Brzydkie kaczątko - zdjęcie Brzydkie kaczątko - zdjęcie Brzydkie kaczątko - zdjęcie Brzydkie kaczątko - zdjęcie

Średnia ocena

6 oddanych głosów

6,8 / 10

Brzydkie kaczątko

pektakl oparty na motywach baśni H. Ch. Andersena powstaje na oczach widzów, a zarazem w wyobraźni autora. W domu Andersena wszyscy domownicy chodzą na palcach, żeby nie przeszkadzać w pisaniu kolejnej baśni. A nie da się jej zwyczajnie napisać. Baśń musi urodzić się sama, albo… wykluć. A jak wykluć – to z jajka. Skoro z jajka, to głównym bohaterem baśni będzie Brzydkie Kaczątko. Nasz bohater nieakceptowany tylko za to, że wygląda inaczej przeżyje wiele bolesnych doświadczeń zanim z szarego pisklęcia przemieni się w pięknego łabędzia. Ta naturalna w przyrodzie kolej rzeczy stanie się w teatrze źródłem poetyckiej metafory. Nieżyczliwi ludzie, ukryci pod kostiumami zwierzęcych postaci, dostrzegą tylko powierzchowność głównego bohatera. Dopiero mądre i dobre łabędzie odkryją w nim wewnętrzne piękno.

„Każdy może być bogaty, gdy tylko sięgnie ręką po obłok, każdy może być piękny, wystarczy, że zakwitnie w nim dobro” – taki jest morał płynący z przedstawienia, będącego wzruszającą przypowieścią o tym, że piękno tkwi w każdym z nas.

Plastyczne lalki tworzone są na oczach widzów z wiklinowych koszyków, poduch i kolorowych materiałów. Spektakl bez wątpienia zachwyci widzów nie tylko mądrą treścią, ale i plastyką. Operuje bogatymi środkami wyrazu: różnorodne lalki, maski, teatr cieni, kostiumy.

Spektakl dla dzieci od najmłodszych lat.

Lektura 3 kl. SP („Baśnie” H.Ch. Andersen).

Na scenie występują między innymi Monika Filipowicz jako Mama Kaczka, Olga Przeklasa jako Mama Kaczka, Małgorzata Hachlowska jako Stara Kaczka, Lech Walicki jako Brzydkie Kaczątko, Franciszek Muła jako Indyk, Gąsior, Barbara Cieślak jako Kura.

Źródło zdjęcia: fot. Anna Kaczmarz

Zwiastuny

Realizacja

reżyseria: Beata Pejcz

scenografia: Paweł Pawlak

muzyka: Krzysztof Dzierma

inspicjent: Marek Stawowczyk

Opinie naszych widzów (2)

  • 5,0/ 10

    Dla małych dzieci życzyłabym sobie spektaklu mniej umownego i bardziej kolorowego. Dla malucha spektakl zbyt abstrakcyjny , co z tego że dorosły wie jak wyglądały XIXw stroje. bez wcześniejszej znajomości bajki spektakl niezrozumiały.

    se.....@gm...il.com / 15 kwietnia 2019

  • 4,0/ 10

    Ja spytałem mojego synka 7 lat jak mu się podobało.." Smutna opowieść."Osoby powinni być przebrani za kaczki a nie trzymać Pacynki w ręce.. Brzydkie kaczątko co za pomysł, żeby było drewniane na kółkach itd...pomysły z kosmosu..Brak słów.. Dziecko było smutne i przestraszone zwłaszcza gdy Pan czyli Brzydkie kaczątko przewracal się niezdarnie i mógł sobie krzywdę zrobić.. Brak słów...

    be.....@ya...oo.com / 12 października 2019

Teatr Groteska - Adres i dojazd

ul. Skarbowa 2
Kraków

http://www.groteska.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.