Powrót do przeszłości, czyli auxiliańska podróż w głąb siebie - zdjęcie Powrót do przeszłości, czyli auxiliańska podróż w głąb siebie - zdjęcie Powrót do przeszłości, czyli auxiliańska podróż w głąb siebie - zdjęcie Powrót do przeszłości, czyli auxiliańska podróż w głąb siebie - zdjęcie Powrót do przeszłości, czyli auxiliańska podróż w głąb siebie - zdjęcie Powrót do przeszłości, czyli auxiliańska podróż w głąb siebie - zdjęcie Powrót do przeszłości, czyli auxiliańska podróż w głąb siebie - zdjęcie Powrót do przeszłości, czyli auxiliańska podróż w głąb siebie - zdjęcie Powrót do przeszłości, czyli auxiliańska podróż w głąb siebie - zdjęcie Powrót do przeszłości, czyli auxiliańska podróż w głąb siebie - zdjęcie Powrót do przeszłości, czyli auxiliańska podróż w głąb siebie - zdjęcie Powrót do przeszłości, czyli auxiliańska podróż w głąb siebie - zdjęcie Powrót do przeszłości, czyli auxiliańska podróż w głąb siebie - zdjęcie Powrót do przeszłości, czyli auxiliańska podróż w głąb siebie - zdjęcie Powrót do przeszłości, czyli auxiliańska podróż w głąb siebie - zdjęcie Powrót do przeszłości, czyli auxiliańska podróż w głąb siebie - zdjęcie Powrót do przeszłości, czyli auxiliańska podróż w głąb siebie - zdjęcie Powrót do przeszłości, czyli auxiliańska podróż w głąb siebie - zdjęcie Powrót do przeszłości, czyli auxiliańska podróż w głąb siebie - zdjęcie Powrót do przeszłości, czyli auxiliańska podróż w głąb siebie - zdjęcie Powrót do przeszłości, czyli auxiliańska podróż w głąb siebie - zdjęcie Powrót do przeszłości, czyli auxiliańska podróż w głąb siebie - zdjęcie Powrót do przeszłości, czyli auxiliańska podróż w głąb siebie - zdjęcie Powrót do przeszłości, czyli auxiliańska podróż w głąb siebie - zdjęcie Powrót do przeszłości, czyli auxiliańska podróż w głąb siebie - zdjęcie Powrót do przeszłości, czyli auxiliańska podróż w głąb siebie - zdjęcie Powrót do przeszłości, czyli auxiliańska podróż w głąb siebie - zdjęcie Powrót do przeszłości, czyli auxiliańska podróż w głąb siebie - zdjęcie Powrót do przeszłości, czyli auxiliańska podróż w głąb siebie - zdjęcie Powrót do przeszłości, czyli auxiliańska podróż w głąb siebie - zdjęcie Powrót do przeszłości, czyli auxiliańska podróż w głąb siebie - zdjęcie

Średnia ocena

46 oddanych głosów

9,8 / 10

Powrót do przeszłości, czyli auxiliańska podróż w głąb siebie

Każdy z nas w różnych momentach życia musi chociaż na chwilę przenieść się w przeszłość. Niekiedy po to, żeby się z nią skonfrontować, czasem, żeby poczuć przyjemność z beztroskiego bycia dzieckiem, innym razem zupełnie niespodziewanie, bo akurat wpadł mu w ręce przedmiot sprzed lat. Czasem wspominamy złote lata dzieciństwa, kiedy to utożsamialiśmy się lub chcieliśmy się utożsamić z którymś z bohaterów ze srebrnego ekranu. Chcieliśmy być jak Buzz Astral, Simba, Mulan czy Arielka. Ach, gdyby tylko mieć wehikuł czasu i ożywić te piękne chwile…

A co, jeśli Wam powiemy, że możemy zorganizować taką przejażdżkę?

Tytułowy „Powrót do przeszłości” to podróż wielowymiarowa, bo najnowszy spektakl muzyczny jaki proponuje Auxilium, to połączenie sztuki wizualnej, muzyki i tekstu. Wehikułem czasu będą piosenki z kultowych animacji z lat 80., 90., a nawet 2000. