Jakie są najlepsze komedie teatralne na jesień? 

Trwa nowy sezon teatralny, dlatego przygotowaliśmy dla Was aż 10 propozycji najlepszych spektakli komediowych.

A jesień w teatrze zapowiada się naprawdę dobrze. Bo chociaż pogoda nie rozpieszcza, a dni stają się coraz krótsze, to nie ma nic bardziej przyjemnego niż listopadowe wyjście do teatru. 

Poczujcie się komfortowo, oglądając przezabawne sztuki na widowniach najlepszych teatrów w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu.

Listopad to też miesiąc, w którym odbywa się długo wyczekiwany BLACK WEEKEND w teatrze. W dniach 25-29 listopada dostaniecie bilety nawet do -80%! Sprawdźcie TUTAJ.

➜ Komedie w teatrze – Warszawa

Teatr Capitol „O co biega?” 

Terminy spektakli: 6, 15, 19, 25 listopada

Farsa pełna pomyłek i komicznych sytuacji bawi publiczność do łez, nie dając jej złapać wytchnienia od śmiechu. Chociaż akcja spektaklu „O co biega?” dzieje się w spokojnym, angielskim miasteczku, to wcale spokojnie nie będzie. 

Pastor Lionel Toop i jego żona, Penelopa Toop, budzą kontrowersje. W końcu on jest duchownym, ona – piękną i wyzwoloną byłą aktorką. Nic dziwnego, że pewnego dnia pojawiają się plotki, że żona pastora ma romans. 

Jednak to tylko początek zamieszania. Akcja stale przyspiesza, a komiczne zdarzenia się mnożą. Na scenie przybywa bohaterów, a obecność wścibskich sąsiadów, sierżanta, biskupa, żołnierza, jeńca wojennego i wielu więcej osób sprawi, że wybuchnie tam prawdziwy chaos. 

Pełny opis koncertu O co biega? oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

Och-Teatr „Lily” 

Terminy spektakli: 28, 29, 30 listopada

Spektakl w reżyserii Krystyny Jandy to prawdziwa gratka dla miłośników komedii i… kryminałów. Bo sztuka jest pełna zagadek, nieoczywistych sytuacji i mrocznych intryg.

Tytułowa Lily, w której postać wciela się Krystyna Janda, to niepokorna i wścibska sprzątaczka, która pragnie rozwiązać sprawę morderstwa. Jak się okazuje, ofiarą jest jej szef – Richard Marshall.

Lily wtrąca się w śledztwo bez zastanowienia, tym bardziej, że dochodzenie prowadzi jej roztargniony, dawny znajomy. A co jeszcze bardziej komplikuje sytuację to stale zmieniające lokalizację ciało trupa. To oraz wiele niejednoznacznych poszlak sprawiają, że policjanci myślą, że kobieta robi sobie z nich żarty. 

Dzięki doskonałemu humorowi i dowcipnym, zaskakującym zdarzeniom, sztuka toczy się niezwykle wartko i energicznie. Dodatkowo barwne i charakterystyczne postacie nie pozwalają nudzić się widzom nawet przez chwilę.

Pełny opis spektaklu Lily oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

Spektaklove „Imię”

Terminy spektakli: 20 listopada

Wystarczy, że pojawi się jedno pytanie: „czy macie już jakiś pomysł na imię?”, a kolacja w gronie najbliższych przeradza się w prawdziwą batalię i chaos. Jednak sprzeczka o imię dziecka jest dla bohaterów tylko pretekstem do powiedzenia sobie, co naprawdę leży im na sercu.

Doskonałą komedię „Imię” można wziąć trochę na poważnie. Jej słodko-gorzki wydźwięk skłania do refleksji i w humorystyczny sposób odkrywa prawdy o naturze ludzkiej.

Ponadto jedną z wielu zalet sztuki jest też wspaniała obsada aktorska. Na scenie występują m.in. Małgorzata Foremniak, Wojciech Malajkat, Szymon Bobrowski i Mateusz Banasiuk.

Pełny opis spektaklu Imię oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

Potem-o-tem „Gluten Sex”

Terminy spektakli: 15, 16, 17 listopada

To nie jest zwykły spektakl, a niesamowita i jedyna w swoim rodzaju przygoda. Bo razem z bohaterami sztuki wyruszycie autokarem spod pl. Defilad i udacie się do zabytkowego pałacu pod Warszawą. Tam czeka na Was kolejna niespodzianka, czyli wirtualne wesele. Brzmi niesamowicie? Bo tak jest!

Przedstawienie przeniesie Was do roku 2028, w którym relacje międzyludzkie w świecie rzeczywistym odchodzą do lamusa na rzecz tych wirtualnych. 

Nowatorska komedia przez widzów jest oceniana niezwykle wysoko. Przezabawny spektakl poprawia humor, trzyma w napięciu i dostarcza zupełnie nowych, innowacyjnych wrażeń.

Pełny opis spektaklu Gluten Sex oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

➜ Komedie w teatrze – Kraków

Teatr KTO „Słoneczni chłopcy”

Terminy spektakli: 23, 24 listopada

Sztuka Neila Simona pierwszy raz została wystawiona na Broadwayu w 1972 roku. I chociaż minęło już wiele lat, tekst nadal pozostaje aktualny.

