Chudy Żołnierz - zdjęcie Chudy Żołnierz - zdjęcie Chudy Żołnierz - zdjęcie Chudy Żołnierz - zdjęcie Chudy Żołnierz - zdjęcie Chudy Żołnierz - zdjęcie Chudy Żołnierz - zdjęcie Chudy Żołnierz - zdjęcie Chudy Żołnierz - zdjęcie Chudy Żołnierz - zdjęcie Chudy Żołnierz - zdjęcie Chudy Żołnierz - zdjęcie Chudy Żołnierz - zdjęcie

Średnia ocena

22 oddanych głosów

8,5 / 10

Chudy Żołnierz

Nowa odsłona spektaklu w zmienionej obsadzie i nowym miejscu!

Pierwsza polska inscenizacja jednego z ostatnich dramatów Levina.

****

Hanoch Levin "Chudy żołnierz"

„Jestem bardziej tobą niż ty sam"

Sussin, tytułowy Chudy żołnierz wraca po 5 latach z wojny. W domu zastaje swoje alter ego, Grubego żołnierza, który przywłaszczył sobie jego żonę, dziecko, tożsamość. Nierozpoznany przez bliskich i sąsiadów Chudy żołnierz zamieszkuje na podwórzu śledząc przez okno życie swojego sobowtóra z "tłustych lat", dyskutując i kłócąc się z nim. Wkrótce pojawia się kolejna, trzecia wersja głównego bohatera - Pełzający żołnierz - ranny i konający, on także uważa siebie za Sussina...

Trzy warianty osobowości głównego bohatera - Chudy, Gruby i Pełzający żołnierz podejmują próbę zrozumienia własnej tożsamości, która się rozpada, zadają pytanie co stanowi jej istotę, na czym polega niepowtarzalność człowieka.

Świat w którym dzieję się akcja, to świat niedostatku i zagrożenia, panuje głód, o jedzenie trzeba walczyć, a ludzkie relacje zostały zaburzone przez wszechobecną wojnę, która nigdy się nie kończy.

"Chudy Żołnierz", który swobodnie nawiązuje do antycznej komedii Plauta "Amfitrion", to jeden z ostatnich dramatów Levina, jak dotąd był wystawiany poza Izraelem raz, we Francji w 2013 roku przez Théâtre Simone Signoret teraz po raz pierwszy w Polsce na deskach teatru Scena Supernova.

Reżyseria i światło: Jakub Kowalik

Scenografia: Jakub Szachnowski, Jakub Kowalik

Muzyka: Magda Smoławska, Wojciech "Pinokio" Sochaczewski, na żywo zaśpiewają Edyta Zipolite i Masza Winiarska

Oprawa graficzna, zdjęcia: Jakub Szachnowski

tłumaczenie: Ela Sidi

Kostiumy: Natali Bunina

W ramach biletu lampka wina, zachęcamy do zastania po spektaklu i rozmowy we foyer z twórcami.

Na scenie występują między innymi Łukasz Leśniewicz jako Chudy żołnierz, Kirill Aleksandrov jako Pełzający żołnierz, Agata Hajdukiewicz jako Dziecko, Maksymilian Czarnecki jako Ślepy sąsiad, Niemy Sąsiad, Krzysztof Drozdowski jako Martwy Dziadek, Krystian Gut jako Gruby żołnierz.

Czas trwania: 90 minut

Obsada

Łukasz Leśniewicz
Chudy żołnierz

Kirill Aleksandrov
Pełzający żołnierz

Maksymilian Czarnecki - zdjęcie

Maksymilian Czarnecki
Ślepy sąsiad, Niemy Sąsiad

Krzysztof Drozdowski - zdjęcie

Krzysztof Drozdowski
Martwy Dziadek

Krystian Gut
Gruby żołnierz

Realizacja

Jakub Kowalik

Opinie naszych widzów (5)

 • 10,0/ 10

  Dla mnie wydarzenie bez precedensu. Scena i scenografia oraz same pomieszczenia tej lokalizacji trochę jakby ze snu o apokalipsie. Widownia to kilkanaście krzesełek w dwuszeregu ale czuć prawdziwą sztukę i bezpośredni kontakt z aktorem. Po występie zaproszenie na lampkę wina i spotkanie z aktorami . Wrócę na pewno.

  as.....@....pl / 20 listopada 2022

 • 10,0/ 10

  Świetna atmosfera i gra aktorów na wysokim poziomie. Fabuła skłania do refleksji. Jedna z lepszych sztuk na jakich byłam :)

  ju.....@in...ia.eu / 23 lutego 2022

 • 10,0/ 10

  Spektakl był bardzo ciekawy, a gra aktorska przejmująca. Rekomenduje spektakl wszystkim, których taka tematyka interesuje. Bardzo na czasie.

  mg.....@gm...il.com / 23 lutego 2022

 • 10,0/ 10

  niesamowita uczta dla ducha, offowe podejście, niszowa lokalizacja, aktorzy bardzo autentyczni w rolach, reżyser pierwsza klasa. polecam każdemu zmęczonemu mainstreamowym światkiem

  se.....@gm...il.com / 16 stycznia 2022

 • 9,0/ 10

  Piękny spektakl, mimo poruszanej trudnej tematyki wyszłam bardzo miło zaskoczona. Aktorzy pełni pasji, pokuszę się nawet o stwierdzenie, że ta offowa scena reprezentuje wyższy poziom niż krakowskie teatry z kilkudziesięcioletnią tradycją :) Polecam gorąco!

  ma.....@gm...il.com / 20 listopada 2022

Scena Supernova - Adres i dojazd

Mikołaja Zyblikiewicza 12/4, Kraków

http://scenasupernova.pl

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.