Gdzie jest Buteleczka? - zdjęcie

Średnia ocena

39 oddanych głosów

9,7 / 10

Gdzie jest Buteleczka?

GARNIZON SZTUKI - teatr pozytywnych emocji zaprasza na muzyczną bajkę “Gdzie jest Buteleczka?"

Przed nami kolejne wyjątkowe wydarzenie w Teatrze Garnizon Sztuki, które wpisze się w inaugurację sezonu teatralnego 2021/2022. Tym razem przygotowujemy coś specjalnego dla naszych najmłodszych widzów. Z autentycznej potrzeby zwrócenia uwagi na problem śmieci, które zalewają całą naszą planetę, powstała ekologiczna bajka muzyczna “Gdzie jest Buteleczka?”. Nasza bajka niesie pozytywne przesłanie i daje nadzieję. Bawi i uczy nie tylko dzieci. Premiera spektaklu planowana jest na 5 grudnia tego roku.

Naszym celem jest uświadomienie dzieci i dorosłych jak ważna dla środowiska jest segregacja odpadów i wspólne dbanie o planetę już od najmłodszych lat. Każdy z nas może zostać Superbohaterem, bo każdy ma realny wpływ na przyszłość Ziemi - zmiany, jakich dokonujemy w jednym miejscu, mają wpływ na ludzi i zwierzęta żyjące po drugiej stronie globu. Przyjaźń, szacunek do natury i do drugiego człowieka to wartości, które przekazujemy w naszej bajce, a wpadające w ucho piosenki inspirują do działania. Razem możemy uratować naszą Planetę, a dzieci to nasza nadzieja!

Premiera spektaklu "Gdzie jest Buteleczka” rozpoczyna cykl bajek edukacyjnych w naszym teatrze. Podejmujemy ważne problemy współczesności i opowiadamy o nich językiem najmłodszych. Zawsze niesiemy pozytywne przesłanie i dajemy nadzieję. Autorem i reżyserem bajki jest Piotr Stawski, a autorem muzyki i piosenek Piotr Aleksandrowicz.

Gdzie jest Buteleczka?

Streszczenie Bajki

Kiedy plastikowa Buteleczka trafia na plażę, szybko przekonuje się, że nie jest to odpowiednie dla niej miejsce. Jakieś niesforne dziecko zostawiło ją na piasku, a przecież powinna leżeć, razem z innymi butelkami, w pojemniku na plastiki. Nie tylko wysoka temperatura jest dla niej zagrożeniem. Prawdziwe kłopoty pojawiają się, gdy butelka wpada do Oceanu. Szybko znosi ją fala, prąd morski oddala od brzegu, a Buteleczka traci orientację. W poszukiwaniu drogi do domu napotyka Glonka, z którym się zaprzyjaźnia. We wspólnej podróży poznają innych mieszkańców Oceanu – Rafę Koralową, Żółwia Morskiego, w końcu Wieloryba, dzięki któremu trafiają na wielką wyspę plastiku gdzieś na środku Oceanu Spokojnego. Ale Buteleczka bardzo tęskni za rodzicami. Jak skończy się ta pełna niebezpieczeństw podróż? Czy odnajdzie drogę do domu? A może przy okazji uratuje Świat? Jak? Przekonajcie się sami! I koniecznie zabierzcie ze sobą rodziców, bo nasza ekologiczna bajka bawi i uczy nie tylko najmłodszych!

Twórcy:

Scenariusz i reżyseria -Piotr Stawski

Kompozytor muzyki i piosenek -Piotr Aleksandrowicz

Scenografia i kostiumy - Marta Baczewska - Ologele

-------------------------------------------

Dla dzieci w wieku 4-10 lat

Na scenie występuje Weronika Stawska, Aleksandra Gotowicka, Przemysław Niedzielski, Katarzyna Janiszewska, Szymon Kołodziej.

