Złota kaczka / Kościół Panny Marii. Legendy warszawskie czyli baśniowe dzieje miasta - zdjęcie

Złota kaczka / Kościół Panny Marii. Legendy warszawskie czyli baśniowe dzieje miasta

Zapraszamy na cykl siedmiu najpiękniejszych warszawskich legend w kameralnym wydaniu, granych w różnych zestawach. Rodzime i bliskie sercu baśnie napisane są piękną polszczyzną. Pozwolą dzieciom z klas podstawowych i ich nauczycielom zachwycić się językiem i sposobem narracji oraz przypomnieć nasycone cudownością opowieści po części prawdziwe, po części zmyślone.

W lochach starego zamczyska czeka na śmiałków zaklęta w złotą kaczkę królewna. Strzeże ona skarbów, jakich nikt na świecie nie ma. Czy odważny, mały szewczyk Lutek zostanie wielkim panem? Czy spełni trudne warunki, jakie postawi przed nim złota pani i zazna szczęścia w bogactwie? Dobrze znaną legendę przypomną aktorzy, którzy animują przedmioty codziennego użytku, odkrywając przed nami ich zaskakujące możliwości.

Młynarz i młynarzowa niczego bardziej nie pragną niż dziecka. Ich marzenie może się spełnić pod jednym wszak warunkiem: w dowód wdzięczności za wysłuchane modlitwy zostanie przez nich wzniesiona nad Wisłą świątynia Panny Marii. Choć kościół dobrze znany jest pokoleniom warszawiaków, nie wszyscy bodaj wiedzą, że jego baśniowa historia ma związek z… mąką.

Spektakl przeznaczony dla widzów od 4 roku życia.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci".

Na scenie występuje Agnieszka Mazurek, Aneta Jucejko-Pałęcka, Tomasz Mazurek, Wojciech Pałęcki.

Czas trwania: 60 minut

Realizacja

Adaptacja i reżyseria: Jarosław Kilian

Scenografia i lalki: Martyna Kander

Muzyka: Grzegorz Turnau

Opinie naszych widzów (1)

  • 1,0/ 10

    Starodawny tekst w ogóle nie dostosowany do dzieci. Który maluch zrozumie takie słowa jak Azaliż czy najsamprzód? Historia z punktu widzenia dziecka całkowicie niespójne. nie polecam.

    a4.....@gm...il.com / 27 listopada 2022

Teatr Lalka - Adres i dojazd

Palac Kultury i Nauki
Plac Defilad 1
00-901 Warszawa

http://www.teatrlalka.pl/pl

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.