Jakie są najlepsze komedie teatralne na zimowy wieczór? 

To oczywiście spektakle, które wciągającą fabułą, zabawnymi dialogami i znakomitą grą aktorską rozgrzeją Wasze serca i dusze. Odpocznijcie więc od świątecznej gorączki i pozwólcie sobie na chwilę wytchnienia podczas najlepszych komedii teatralnych.

Poczujcie się komfortowo i przytulnie, oglądając przezabawne sztuki na widowniach najlepszych teatrów w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu.

➜ Komedie w teatrze – Warszawa

„Słoneczni chłopcy” Och-Teatr w Warszawie

Terminy spektakli: 28, 29 grudnia 

Sztuka Neila Simona pierwszy raz została wystawiona na Broadwayu w 1972 roku. I chociaż minęło już wiele lat, tekst nadal pozostaje aktualny. Komedia podbiła serca publiczności i doczekała się wielu adaptacji filmowych oraz teatralnych na całym świecie.

A o czym opowiada? Dziś skłóceni, a niegdyś wspólnie występujący na scenie aktorzy, dostają możliwość powrotu do show-biznesu. Co przyniesie spotkanie po latach? Zobaczcie przezabawne, a przy okazji niezwykle trafne studium skomplikowanych ludzkich relacji i słabości.

Pełny opis spektaklu Słoneczni chłopcy oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

„Dzień Świra” Teatr Ateneum w Warszawie

Terminy spektakli: 29, 30, 31 grudnia

Jeśli chcielibyście zobaczyć kultową historię Adasia Miauczyńskiego na deskach teatru, to koniecznie zajrzyjcie do Ateneum – jednego z najbardziej znanych teatrów dramatycznych w Warszawie. 

Główny bohater to mężczyzna w średnim wieku. Jego egzystencja wypełniona jest agresywną konfrontacją ze światem i ludźmi – matką, synem, sąsiadami i uczniami.

Poza tym Adaś chodzi do pracy, której nie lubi oraz praktykuje swoje uciążliwe natręctwa i obsesyjne rytuały. Jednak w głębi serca marzy o spotkaniu miłości swojego życia.

Pełny opis spektaklu Dzień świra oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

„20 lexusów na czwartek” Potem-o-tem w Warszawie

Terminy spektakli: 16, 17 grudnia

Na co do teatru w Warszawie? To zależy. Jeśli chcielibyście wziąć udział w jednym z najzabawniejszych i najbardziej zaskakujących wydarzeń w Warszawie, postawcie na teatr Potem-o-tem. 

„20 lexusów na czwartek” to nie tylko tytuł znakomitego spektaklu, ale też… autorska metoda Takashi Fakaito – mistrza harmonii i wewnętrznego spokoju.

Czerpie z niej Coach Ela, która poprowadzi sesję terapeutyczną dla Was i bohaterów sztuki. Ci wyrzucą z siebie traumy, z których często nawet nie zdają sobie sprawy. A taka terapia zmieni Wasze życie na dobre, bo już na zawsze zostaniecie wiernymi fanami teatru Potem-o-tem.

➜ Komedie w teatrze – Kraków

„Kosztowny Romans” Teatr Praska 52 w Krakowie

Terminy spektakli: 11 grudnia

Komedia według jednoaktówki Jana Brzechwy i Mariana Hemara odbywa się w niezwykle kameralnym miejscu, dzięki czemu z łatwością wczujecie się w klimat lat 30. XX wieku

Dodatkowo nastrojowa scenografia, przepiękne stroje, a także wyjątkowa oprawa muzyczna z przedwojennymi piosenkami sprawią, że spędzicie niezwykle przyjemny i bajkowy wieczór. W lekkich scenkach nie zabraknie też gorących uczuć, miłości, kłótni i całej palety emocji okraszonej błyskotliwymi żartami.

Pełny opis spektaklu Kosztowny Romans oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

„Wina Kupidyna” Teatr Współczesny w Krakowie

Terminy spektakli: 16, 17, 18, 28, 29 grudnia

Nigdy nie wiadomo, kiedy kupidyn trafi nas strzałą miłości. Bohaterowie „Winy Kupidyna” doświadczą gorącego uczucia sympatii od pierwszego wejrzenia, kiedy do jednego z mieszkań wprowadzi się Alan.

