Listy z Moskwy - zdjęcie

Średnia ocena

4 oddane głosy

7,8 / 10

Listy z Moskwy

Dla Anny pretekstem do opowieści o latach 80-tych, Warszawie i o sobie, jest tworzenie malarskiego dyptyku zatytułowanego „Listy”. Podczas spektaklu w zainscenizowanej przestrzeni pracowni Anna maluje JEJ portret. JEGO wizerunek jest skończony. Uwikłanie w historię, miłości, ambicje już nie boli. Natomiast ciągle zdumiewa Annę kontekst historyczny, który nadal wydaje się paranoiczny i dominujący. Zadziwia piękno poezji płynącej z Moskwy i mądrość prozy z Nowego Jorku.

Jolanta Knap – malarka i pisarka, do niedawna pedagog, absolwentka polonistyki UW oraz WSF (studia podyplomowe „stART); laureatka wyróżnienia w konkursie na najważniejsze wydarzenie muzealne Sybilla 2018r. (realizacja projektu dla Muzeum Piłsudskiego w Sulejówku); laureatka III nagrody Akademii Opowieści 2017r.; autorka dramatów: „Uczta” i „Mam problem” (w realizacji), scenariuszy filmów fabularnych: „Listy z Moskwy”, „Jazda”, „Idea”, „Tak.Tak.Tak” na podstawie prozy Janusza Rudnickiego oraz scenariusza filmu dokumentalnego „Świat przemieniony. Jerzy Nowosielski w kościele w Wesołej”; wystawy m.in. w Galerii Elektor i Abakus w Warszawie, Klimaty w Mięćmierzu, w Kinie Charlie w Łodzi oraz w Muzeum Miasta Gdyni.

Dorota Salamon – aktorka i animatorka kultury; przez 25 lat związana z Teatrem Żydowskim w Warszawie; Dyrektor artystyczny „Fundacji na Wsi” Europejskiego Centrum Promocji Kultury Sztuki i Ochrony Przyrody Kurpii i Podlasia; organizatorka festiwali sztuki ludowej; Dyrektor programowy Etnicznego Impresariatu Artystycznego. Laureatka „Bursztynowego Kiereca” - nagrody przyznawanej przez Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży za wkład w rozwój i popularyzację Jego działalności. Za zasługi dla kultury polskiej została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Na scenie występuje Dorota Salamon.

Występują

Realizacja

Autorka tekstu i scenografii, reżyserka: Jolanta Knap

Muzyka: Henryk Gembalski i Witold Szczurek.

Opinie naszych widzów (1)

  • 6,0/ 10

    bardzo ciekawy tekst, szczególnie dla osób które znają czasy stanu wojennego z autopsji, monodram trochę monotonny wymagający koncentracji, ciekawy pomysł z dwoma obrazami tworzącymi scenografię

    an.....@po...ta.wp.pl / 11 stycznia 2019

Instytut Teatralny - Adres i dojazd

ul. Jazdów 1, Warszawa

http://www.instytut-teatralny.pl/

Kup bilet