Komedia podbiła serca publiczności i doczekała się wielu adaptacji filmowych oraz teatralnych na całym świecie. A o czym opowiada?

Dziś skłóceni, a niegdyś wspólnie występujący na scenie aktorzy, dostają możliwość powrotu do show-biznesu. Co przyniesie spotkanie po latach? Zobacz niezwykle trafne studium skomplikowanych ludzkich relacji i słabości.

Pełny opis spektaklu Słoneczni chłopcy oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

Teatr Bakałarz w Krakowie „Sarenki” 

Terminy spektakli: 6 listopada

Lubicie pełne swobody i absurdu czeskie poczucie humoru? W Teatrze Bakałarz możecie zobaczyć sztukę Tomasa Svobody „Sarenki”, która zabierze Was do zaczarowanego świata pełnego niesamowitych zdarzeń.

Bohaterami są trzej mężczyźni – dyrygent, grzybiarz i Karol, który płacze podczas orgazmu. Chociaż wydają się bardzo od siebie różnić, to łączy ich wiele. Każdy z nich jest życiowym przegrywem. Jednak pewnego wieczoru otrzymują wielką szansę. Przychodzą do nich 3 sarenki, żeby spełnić po ich jednym życzeniu.

Ta niezwykle lekka sztuka to wspaniała propozycja na poprawę humoru. Możecie spodziewać się doskonałej zabawy, a także pozytywnej i niebanalnej wymowy komedii. 

Pełny opis spektaklu Sarenki oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

➜ Komedie w teatrze – Wrocław

Wrocławski Teatr Komedia „Zemsta” 

Terminy spektakli: 21, 28 listopada

Nie bez powodu ponadczasową „Zemstę” Aleksandra Fredry można zobaczyć w licznych teatrach w Polsce. Fabuła, w której głównym tematem jest spór o majątek, bawi publiczność od lat.

Widzowie pokochali też wyraziste i komiczne postacie sztuki, m.in. gwałtownie wybuchającego gniewem Cześnika oraz sprytnego i zawziętego Rejenta.

Jedną z najciekawszych inscenizacji jest produkcja Wrocławskiego Teatru Komedia, podczas której na scenie występują m.in. Martyna Czarnecka jako Klara, Filip Kempiński jako Wacław oraz Marian Czerski jako Rejent Milczek.

Pełny opis spektaklu Zemsta oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

Teatr Polski „Małe zbrodnie małżeńskie” 

Terminy spektakli: 18, 19, 20 listopada

Ten spektakl to prawdziwa mieszanka gatunkowa. Znajdziemy tu przezabawne sceny komediowe, ale też wątki kryminalne i romantyczne. 

Tajemniczy wypadek Gilesa powoduje u niego amnezję. Po powrocie ze szpitala, Lisa, która twierdzi, że jest jego żoną, próbuje pomóc mu przypomnieć sobie, kim jest, jakie ma hobby i oczywiście – jak wyglądało ich małżeństwo.

Jednak czy Giles rzeczywiście nie pamięta swojej przeszłości? W tej psychologicznej grze prawdy i kłamstwa małżonkowie przeanalizują 15 lat swojego małżeństwa, a publiczność nie raz zaskoczą zwroty akcji.

Pełny opis spektaklu Małe zbrodnie małżeńskie oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

➜ Komedie w teatrze – Poznań

Mój Teatr „Pan ma problem z kobietami” 

Terminy spektakli: 11, 12, 13, 25, 27 listopada

Czy mężczyzna jest w stanie zrozumieć kobietę? A kobieta mężczyznę? Na pewno wiele osób potrzebowałoby pomocy, żeby uświadomić sobie kwestie, które dla płci przeciwnej wydają się oczywiste.

Niemniej jednak podczas spektaklu będziecie mogli wziąć udział w sesji terapeutycznej i poznać zarówno damskie, jak i męskie punkty widzenia.

Niewątpliwie temat jest skomplikowany i jego rozpracowanie wymagałoby całej serii sesji z terapeutą. Mimo tego sztuka zapewni Wam godzinę doskonałej zabawy i w humorystyczny sposób pozwoli spojrzeć na świat z przymrużeniem oka.

Pełny opis spektaklu Pan ma problem z kobietami oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

➜ Komedie w teatrze – Łódź

Teatr Kamila Maćkowiaka „Zombi” 

Terminy spektakli: 16 października

Do Europy nadchodzi fala zombie, której nie da się kontrolować. Pojawia się jednak pytanie, czy rzeczywiście jest to niszczycielska, wygłodzona zgraja, niosąca przemoc i przestępczość?

Spektakl „Zombi” duńskiego dramaturga Christiana Lollike to tragikomedia, w której ludzie starają się zachować spokój podczas kryzysu uchodźczego. A sztuka podejmuje próbę ukazania rozmaitych perspektyw i postaw.

Przedstawione konteksty pomogą odpowiedzieć na pytanie, czy rzeczywiście lęk Europejczyków przed nieznanym i obawa utraty kulturowej tożsamości są zasadne.

Pełny opis spektaklu Zombi oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.