Przystojny i młody mężczyzna od razu skradnie serca wszystkich mieszkańców bloku. Nawet Grzesia i Lesia – pozytywnej pary z długim stażem. Jednak to nie jedyny rodzaj miłości, który można zobaczyć podczas tej znakomitej komedii. Przekonajcie się sami!

Pełny opis spektaklu Wina Kupidyna oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

➜ Komedie w teatrze – Wrocław

„Psychoterapia czyli sex w życiu człowieka” Wrocławski Teatr Komedia

Terminy spektakli: 6, 10, 11 grudnia

Trwa wykład psychoterapeuty, który chcąc zobrazować swoją teorię, wybiera sobie pacjenta spośród zgromadzonych na sali. Zdaje się jednak, że wykładowca sam wymaga pomocy.

Rozchwiany emocjonalnie zagłębia się w tematy libido, podświadomości pacjenta i próbuje nakłonić go do zwierzeń. W końcu scenariusz wykładu zaczyna przybierać kierunek, którego nikt by się nie spodziewał.

Pełny opis spektaklu Psychoterapia czyli sex w życiu człowieka oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

„Sen nocy letniej” Teatr Polski we Wrocławiu

Terminy spektakli: 10, 11, 17, 18 grudnia

Spektakl „Sen nocy letniej” to baśniowa i magiczna opowieść Szekspira, która eksploruje tematykę uczuć. Sztuka po raz pierwszy ukazała się w 1600 roku. Jedna z teorii głosi, że premiera spektaklu odbyła się na weselu, na którym była obecna nawet królowa Elżbieta I Tudor.

Akcja sztuki rozgrywa się w środku lata i opowiada o przygodach czworga młodych kochanków, a także o miłosnych intrygach. Gdy bohaterowie wkraczają do tajemniczego lasu, w którym rządzi król Elfów, magiczne stworzenia jeszcze bardziej komplikują ich relacje.

Pełny opis spektaklu Sen nocy letniej oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

➜ Komedie w teatrze – Poznań

„Randka w ciemno” Mój Teatr w Poznaniu

Terminy spektakli: 26 grudnia

Jak wyglądają realia relacji damsko-męskich? Bez wątpienia wywołują mnóstwo emocji, dlatego możecie spodziewać się ich także podczas przezabawnej komedii „Randka w ciemno” w Moim Teatrze.

Będzie o małżeństwie, relacjach i związkach w ogóle. Co zrobić, żeby do życia zakochanych nie wkradła się nuda? Ta zabawna sztuka zobrazuje publiczności życiowe i emocjonalne tematy z przymrużeniem oka.

Pełny opis spektaklu Randka w ciemno oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

➜ Komedie w teatrze – Łódź

MaydayTeatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi

Terminy spektakli: 16, 17, 18 grudnia

Komedia, której dynamika przyspiesza z każdą minutą, a trafne żarty i komizm sytuacyjny rozbawią każdego widza – to niewątpliwie „Mayday”Taksówkarz John Smith ma bardzo zły poranek. Kaprys losu sprawia, że wikła się w prawdziwe tarapaty.

Mężczyzna to bigamista, który od lat prowadzi podwójne życie. Jednak jego niczego nieświadome żony mogą niedługo poznać druzgocącą prawdę. Ponadto bohater będzie musiał ukrywać swój sekret nie tylko przed kobietami, ale też przed mediami i policją.

Pełny opis spektaklu Mayday oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

„Totalnie szczęśliwi” Teatr Kamila Maćkowiaka w Łodzi

Terminy spektakli: 7, 8 grudnia

Bohaterowie – mężczyzna i kobieta są sąsiadami. Obydwoje nie są tymi, za których się podają. Dziewczyna wcale nie jest popularną aktorką. Zarabia obsługując klientów przez seks telefon.  Natomiast chłopakowi daleko do odnoszącego sukcesy autora. Utrzymują go rodzice, a wydawcy ani trochę nie są zainteresowani jego twórczością. 

„Totalnie szczęśliwi” to lekka, zabawna, choć dosadna sztuka. Prowokuje do refleksji, opowiada o miłości, seksie, samotności, a także obawach i porażkach zbliżających się do czterdziestki młodych ludzi. 

Pełny opis spektaklu Totalnie szczęśliwi oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.