Grażyna Auguścik & Jarek Bester - Miłość do końca świata - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy

10,0 / 10

Grażyna Auguścik & Jarek Bester - Miłość do końca świata

10,0/ 10

13 listopada o 19:00 znów zagości w Kalinowym Sercu polska wokalistka jazzowa, na stałe mieszkająca w Chicago - wspaniała Grażyna Auguścik. Zaprezentuje najpiękniejsze piosenki o miłości i tęsknocie, wyśpiewa emocje bliskie kolejnym pololeniom Polaków.

Na scenie będzie Jej towarzyszyć Jarosław Bester, znakomity krakowski akordeonista, twórca "Bester Quartet". To właśnie On zainspirował Grażynę Auguścik do zainteresowania się polską historią.

„Bardzo mi się spodobało odkrywanie mało znanych kart przeszłości. Przy okazji zaczęliśmy rozmawiać o tym, jak opowiedzieć przez muzykę o tragediach ludzkich z czasu niewoli i jak to osadzić w estetyce właśnie miłości, uczucia, które zawsze i wszędzie towarzyszy człowiekowi”. - napisała Grażyna o idei recitalu.

Duet Grażyna Auguścik i Jarosław Bester to fuzja dwóch niezwykłych osobowości na światowym rynku muzycznym. Artystom udało się wypracować wspólny i niezwykle oryginalny język muzyczny.Od lat tworzą, czerpiąc inspiracje z tradycji muzyki jazzowej, awangardowej, folkowej, a także z dokonań szeroko rozumianej muzyki klasycznej.

Kompozycje, które wykonują są zbudowane często klasycznie, ale okraszone improwizacjami, które tworzą pewnego rodzaju wewnętrzną i niezależną formę, powodując, że każde wykonanie tego samego utworu charakteryzuje się wielką świeżością i inwencją twórczą obojga artystów.

Podczas recitalu "Miłość do końca świata" tworzą subtelną i osobistą, a zarazem niezwykle precyzyjną i wirtuozowską opowieść muzyczną o najważniejszym uczuciu dla każdego człowieka.

Serdecznie zapraszamy!

Rezerwacje 887 333 383

Bilety 100 zł

Czas trwania: 90 minut

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Cudowny koncert!

    tu.....@gm...il.com / 25 sierpnia 2022

Kalinowe Serce - Adres i dojazd

ul. Krasińskiego 25
Warszawa

http://www.kalinoweserce.pl/

Kup bilet