Bette & Joan - zdjęcie Bette & Joan - zdjęcie

Średnia ocena

55 oddanych głosów

8,3 / 10

Bette & Joan

Dwie garderoby, dwa gwiazdorskie krzesła i dwie kobiety: Bette Davis i Joan Crowford. Niegdyś gwiazdy wielkiego formatu, teraz zrobią niemal wszystko, żeby jeszcze raz stanąć w świetle reflektorów, usłyszeć klaps filmowy i magiczne słowo „action”. Nawet zagrają razem w jednym filmie, chociaż ich niechęć do siebie jest niemal legendarna.

„Bette & Joan” to sztuka, która pokazuje jeden dzień gwiazd na planie filmowym Boba Aldricha „Co się zdarzyło Baby Jane”. I chociaż obydwie są perfekcjonistkami, obydwu zależy na filmie i obydwie chcą znowu zabłysnąć, to nie przeszkodzi im to jednak w większych i mniejszych złośliwościach względem siebie. A wszystko to może i wrednie, ale w białych rękawiczkach i ze specyficznym poczuciem humoru.

Obsada:

Halina Chrobak - Joan Crawford

Marzena Trybała - Bette Davis

Autor: Anton Burge

Reżyseria i scenografia: Sylwester Biraga.

Tłumaczenie: Michał Ignar.

Kostiumy: Marcin Żak.

Make-up: Natalia Kida

Prapremiera polska – 27 grudnia 2018

Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Urząd m. st. Warszawy

Na scenie występuje Halina Chrobak jako Joan Crawford, Marzena Trybała jako Bette Davis.

Czas trwania: 100 minut
Źródło zdjęcia: Foto: Teatr Druga Strefa

Zwiastuny

Występują

Halina Chrobak - zdjęcie

Halina Chrobak
Joan Crawford

Marzena Trybała - zdjęcie

Marzena Trybała
Bette Davis

Realizacja

Autor: Anton Burge

Reżyseria i scenografia: Sylwester Biraga.

Tłumaczenie: Michał Ignar.

Kostiumy: Marcin Żak.

Make-up: Natalia Kida

Opinie naszych widzów (21)

 • 10,0/ 10

  Super pomysł. Świetna gra aktorek. Polecam

  mo.....@gm...il.com / 14 marca 2021

 • 10,0/ 10

  Znakomicie obsadzone role. Poruszająca historia budząca sympatię i współczucie dla gasnących gwiazd Hollywood. Dobrze spędzony wieczór, teraz sięgnę po filmy z udziałem Betty i Joan.

  an.....@....pl / 01 marca 2020

 • 10,0/ 10

  Wspaniały spektakl, byłem mile zaskoczony jego wysokim poziomem bo rzadko dziś można utrafić naprawdę dobrą komedię. Pani Marzena Trybała i Pani Halina Chrobak stworzyły świetny duet na zasadzie przeciwieństw. Bardzo mi się podobały także: dopracowana scenografia, kostiumy i muzyka. Sam teatr ma niepowtarzalny klimat, jest bardzo kameralnie. Polecam, naprawdę warto zajrzeć do tego teatralnego zaułka.

  pa.....@....pl / 06 lutego 2020

 • 10,0/ 10

  Cudowny spektakl!

  ma.....@ho...il.com / 25 stycznia 2020

 • 10,0/ 10

  Szacunek dla aktorek, które nie zlekceważyły tak mizernej publiki. Dla takich aktorek granie dla 20 widzów nie jest chyba łatwe.

  ho.....@....pl / 08 grudnia 2019

 • 10,0/ 10

  Zachęcona recenzja Pana Włodzimierza Neubart z wielka ciekawością wybrałam się na spektakl „Bette and Joan”! Ależ to był cudowny wieczór, jakie wspaniale aktorskie kreacje! Polecam serdecznie!

  ar.....@ad...pr.pl / 17 listopada 2019

 • 10,0/ 10

  Spektakl doskonały pod każdym względem. Wszystkim polecam!!

  be.....@....pl / 16 listopada 2019

 • 10,0/ 10

  Świetny tekst, znakomite aktorki.

  sl.....@gm...il.com / 08 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  Najlepszy spektakl jaki widziałam od baaardzo dawna! Wspaniałe role obu aktorek, prawdziwe gwiazdy ❤️❤️❤️

  mj.....@ya...oo.pl / 07 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  Wspaniały spektakl. Doskonała obsada. Scenariusz pozwolił aktorom mieć dużo do zagrania. Polecam

  a......@e-...ex.pl / 19 marca 2019

 • 10,0/ 10

  Popis gry aktorskiej dwóch wspaniałych aktorek!!!!!!

