Balladyna - zdjęcie

Balladyna

„Balladyna” w reżyserii Bogdana Cioska to oryginalne przeniesienie klasyki polskiej literatury do świata teatru formy, z wykorzystaniem środków wyrazu, jakimi operuje teatr plastyczny. Na czym polega niezwykłość tej interpretacji? Twórcom udało się w sposób mistrzowski pokazać dwupoziomowość utworu (świata ludzi i świata elfów – rzeczywistości realnej i nadprzyrodzonej). To dzięki temu, że w większość postaci wcielają się lalki, animowane przez trojga aktorów.

Nimfa Goplana miesza się w losy ubogich sióstr Balladyny i Aliny, kierując do ich domu księcia Kirkora. Ta z dziewcząt, która zbierze więcej malin ma zostać królową, ale gdy okazuje się, że Alina wygrywa Balladyna… Zaślepiająca żądza władzy i bogactwa, od zawsze kierujące światem, wreszcie zbrodnia i kara. W tej niezwykłej interpretacji romantycznego dramatu o fenomenie zła opowiada się skromnymi, ale jakże wyrazistymi środkami.

Spektakl dla widzów powyżej 12 lat.

Na scenie występuje Włodzimierz Jasiński jako Chochlik, Grabiec, Alina, Kirkor, Gralon, Paweł Mróz jako Skierka, Wdowa, Kostryn, Goniec, Wiedźma, Maja Kubacka jako Goplana, Balladyna.

Czas trwania: 100 minut
Źródło zdjęcia:

Obsada

Włodzimierz Jasiński - zdjęcie

Włodzimierz Jasiński
Chochlik, Grabiec, Alina, Kirkor, Gralon

Paweł Mróz - zdjęcie

Paweł Mróz
Skierka, Wdowa, Kostryn, Goniec, Wiedźma

Maja Kubacka - zdjęcie

Maja Kubacka
Goplana, Balladyna

Realizacja

Reżyseria: Bogdan Ciosek

Scenografia: Jerzy Kalina

Ruch sceniczny lalek: Krzysztof Falkowski

Muzyka: Paweł Moszumański

Inspicjent: Łukasz Rutkowski

Teatr Groteska - Adres i dojazd

ul. Skarbowa 2
Kraków

http://www.groteska.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.