Czas trwania: 65 minut

Opinie naszych widzów (20)

 • 10,0/ 10

  Świetny i dla dzieci i dorosłych! Super śpiew!

  ab.....@gm...il.com / 25 listopada 2022

 • 10,0/ 10

  Cud, Miód, Malina!!!

  hu.....@gm...il.com / 25 listopada 2022

 • 10,0/ 10

  Świetne przedstawienie. Obsługa także. Dziękujemy

  a_.....@....pl / 23 listopada 2022

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobry scenariusz i wykonanie ,świetne efekty dźwiękowe. Widać ogromne zadowolenie dzieci.

  el.....@....pl / 06 listopada 2022

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobre przedstawienie ,polecam dla dzieci młodszych i starszych

  pr.....@....pl / 26 października 2022

 • 10,0/ 10

  Wspaniały spektakl dla dzieci z ważnym przesłaniem.

  ma.....@....pl / 26 października 2022

 • 10,0/ 10

  Bardzo wciągająca historia. Dużo śpiewania i tańczenia. Czas akurat, żeby dzieci pozostały zainteresowane. Córka (5 lat) zachwycona.

  ma.....@gm...il.com / 28 września 2022

 • 10,0/ 10

  Super kameralny teatr, fajna sztuka dla dzieci. Polecam

  mi.....@gm...il.com / 19 września 2022

 • 10,0/ 10

  Rewelacja. Byłam z dwójką dzieci (4 i 6),obydwoje zachwyceni, chociaż 4latka jeszcze nie wszystko rozumiała. Mimo to super gra aktorów, kostiumy, muzyka sprawiły, że wszyscy dobrze się bawili. Chętnie poszłabym drugi raz 🙂

  ol.....@gm...il.com / 30 czerwca 2022

 • 10,0/ 10

  Bardzo polecamy. Przedstawienie typowo dla dzieci, pełne ekspresji , angażujące publiczność . Żadne dziecko się nie nudzi, przemili aktorzy, a także pozostały personel teatru.

  za.....@gm...il.com / 02 czerwca 2022

 • 10,0/ 10

  Bardzo piękny występ i doskonałe przesłanie dla młodych widzów.

  wo.....@on...et.eu / 02 czerwca 2022

 • 10,0/ 10

  Dziecj zachwycone. Sztuka dla dzieci w kazdym wieku. Zarowno 3 latek, 6o latek i 10o latek byl zapatrzony przez caly czas trwania przedstawienia. Polecam

  Po.....@gm...il.com / 19 maja 2022

 • 10,0/ 10

  Przebojowy , wesoły ciekawy spektakl. Polecam

  ma.....@tl...en.pl / 11 maja 2022

 • 10,0/ 10

  Dzieci po powrocie oceniły sam spektakl jak i salę i otoczenie jako bardzo profesjonalne. Spektakl był wciągający i bardzo na czasie. Nikt się nie nudził. Polecam dla 10 latków.

  ki.....@tu...na.pl / 11 maja 2022

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjny spektakl. Świetni aktorzy. Świetny i zrozumiały przekaz. Dla dzieci ok 6 roku życia idealny. Córka 8 latka zachwycona, siedziała z zapratym tchem w 1 rzędzie. Nam także bardzo się podobało. Świetna obsada i efekty specjalne.

  an.....@gm...il.com / 09 maja 2022

 • 10,0/ 10

  Ależ to był piękny spektakl. Dzieci zachwycone!

  PR.....@GM...IL.COM / 18 lutego 2022

 • 10,0/ 10

  moi przyjaciele czekają , kiedy będą mogli kupić bilety na ten spektakl. fenomenalny:):) wszystkim bardzo polecam

  iz.....@po...ta.onet.pl / 08 grudnia 2021

 • 10,0/ 10

  Petarda i to nie tylko dla dzieci

  js.....@ho...il.com / 06 grudnia 2021

 • 10,0/ 10

  Super, super :)

  ta.....@po...ta.onet.pl / 19 listopada 2021

 • 4,0/ 10

  Trochę nudne, młody nie był zadowolony, a ja usnąłem w trakcie. Córce się generalnie podobało, chociaż nie zadawała w trakcie dużo pytań, to znaczy że nie była zajęta treścią. Bardzo źle oceniam późniejsze rozpoczęcie spektaklu - nie może być tak, że cała sala czeka na kilku gości, nawet jeśli to VIP. To brak szacunku dla tych, którzy czekają. Nie ma usprawiedliwień typu korki czy cokolwiek, nie wypada

  ka.....@tl...en.pl / 06 grudnia 2021

Garnizon Sztuki - Adres i dojazd

https://garnizonsztuki.org.pl