  Gi.....@....pl / 08 marca 2019

 • 10,0/ 10

  27/12/2018 - Polska prapremiera sztuki "BETTE & JOAN", Teatr "Druga Strefa", Warszawa. Tak jak Bette Davis i Joan Crawford dały popis aktorski w kultowym filmie "Co się zdarzyło z Baby Jane" (1962), tak i Marzena Trybała (Bette) wraz Haliną Chrobak (Joan) dały popis aktorski w tej dwuaktówce brytyjskiego dramaturga Antona Burge. Sztuka pokazuje kulisy powstawania tego filmu i jest stosunkowo "młoda" (2014), a już wystawiana była w wielu teatrach europejskich. Zobaczyć "pojedynek" obu gwiazd w tej sztuce świetnie wyreżyserowanej przez Sylwestra Biragę, to była uczta duchowa. Świetne tłumaczenie Michała Ignara dodało autentyczności konfliktu pomiędzy tymi dwiema divami. Warto zobaczyć. Brawo. 12/27/2018 - Polish prapremiere of the play "Bette & Joan", The "Druga Strefa" Theater, Warsaw. Like Bette Davis and Joan Crawford gave top performances in the cult movie "What ever happened to Baby Jane" (1962), Marzena Trybala (Bette) and Halina Chrobak (Joan) gave top performances in this two act play by the British playwright Anton Burge. The play, which shows the process of making the movie, is relatively "young" (2014) but has been staged all over Europe. To see a "duel" between two stars in the play wonderfully directed by Sylwester Biraga is the "feast for the senses". Great translation gives this conflict between 2 divas authenticity. It's worth seeing. Bravo.

  ni.....@on...et.pl / 28 grudnia 2018

 • 10,0/ 10

  swietna gra aktorek!

  ka.....@gm...il.com / 28 grudnia 2018

 • 9,0/ 10

  Spektakl oprócz waloru komediowego, niesie ze sobą wiele przemyśleń związanych z dziedzinami życia takimi jak samotność oraz pogodzenie się z upływającym czasem, z pewnością jest on warty zobaczenia.

  sh.....@....pl / 15 marca 2021

 • 9,0/ 10

  Znakomity!

  pi.....@....pl / 26 stycznia 2020

 • 9,0/ 10

  Doskonały spektakl, świetnie zagrany,. Polecam obejrzenie przed spektaklem filmu „Whatever Happened To Baby Jane”, można go znaleźć w całości na YouTube, niestety tylko w wersji angielskiej. Spektakl jest właśnie o kręceniu tego filmu. Polecam zarówno sztukę jak i film.

  ev.....@in...ia.pl / 04 lutego 2019

 • 8,0/ 10

  Dobrze zagrany spektakl

  rj.....@....pl / 15 marca 2021

 • 8,0/ 10

  Ciekawa fabula i świetna gra aktorska. Polecam na lekki wieczor.

  mo.....@....pl / 14 marca 2021

 • 8,0/ 10

  Świetna gra aktorska, która przenosi w świat dawnego Hollywood. Przyjemnie spędzony czas.

  e......@gm...il.com / 21 lutego 2021

 • 7,0/ 10

  Rewelacyjna Halina Chrobak!!! Scenografia fi reżyseria fantastyczne.

  da.....@he...ay.pl / 16 listopada 2019

 • 5,0/ 10

  Scenariusz zwykły, prosty, mało dynamiczny. Scenogragia prosta, ale wystarczająca i wiele mówiąca. W pewnym momencie zabrakło dynamiki i już ten brak utrzymał się do końca, co jest poniekąd winą scenariusza, poniekąd aktorek. Pani Halina grająca Joan Crowford wyczekiwała kwestii swojej partnerki scenicznej jakby to była przymiarka do roli, której dobrze nie zna, co spowodowało , że jej gra była siłowa i mało płynna, raz nawet pomyliła imiona swojej postaci nazywająć siebie zamiast Joan - Jane, co dość jednoznacznie pokazało, że rola nie osiadła w niej, Pani Halina niestety w niczym nie przypominała Joan. W porówananiu do Marzeny Trybały, której fizjonomia i uroda może w ogóle nie przypominały wspaniałej Bette Davis, ale która ją zwyczajnie bardzo dobrze zagrała (poza momentem telefonu od mamy, w której miała pokazać miękką, dziecięcą twarz, a wyszło groteskowo) , Pani Halina wypadła blado, mało było pazura. Ogólnie - momentami było śmiesznie, momentami ciekawie a momentami nudno, momentami niedobrze, ale były i świetne momenty.- dość nierówny spektakl

  nm.....@....pl / 30 grudnia 2018

Teatr Druga Strefa - Adres i dojazd

ul. Magazynowa 14A, Warszawa

https://www.teatr2strefa.pl

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.