Natalia Sikora - JANIS JOPLIN - Koncert - zdjęcie Natalia Sikora - JANIS JOPLIN - Koncert - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

10,0 / 10

Natalia Sikora - JANIS JOPLIN - Koncert

10,0/ 10

Natalia Sikora zaprasza do świata swoich muzycznych inspiracji. Tym razem sięga po twórczość niezapomnianej osobowości amerykańskiej sceny muzycznej lat sześćdziesiątych.

Chyba każdy pamięta jej CRY BABY na przesłuchaniach w „The Voice of Poland”. Z repertuarem Janis Joplin Natalia mierzy się od dawna, ale dopiero niedawno zdecydowała się na repertuar poświęcony tylko i wyłącznie Janis.

Natalia Sikora: „Śpiewam od dziecka. Od dziecka są ze mną Jimi Hendrix i Janis Joplin. W maju 2002 roku pierwszy raz w życiu nagrywałam swój głos w studiu nagraniowym. To było moje pierwsze podejście do SUMMERTIME. (…) W maju 2013 roku wygrałam program telewizyjny „The Voice of Poland”. Na początku programu w lutym 2013 zaryzykowałam i zaśpiewałam CRY BABY. Z kolei w marcu 2014 roku w Teatrze Capitol we Wrocławiu odbyła się premiera spektaklu JOPLIN. W wieku 28 lat wcieliłam się w Janis Joplin. To moje najważniejsze spotkanie z Janis. Od tamtego momentu patrzymy sobie prosto w oczy i w sam środek serc. Jakby pękła tama na wielkiej rzece. Tak zrodził się ten wodospad. To, co dotarło do mnie przez ten czas domaga się wreszcie ode mnie zaśpiewania koncertu z Janis Joplin. W marcu 2016 roku ukazał się album BURRIED ALIVE IN THE BLUES – pełnowymiarowy koncert-hołd dla mojej duchowej siostry. Mamy rok 2022. Jesteśmy głodni szczerości i prawdy. Jesteśmy głodni czułości. Jesteśmy głodni wolności. Gubimy się, szukając miłości do samych siebie i do siebie nawzajem. Nikt tak, jak Janis Joplin, nie rozrywał więzów niewoli, nikt tak nie wołał o wolność, nikt tak nie płonął w imię miłości. Dlatego wracam do Was z Janis. Chcę płonąć dla Was tą miłością i tym światłem. Zapraszam na koncert”.

Zespół:

Natalia Sikora – wokal

Jacek Talaga – gitara

Olaf Rykała – perkusja

Marcin Majcherek – bas

Adam Dzierżęga – klawisz

Na scenie występuje Natalia Sikora.

Źródło zdjęcia: fot by Ewa Piasecka

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    występ, wielkie WOW! Przyjechałam z Gdańska specjalnie na koncert Pani Natalii :-) Jestem pod ogromnym wrażeniem możliwości wokalnych i interpretacji utworów J.J. od pamiętnej II edycji "The voice..."

    ma.....@on...et.com.pl / 22 października 2022

Teatr Polonia - Adres i dojazd

ul. Marszałkowska 56, Warszawa

http://www.teatrpolonia.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.