Polityka - zdjęcie Polityka - zdjęcie Polityka - zdjęcie Polityka - zdjęcie Polityka - zdjęcie Polityka - zdjęcie Polityka - zdjęcie Polityka - zdjęcie Polityka - zdjęcie Polityka - zdjęcie

Polityka

„Polityka” to gorzko-ironiczna komedia, szydząca w bardzo inteligentny sposób z naszej klasy politycznej, w której śmiech nie jest celem, tylko środkiem do rozmowy o bolączkach współczesnej Polski.

W realiach lat 20-tych, czasu emancypacji kobiet i budowy II Rzeczpospolitej, rozgrywa się burzliwy romans dwójki głównych bohaterów. Posłanka lewicy (Małgorzata Socha) i poseł prawicy (Rafał Królikowski) uwikłani zostają nie tylko w miłosne, ale także partyjne perypetie. Polityczne i uczuciowe potyczki przedstawicieli dwóch wrogich obozów, w których łapówkarstwo, prywata i nepotyzm są nieodzowną częścią tego, co nazywa się „uprawianiem polityki”, tworzą prześmiewczą komedię lewicowo - prawicowych namiętności.

Pochodzący z 1920 roku, zaskakująco współczesny tekst Włodzimierza Perzyńskiego potwierdza jedynie znaną prawdę, że prawdziwa sztuka nie ma wieku, a natura ludzka to najbardziej stały i niereformowalny element życia. Interesująca inscenizacja Eugeniusza Korina, który wykorzystuje w swoim spektaklu parodię filmu niemego sprawi, że widzowie odbędą zabawną podróż do kinematografu z okresu międzywojnia, gdzie taper przygrywa na pianinie, a gwiazdy srebrnego ekranu są zniewalająco zmysłowe i uwodzicielskie.

Na scenie występują między innymi Zofia Zborowska-Wrona jako Jadwiga Łazańska, Rafał Królikowski jako Adolf Burski, Kazimierz Kaczor jako Łazański, Hanna Śleszyńska jako Franciszka, Joanna Żółkowska jako Hrabina Linowska, Sylwester Maciejewski jako Minister Kręciołek.

Czas trwania: 145 minut
Źródło zdjęcia: https://teatr6pietro.pl/spektakle/polityka/

Obsada

Zofia Zborowska-Wrona - zdjęcie

Zofia Zborowska-Wrona
Jadwiga Łazańska

Joanna Żółkowska - zdjęcie

Joanna Żółkowska
Hrabina Linowska

Sylwester Maciejewski - zdjęcie

Sylwester Maciejewski
Minister Kręciołek

Bartłomiej Firlet - zdjęcie

Bartłomiej Firlet
Kiełbikowski

Michalina Sosna - zdjęcie

Michalina Sosna
Pokojówka/Jan

Paweł Nowisz - zdjęcie

Paweł Nowisz
Biznesmen Szpakowski

Krzysztof Dracz - zdjęcie

Krzysztof Dracz
Poseł Krotoski

MIłogost Reczek - zdjęcie

MIłogost Reczek
Poseł Krotoski

Realizacja

Reżyseria - Eugeniusz Korin

Scenografia - Maciej Chojnacki

Muzyka - Janusz Tylman

Choreografia - Anna Głogowska

Muzyka - Czesław Majewski

Kostiumy - Beata Harasimowicz

Opera Krakowska - Duża Scena - Adres i dojazd

http://www.opera.krakow.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.