.....@....pl / 09 kwietnia 2018

Teatr Syrena - Adres i dojazd

Litewska 3, Warszawa

http://teatrsyrena.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.