Wszystkie misie lubią miód - zdjęcie Wszystkie misie lubią miód - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy
2 zainteresowane osoby

7,3 / 10

Wszystkie misie lubią miód

W 2011 roku w Niżnym Nowogrodzie w Rosji w mieszkaniu lokalnego krajoznawcy Anatolija Moskvina przypadkowo znaleziono 29 lalek wykonanych z martwych ciał dzieci. Produkując lalki Moskvin używał odzieży i zmumifikowanych ciał dzieci, które sam znalazł i wykopał.

Większość z nich były to dziewczynki w wieku od 2 do 11 lat, które zginęły w wyniku przemocy lub wypadku. Ekspertyza potwierdziła, że nie dopuszczał się aktów seksualnych z ciałami. Tylko na podstawie wiedzy o kulturze celtyckiej zabawiał i wychowywał „swoje dzieci”.

25 maja 2012 roku Sąd oddalił akt oskarżenia Moskvina, ale skierował na obowiązkowe leczenie schizofrenii paranoidalnej. We współczesnym świecie Moskwin pewnie jest freakem i psychopatą, ale czy nie jest też alternatywą i przedstawicielem świata, gdzie człowiek wyzwala sie z reguł moralności społecznej i postępuje zgodnie z swoimi uczuciami. Irracjonalność Moskwina, sprowadza te wydarzenia do kategorii współczesnego mitu, czyniąc go uniwersalnym. Tragizm tego mitu polega na losie bohatera, który buntuje się przed nieodwracalnością, przed tragedią, przed śmiercią. To ukazuje, do jakiego stopnia może rozwinąć się ludzkie uczucie i świadomość, która zaprzecza śmierci fizycznej jako końcu istnienienia.

Na scenie występuje Lena Schimscheiner, Martyna Krzysztofik, Jarek Widuch, Krystian Durman, Anna Antoniewicz.

Czas trwania: 100 minut

Realizacja

Reżyseria: Mikita Waladzko

Tekst: Grzegorz Stępniak

Video: Krzysztof Kaczmar, Mikita Waladzko

Teatr Nowy Proxima - Adres i dojazd

ul. Krakowska 41 (róg Krakowskiej i Skawińskiej)
Kraków

http://teatrnowy.com.pl/

Kup bilet