Nie płacz, Koziołku - zdjęcie Nie płacz, Koziołku - zdjęcie Nie płacz, Koziołku - zdjęcie Nie płacz, Koziołku - zdjęcie Nie płacz, Koziołku - zdjęcie Nie płacz, Koziołku - zdjęcie Nie płacz, Koziołku - zdjęcie

Średnia ocena

6 oddanych głosów

9,7 / 10

Nie płacz, Koziołku

Wzruszająca opowieść o przyjaźni i poświęceniu. Bohaterem przedstawienia jest mały i nieposłuszny Koziołek. Uparciuch nie słucha przestróg Mamy o zbliżającej się burzy i niebezpiecznie oddala się od domu podczas szalejącej ulewy. Szybko popada w tarapaty i pewnie stałby się smacznym kąskiem dla Wilków, gdyby nie pomoc innych zwierząt. Przedstawienie Grzegorza Kwiecińskiego jest bajką i zabawą w jednym, kierowaną do widzów najmłodszych. Ubrani w kolorowe kostiumy zwierzątek aktorzy animują przyjazne lalki - pluszaki. Ze sceny padają zabawne dialogi i łatwo wpadające w ucho piosenki. Wszystko to składa się na pełną ciepła i humoru atmosferę przedstawienia. Przygody Koziołka wydobywają na plan pierwszy najważniejsze wartości: miłość rodziców i przyjaźń otoczenia. Bajka uczy, że warto słuchać dorosłych. Zachęca także do niesienia pomocy innym.

Spektakl dla dzieci od najmłodszych lat.

Lektura 2 kl. szkoły podstawowej.

Na scenie występuje Krzysztof Grygier jako V, Adam Godlewski jako IV, Jakub Popławski jako Koziołek, Maja Kubacka jako III, Małgorzata Hachlowska jako II.

Czas trwania: 50 minut
Źródło zdjęcia: fot. Anna Kaczmarz

Realizacja

Na podstawie oryginału książki „Kak pticy spasli kozoczku” Siergieja Michałkowa

adaptacja i reżyseria: Grzegorz Kwieciński

scenografia: Przemysław Karwowski

muzyka: Jacek Stankiewicz

ruch sceniczny: Marzena Biesiadecka

oraz

asystent reżysera: Krzysztof Grygier

inspicjent: Marek Stawowczyk

Opinie naszych widzów (1)

  • 9,0/ 10

    Wspaniala zabawa

    na.....@ya...oo.pl / 30 września 2019

Teatr Groteska - Adres i dojazd

ul. Skarbowa 2
Kraków

http://www.groteska.pl/

Kup bilet