Przysposobienie Obronne - zdjęcie Przysposobienie Obronne - zdjęcie Przysposobienie Obronne - zdjęcie Przysposobienie Obronne - zdjęcie

Średnia ocena

5 oddanych głosów

8,6 / 10

Przysposobienie Obronne

Teatr Piękne Kwiaty i Stowarzyszenie „Linia Zgody” (Charków), „Przysposobienie Obronne / „ДПЮ”

Charkowski Teatr Piękne Kwiaty, specjalizujący się w spektaklach ruchowych, tym razem – wspólnie z członkami niezależną organizacji „Linia Zgodyi” – sięga po tekst i tworzy osobliwy teatr dokumentalny. Realne historie ze strefy działań wojennych, opowiadane przez młodych wojskowych, opatrzone zostają tu scenicznym i osobistym komentarzem aktorów. Działania twórców, wbrew temu, co sugerować może nazwa Teatru Piękne Kwiaty, nie mają w sobie nic z łatwego pocieszenia. Artyści pokazują natomiast, że zgoda nie jest łatwa, a kwiaty nie zawsze są piękne. Realizatorzy odwołują się do szkolnych lekcji przysposobienia obronnego, żeby zbadać, co dzieje się przed wojną, podczas wojny i po niej – zarówno z wojskowymi, jak i z nami wszystkimi.

Czas trwania: 90 minut

Realizacja

Teatr Piękne Kwiaty

Stowarzyszenie „Linia Zgody”

Opinie naszych widzów (2)

  • 8,0/ 10

    Spektakl bardzo mi się podobał. Z jednej strony zabawny sposób przedstawienia absurdu wojny, z drugiej gorzkie pytanie, na które nikt nie zna odpowiedzi "kiedy się ona skończy?" Jedynym mankamentem były napisy, które nie nadążały za wypowiedziami aktorów, przez co spektakl stawał się mniej zrozumiały.

    ka.....@on...et.pl / 06 listopada 2017

  • 8,0/ 10

    bardzo ciekawy spektakl, myśli się o nim i analizuje jeszcze na kolejny dzień po wyjściu z teatru, porusza, zmusza do refleksji i nie pozostawia obojętnym. dziękuję. dobrze byłoby zapewnić tłumaczenie na język polski, bo spektakl jest po ukraińsku, a nie wszystko jest przetłumaczone, co znacznie utrudnia odbiór. spektakl zaczął się z opóźnieniem.

    ow.....@....pl / 06 listopada 2017

Instytut Teatralny - Adres i dojazd

ul. Jazdów 1, Warszawa

http://www.instytut-teatralny.pl/

Kup bilet