Wiśniowy sad - zdjęcie Wiśniowy sad - zdjęcie Wiśniowy sad - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

6,0 / 10

Wiśniowy sad

„Wiśniowy sad“ to ostatni i uznawany za najwybitniejszy dramat Antoniego Czechowa.

Choć sam autor w podtytule pisał o swoim dziele komedia. W latach 20-tych ubiegłego wieku, jeden z amerykańskich krytyków trafnie i lapidarnie zapytał: "Śmiech i łzy, satyra i rzeczywistość — zdawałoby się czyż można wyobrazić sobie gorszą kombinację? — Kombinacja ta ma na imię Czechow, Czechow zaś jest wielki"

. „Wiśniowy sad” to historia ludzi stojących w obliczu nieuchronnej katastrofy, z której jedynym ratunkiem jest sprzedaż tytułowego wiśniowego sadu, strata z którą nie potrafią się pogodzić. To opowieść o przemijaniu - Czechow ujmuje to na zasadzie opozycji – starych, zaśniedziałych przyzwyczajeń bogaczy do działania ludzi potrafiących wykazać się elastycznością, dzięki czemu osiągają zamierzone cele. Ci, których dotychczas nawet nie wpuszczano na pokoje stają się panami swoich panów. Sztuka to po prostu proza życia - "Niech na scenie wszystko będzie równie proste i równie zawiłe jak w życiu. Ludzie jedzą obiad, a tymczasem rozstrzyga się ich szczęście, łamie ich życie" jak mówił autor.

Na scenie występują między innymi Agnieszka Giza jako Ania, Joanna Fertacz jako Raniewska, Ewa Pałuska jako Waria, Małgorzata Rydzyńska jako Szarlotta, Dawid Dziarkowski jako Piotr Trofimow, Cezary Ilczyna jako Leonid Gajew.

Czas trwania: 75 minut
Źródło zdjęcia:

Realizacja

Przekład: Agnieszka Lubomira Piotrowska

Reżyseria: Norbert Rakowski

Scenografia: Anna Haudek, Aleksandra Czupkiewicz

Kostiumy: Justyna Gwizd

Współpraca kostiumograficzna: Wiola Uliasz

Muzyka: Marcin Partyka

Teatr im. Stefana Jaracza - Adres i dojazd

1 Maja 4, Olsztyn

http://www.teatr.olsztyn.pl

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.