Wojciech Kamiński & Maciej Zakościelny - Recital - zdjęcie

Wojciech Kamiński & Maciej Zakościelny - Recital

16 października o 19:00 na naszej scenie pojawi się Wojtek „Wojciesław” Kamiński – pianista, organista, jazzman, kompozytor i pedagog wyrosły na fundamencie wielkiej miłości do starego jazzu, który zaprezentuje swoje ulubione kompozycje. Wojciechowi Kamińskiemu gościnnie będzie towarzyszył Maciej Zakościelny.

Bilety 60 zł

Rezerwacje 887 333 383

Wojciech Kamiński się 31 października 1946 roku w Warszawie. Na fortepianie gra od trzeciego roku życia, a do szkoły muzycznej został przyjęty w wieku pięciu lat. Będąc uczniem Średniej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu, zainteresował się już muzyką jazzową słuchając Radia Luxemburg.

Swój pierwszy zespół jazzowy założył jeszcze w czasach szkolnych, co nie spotkało się z życzliwym przyjęciem ze strony władz szkoły. Wspólnie z bandżystą Alfredem Baranowskim założył zespół, którego nazwa oddawała ich preferencje muzyczne. Ragtime Jazz Band zadebiutował w roku 1961, a już w 1965 zdobył główną nagrodę – Złotą Tarkę, przyznaną po raz pierwszy w historii naszego festiwalu. Warszawscy Stompersi to był kolejny zespół, z którym współpracował Wojciech Kamiński. W roku 1965 założył Old Timers. Kolejne zespoły, z którymi współpracował, to Royal Rag, Big Band „Stodoła”, Hagaw, Gold Washboard, Sami Swoi. W roku 1978 założył własną grupę Swing Workshop.

Aktywność muzyczna Wojciecha Kamińskiego nie ograniczała się tylko do jazzu. Współpracował zarówno z wokalistami jazzowymi, jak i piosenkarzami, wśród których można wymienić: Danutą Błażejczyk, Irenę Jarocką, Danutę Rinn, Marylę Rodowicz, Ewę Bem, Lorę Szafran, Marysię Sadowską, Janusza Szroma, Hanię Banaszak, Andrzeja Rosiewicza i wielu innych. W zespole Alka Bema gra muzykę rockową. Współpracował również z Operetką Warszawską, Filharmonią Narodową w Warszawie oraz Estradą Warszawską.

Przejawem działalności kompozytorskiej Wojciecha Kamińskiego było napisanie muzyki do kilku filmów. Był muzykiem studyjnym i współpracował ze Studiem M-3.Wśród wielu nagranych płyt, należy wymienić: płytę z serii Polish Jazz vol. 66 „Open Piano”, nagrania autorskie pod własnym nazwiskiem „Warsztaty nr 1” i „Warsztaty nr 2” (nagrana wspólnie z nieżyjącym już Henrykiem Majewskim) oraz nagrane solo „Ragtime i Standardy przy kominku”. Brał również udział w sesjach nagraniowych Krzysztofa Zgrai i Maryli Rodowicz.

Przejawem działalności pedagogicznej Wojciecha Kamińskiego było prowadzenie warsztatów jazzowych w Chodzieży i Bolesławcu oraz pełnienie funkcji Szefa Szkolenia w Polskim Stowarzyszeniu Jazzowym. Jest obecnie profesorem w szkole muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie przy ulicy Bednarskiej, od 14 lat uczy w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy w Warszawie. Za całokształt z okazji 50-lecia pracy na scenie i 65 urodzin otrzymał w roku 2011 nagrodę od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Do niedawna dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Old Jazz Meeting Złota Tarka.

Czas trwania: 90 minut

Kalinowe Serce - Adres i dojazd

ul. Krasińskiego 25
Warszawa

http://www.kalinoweserce.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.