UTERI MIGRANTES | Renata Piotrowska-Auffret | Premiera | Festiwal C/U - zdjęcie

Średnia ocena

5 oddanych głosów

9,2 / 10

UTERI MIGRANTES | Renata Piotrowska-Auffret | Premiera | Festiwal C/U

Rekomendacja wiekowa od 16 lat

Dostępność: dysfunkcja słuchu, tłumaczenie migowe. Daj nam znać, z czego chcesz skorzystać na bow@cialoumysl.pl

Po spektaklu spotkanie z artystami

***

Piąty spektakl z cyklu Private Pieces. Choreografka eksploruje w nim politykę kobiecego ciała, oscylując między tym, co prywatne a tym, co publiczne. Tym razem tematem, materią i główną bohaterką spektaklu jest macica – potraktowana z dystansem, humorem, ale i troską. Autorka przygląda się temu organowi i całemu kobiecemu ciału przez pryzmat starzenia się.

Renata Piotrowska-Auffret – choreografka i performerka. Ukończyła program e.x.e.r.c.e. w CNC Montpellier oraz Akademię Teatralną w Białymstoku. Artystka priorytetowa sieci Aerowaves Twenty w 2017 (Śmierć. Ćwiczenia i wariacje) i 2019 (The Pure gold is seeping out of me), członkini Centrum w Ruchu w Warszawie. W swojej pracy czerpie inspiracje z intymnych doświadczeń – realnych i fikcyjnych, osadzonych w określonym kontekście społecznym. Interesuje ją przewrotność relacji między historyczną i współczesną polityką ciała, między publicznym i prywatnym, a także między tekstem i ruchem.

Jak sama deklaruje: Jestem kobietą-artystką, jestem kobietą, jestem matką - więc polaryzacja ciała dotyka mnie bezpośrednio. Zawsze mam osobistą i autobiograficzną potrzebę stworzenia pracy.

***

Każdy uczestnik, biorący udział w Festiwalu Ciało/Umysł (C/U) organizowanym przez Fundację Ciało/Umysł w Warszawie / wyraża zgodę na rozpowszechnianie, w celach promocji i archiwizacji C/U, swojego wizerunku w filmach i zdjęciach zrealizowanych podczas wydarzeń, w których dobrowolnie uczestniczył zgodnie z art. 81 ustawy z dnia 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. nr 90,poz. 631,z późniejszymi zmianami) W przypadku braku takiej zgody prosimy uczestnika o kontakt z Biurem Obsługi Widza C/U przed rozpoczęciem wydarzenia, w którym dobrowolnie uczestniczy.

Czas trwania: 60 minut

Zwiastuny

Obsada

Aleksandra Bożek-Muszyńska

Realizacja

Koncept, choreografia, teksty: Renata Piotrowska-Auffret

Taniec: Aleksandra Bożek-Muszyńska

Współpraca choreograficzna: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Anna Charlotta Nordanstedt

Współpraca choreograficzna / Kostium, obiekt: Pipa Piwosz

Muzyka: Simon Auffret

Kompozycje wokalne: Anna Szwajgier

Projekt oświetlenia: Estelle Gautier

Wideo: Katarzyna Fabińska

Wsparcie dramaturgiczne: Michael de Cock, Joanna Leśnierowska, Michał Rogulski

Reasearch: Natalia Miłuńska, Natalia Oniśk, Aleksandra Osowicz

Koprodukcja: KVS Brussels, Dans I Trondelag, House of Utopia & Teatr Łaźnia Nowa, Międzynarodowy Festiwal Sztuki Tańca i Performansu Ciało/Umysł, DOCK ART funded by the Senate Department for Culture and Europe (DE)

Partner: Teatr Ochoty

Producenci wykonawczy: Karolina Wycisk / Performat Production, Météores

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Bardzo ciekawy performans. Temat ważny społecznie. Festiwal jak co roku pokazuje b. dobrą sztukę.

    or.....@gm...il.com / 14 października 2022

  • 9,0/ 10

    Performans na ważny temat. Trochę może nie pogłębiony i dramaturgia wymagałaby dopracowania, ale i tak bardzo bardzo warto obejrzeć. Atrakcyjny wizualnie. Dowcipny. Dobry aktorsko. Polecam, jak by gdzieś grali. Dobrze spędzony czas.

    or.....@gm...il.com / 24 października 2022

Fundacja Ciało/Umysł - Adres i dojazd

https://cialoumysl.pl/

Kup bilet