Sortuj:

Więcej filtrów:

Więcej filtrów
    Wybierasz się do muzeum, na koncert lub na spektakl w Olsztynie? Zobacz krok po kroku, jak znaleźć najlepsze wystawy, koncerty, spektakle i inne wydarzenia kulturalne w Olsztynie.
  1. Muzeum, teatr, koncert lub kino w Olsztynie wyszukasz w górnym rozwijanym menu. W pierwszej kolejności wybierz miasto.
  2. Aby znaleźć bilety na wystawę, spektakl, koncert lub film w Olsztynie, wybierz interesujący Cię zakres dat.
  3. Filtry umożliwiają też wybór konkretnych miejsc, dzięki czemu w prosty i szybki sposób kupisz bilety na koncert lub do kina, teatru czy muzeum.
  4. Wystawy, koncerty, spektakle i filmy w Olsztynie możesz też sortować po dacie, ocenie lub popularności.

Teatr im. Stefana Jaracza

1 Maja 4, Olsztyn

Teatr został wybudowany w 1925 r. według projektu architekta Augusta Feddersena. W pierwszych latach działalności w repertuarze placówki znajdowały się sztuki teatralne oraz operowe i operetkowe prezentowane w języku niemieckim.
18 listopada 1945 r. po raz pierwszy teatr zaistniał jako polska scena pod nazwą Teatru Warmii i Mazur. W trudnych warunkach lokalowych wystawiono wówczas „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Artura Młodnickiego. Od 1946 r. instytucja funkcjonuje pod obecna nazwą Teatru im. Stefana Jaracza. W pierwszym zespole artystycznym znaleźli się: Maria Homerska, Hanna Skarżanka, Eugenia Śnieżko-Szafnaglowa, Karol Adwentowicz, Jan Kurnakowicz, Stanisław Igar, Stanisław Milski, Janusz Strachocki. Jednym z pierwszych kierowników muzycznych był pianista, Mirosław Dąbrowski. Ważną rolę w rozwoju teatru odegrał dyrektor placówki Aleksander Sewruk. Teatr poza funkcjonowaniem sceny olsztyńskiej jednocześnie prowadził działalność objazdową na terenie regionu i województw sąsiednich. Do 1975 r. Teatr posiadał także scenę w Elblągu.
W 1991 r. przy Teatrze rozpoczęło działalność Policealne Studium Aktorskie im. Aleksandra Sewruka ze specjalnością: aktorstwo dramatyczne.
W latach 2010 – 2013 trwała modernizacja i rozbudowa budynku Teatru, m.in. powstała nowa Scena Margines, przebudowana została widownia Sceny Dużej, odremontowana została Scena Kameralna. Dobudowano również łącznik między teatrem a budynkiem Studium Aktorskiego.
Obecnie Teatr gra na czterech scenach: Dużej, Kameralnej i Margines oraz na Scenie u Sewruka znajdującej się w budynku Studium Aktorskiego.
Poza działalnością stricte repertuarową Teatr im. Stefana Jaracza organizuje w sezonie artystycznym dwa festiwale teatralne oraz prowadzi zainaugurowane w 2019 roku warsztaty i spotkania w ramach Studium Reportażu pod patronatem Małgorzaty Szejnert.

Bilety i wejściówki do Teatru im. Stefana Jaracza w najlepszych cenach kupić można za pomocą portalu www.kicket.com (dawne eWejściówki.pl).

Repertuar Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie

Brak wydarzeń spełniających kryteria wyszukiwania.