William's Things – Poezje Williama Blake'a na głos, fortepian i klarnet kontrabasowy - zdjęcie William's Things – Poezje Williama Blake'a na głos, fortepian i klarnet kontrabasowy - zdjęcie William's Things – Poezje Williama Blake'a na głos, fortepian i klarnet kontrabasowy - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

10,0 / 10

William's Things – Poezje Williama Blake'a na głos, fortepian i klarnet kontrabasowy

William's Things, czyli Michał Górczyński, Sean Palmer i Tomasz Wiracki, w projekcie inspirowanym poezją Williama Blake'a, największego poety brytyjskiego romantyzmu, człowieka niezbywalnych humanistycznych zasad, o które walczył całe życie.

„Górczyński, Palmer i Wiracki stworzyli dzieło, które wgryza się w świadomość słuchacza i porusza ją do głębi.

Podobnie jak dorobek Blake'a nie ucieka się przy tym do tanich chwytów i nie epatuje tym, co łatwo zyskuje poklask publiki.

Tak jak William Blake, stroniący od wielosłowia, tak trójka muzyków zadziwia słuchacza tym, jak niewiele dźwięków wystarczy, by wyrazić tak wiele emocji.

Niecodzienna uroda tej muzyki i symboliczna moc słów układają się w jednorodną całość.

Co ważne, artyści stronią przy tym od muzycznego pustosłowia i zbędnych ornamentów.

Taka ascetyczna koncepcja muzyczna wydaje się być idealna dla poezji Williama Blake'a, który zmarł w straszliwej biedzie.”

Tomasz Konwent – wydawca

Michał Górczyński – klarnecista, współautor niezwykłej płyty Cut The Air, jaką nagrał w duecie z Bubą Badjie Kuyatehem, przygotował oryginalne kompozycje do tekstów dziedzica chrześcijańskiej gnozy, Williama Blake'a. I po raz kolejny po mistrzowsku stworzył formę zdumiewająco świeżą, wolną od kalkulacji, wyrachowania czy konformizmu.

Sean Palmer – aktor i wokalista, znany chociażby ze spektaklu Oresteia (reż. Michał Zadara, Teatr Wielki w Warszawie) i Śmierć i dziewczyna. Dramaty księżniczek Elfriede Jelinek (reż. Agnieszka Korytkowska-Mazur, Teatr Dramatyczny w Warszawie), to prawdziwy żywioł i wulkan energii.

Jego Blake nie znosi nudy, nie znosi rutyny, za to kocha bunt.

Tomasz Wiracki – pianista, kompozytor muzyki filmowej i projektant dźwięku, z właściwą sobie swobodą improwizuje i bawi się dźwiękami.

Tak oto powstała zwięzła i dynamiczna opowieść trójki muzyków, w której wszystko jest zaskakujące i niecodzienne, jakby nie z tego świata.

Zwiastuny

Realizacja

Michał Górczyński – klarnet kontrabasowy, loopy (kompozytor)

Sean Palmer – śpiew

Tomasz Wiracki – fortepian

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Rewelacyjna muzyka, rewelacyjne wykonanie!

    wo.....@ga...ta.pl / 20 marca 2019

Instytut Teatralny - Adres i dojazd

ul. Jazdów 1, Warszawa

http://www.instytut-teatralny.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.