Lekcje niegrzeczności - zdjęcie Lekcje niegrzeczności - zdjęcie Lekcje niegrzeczności - zdjęcie Lekcje niegrzeczności - zdjęcie

Średnia ocena

7 oddanych głosów

9,1 / 10

Lekcje niegrzeczności

„Grzecznomierz”, jak sama nazwa wskazuje, to przyrząd do badania grzeczności. Noszą go na szyi uczestnicy międzyszkolnego konkursu, a wśród nich Strusia – najgrzeczniejsza w klasie ale zupełnie pozbawiona przyjaciół. Nie będzie jej jednak łatwo wygrać, bo nagle w jej życiu pojawi się kudłaty, lekko śmierdzący i kompletnie zwariowany pies – Łysol. To on stanie się jej prawdziwym przyjacielem i wywróci jej życie do góry nogami, pokazując, że nie zawsze należy być uległym i ślepo posłusznym! Owa hołubiona przez dorosłych „grzeczność” przynosi bowiem korzyść głównie im samym, gdyż łatwiej jest kierować kimś, kto się nie przeciwstawia i nie dyskutuje. Wygodnie mieć pod ręką kogoś, kogo można na przykład bez żadnego „ale” zostawić przed drzwiami windy, gdy w tej zabraknie miejsca!

Łysol udowodni, że grzeczność nie zawsze popłaca. Ale uwaga: pozorna niegrzeczność Łysola, nie ma nic wspólnego z chamstwem, jest pozbawiona złośliwości, obłudy i nikomu nie robi krzywdy. To fantazja, domaganie się sprawiedliwości i umiłowanie wolności. Łysol uczy bowiem Strusię jak czerpać z życia radość, a nie tylko podporządkowywać się regułom i nakazom.

Sytuacje, które kreuje Marcin Wicha – laureat Paszportów Polityki 2017 – są absurdalne i kapitalnie śmieszne! Dzieci przy tej historii pękają ze śmiechu. Jednak najważniejsze jest dające do myślenia przesłanie. Dzięki Łysolowi Strusia, z wiecznie potakującej i godzącej się na wszystko dziewczynki, zmienia się w osobę asertywną, otwartą i wierzącą w siebie.

Na scenie występują między innymi Gabriela Jaskuła, Konrad Biel, Piotr Bublewicz, Katarzyna Borek, Jacek Dragun, Bożena Dragun.

Czas trwania: 90 minut
Źródło zdjęcia: Fot. Natalia Wierzbicka

Realizacja

wg książki „Łysol i Strusia. Lekcje niegrzeczności” Marcina Wichy

Reżyseria – Jacek Papis

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Na spektaklu byłam z dwójką dzieci . Dzieci śmiały się w głos. i to chyba będzie najlepsza ocena.

    g......@....pl / 09 stycznia 2020

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie - Adres i dojazd

biuro: al. Racławickie 8/25, Lublin

http://www.teatrandersena.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.