Apartament prezydencki - zdjęcie Apartament prezydencki - zdjęcie Apartament prezydencki - zdjęcie Apartament prezydencki - zdjęcie Apartament prezydencki - zdjęcie

Średnia ocena

15 oddanych głosów
133 zainteresowanych osób

6,5 / 10

Apartament prezydencki

“W Hollywood moralność człowieka znaczy mniej od jego tweetów.” /Anonim/

Czerwony dywan, błyski fleszy, szerokie uśmiechy, wywiady, podziękowania, ucałowania, wielbiciele, adoratorzy, fani, splendor, podziw i sława…

Hollywood w najbardziej obiegowym wydaniu – fabryka snów, fabryka Gwiazd, fabryka nierzeczywistych światów, nierzeczywistych bohaterów i bardzo rzeczywistych pieniędzy…

Apartament prezydencki w słynnym hollywoodzkim hotelu Chateau Marmont. Wieczór wręczenia Złotych Globów. Patrick Zane, jeden z najsłynniejszych hollywoodzkich aktorów, symbol męskości i gwiazda filmów akcji, wyrusza na uroczystość wręczenia Złotych Globów. To ma być “jego” wieczór.

Jednak w jego apartamencie dzieją się rzeczy, które znacząco rozmijają się ze scenicznym employ aktora i niekoniecznie powinny ujrzeć światło dzienne. Dobrze wie o tym jego agent, który za wszelką cenę stara się skutecznie posprzątać cały “bałagan”, który pozostawiła po sobie w hotelu Gwiazda.

Otóż słowa “skutecznie” i “za wszelka cenę” w Hollywood nabierają specjalnego znaczenia.

Dość powiedzieć, że nieżywa naga męska prostytutka na podłodze apartamentu oraz duże ilości znajomo wyglądającego białego proszku na stoliku, to tylko jedne z wielu niekoniecznie pożądanych elementów skandalicznej układanki rujnującej świetlisty image filmowego gwiazdora.

“Apartament prezydencki” to połączenie “Pulp fiction” Quentina Tarantino z serialem HBO “Ray Donovan”. To, mówiąc kolokwialnie, najbardziej „pojechana po bandzie” komedia, która w przewrotny i błyskotliwy sposób burzy wszystkie cukierkowe wyobrażenie o fabryce snów. To bezlitosna i inteligentna satyra na przemysł filmowy, w którym nie istnieje świętość, której nie można by zszargać i hipokryzja, której granic nie można by przekroczyć.

Zawsze bowiem znajdą się ludzie, którzy za odpowiednio sowitą gratyfikację ukryją wszelkie niewygodne fakty i błyszczącym brokatem PR-u zatuszują nawet największą rysę na wizerunku uwielbianej przez świat Gwiazdy.

“Apartament prezydencki” – czarna komedia, która śmiechem zdemoluje wszelkie Twe kolorowe złudzenia na temat show-businessu.

Uwaga!

W spektaklu pojawiają się sceny nagości oraz używane jest ostre słownictwo.

Spektakl dozwolony od lat 18.

W przedstawieniu używane są wyroby tytoniowe.

Na scenie występują między innymi Anna Oberc , Jan Jankowski, Jan Wieczorkowski, Sylwia Gliwa, Dawid Czupryński, Adam Fidusiewicz.

Czas trwania: 85 minut

Realizacja

"APARTAMENT PREZYDENCKI" Michael McKeever

Przekład – Jacek Kaduczak

Reżyseria – Tomasz Dutkiewicz

Scenografia – Wojciech Stefaniak

Kostiumy - Anna Adamek

Opinie naszych widzów (9)

 • 10,0/ 10

  Super! Klasa!! Rewelacja!!!

  ko.....@....pl / 15 lutego 2020

 • 10,0/ 10

  Komedia kryminalna. Propozycja dla amatorów męskich pośladków i pięknych długich czerwonych sukien. Brakuje pomysłów, przez co niepotrzebnie przerysowano motywy komediowe. Ale jak ludzi śmieszy każde brzydkie słowo padające ze sceny to podpada pod wymagania publiczności.

  an.....@po...ta.wp.pl / 21 czerwca 2019

 • 7,0/ 10

  może jestem niewyrobiony kulturalnie co powoduje, że ocena 7 to max

  ja.....@....pl / 13 lutego 2020

 • 7,0/ 10

  Bardzo przyjemna farsa kryminalna okraszona pikantym słownictwem. Moim zdaniem nie odbiega in minus od średniej w ofercie teatru, choć widzę że wielu widzów było bardziej srogich i tytuł spada po roku.

  pr.....@....pl / 06 lutego 2020

 • 5,0/ 10

  Świetna gra dyrektora hotelu i pokojówki.

  an.....@....pl / 09 października 2019

 • 4,0/ 10

  Raczej średnio śmieszny, ale pójść można.

  en.....@gm...il.com / 18 kwietnia 2019

 • 3,0/ 10

  Naprawdę najlepszą częścią był chyba sam fakt wyjścia do teatru, natomiast przedstawienie.. cóż. Fabuła po prostu nudna. Przedstawienie było jak dla mnie zbyt dosłowne. Ani bawiło, ani skłaniało do refleksji. Chyba, że elementem bawiącym miały być wulgaryzmy lub nagość, co moim zdaniem może być oczywiście środkiem wyrazu ale nie powinno być sednem przedstawienia. A jeśli nim nie było, to nie wiem niestety co nim miało być. Gra aktorska za to ratowała ten niezbyt ciekawy scenariusz. Dla aktorów ukłon za zaangażowanie.

  ge.....@ic...ud.com / 09 stycznia 2019

 • 3,0/ 10

  Mało ciekawa fabuła, średnia gra aktorska i jak na teatr komedia to mało śmieszne. Drugi raz na tą sztukę nie wybrałbym się.

  m......@....pl / 07 stycznia 2019

 • 3,0/ 10

  Spektakl mocno średni. Gdyby nie doskonała gra aktorów grających dyrektora i pokojówkę byłoby nie do zniesienia. Przeklęństwa nie załatwią sprawy trzeba coś więcej.Momentami nudne - dobrze że było krócej niż zapowiadano bo widzowie by posnęli.

  ma.....@on...et.eu / 31 grudnia 2018

Teatr Komedia - Adres i dojazd

ul. Słowackiego 19a, Warszawa

http://www.teatrkomedia.pl/

Kup bilet