Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) - zdjęcie Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) - zdjęcie

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)

Wielowątkowa opowieść dla dzieci, o lekkim zabarwieniu kryminalnym. Dziesięciu bohaterów, dziesięć problemów i dziesięć niesamowitych przygód z dużą porcją abstrakcyjnego humoru.

Czy zastanawiało Was kiedyś, co się dzieje z osieroconymi skarpetkami, których niemal po każdym praniu brakuje w szufladzie?

Niespodziewanie okazuje się, że bycie noszonym na ludzkich stopach nie musi być jedynym przeznaczeniem skarpetek. W mieszkaniu małej Be dochodzi do buntu tej przyziemnej odzieży i do próby zrealizowania wielkiej skarpetkowej ucieczki. Powody są różne: jedna - nie chce zalegać dłużej w koszu na bieliznę w towarzystwie brudasów, inna - jest zrobiona z szorstkiej wełny, kłuje w stopy i nikt nie chce jej nosić, kolejna - chce zmieniać świat, jeszcze inna tęskni za morskimi przygodami, a ta jedwabna - marzy o wielkiej karierze. Czy uda im się uciec, czy spełnią swoje marzenia, czy znajdą własną drogę i miejsce? Jedno jest pewne - to, co je spotka, będzie źródłem wielu refleksji.

Książki, na podstawie których powstał scenariusz, napisała Justyna Bednarek.

PREMIERA 26 września.

Na scenie występują między innymi Barbara Cieślak jako Mama, Dominika Guzek jako Be, Olga Przeklasa jako Sąsiadka, Krzysztof Grygier jako Tata, Adam Godlewski jako Hydraulik, Jakub Popławski jako Kajtek.

Zwiastuny

Realizacja

reżyser : Lech Walicki

scenografia: Małgorzata Zwolińska

muzyka: Jacek Stankiewicz

Teatr Groteska - Adres i dojazd

ul. Skarbowa 2
Kraków

http://www.groteska.pl/

Kup bilet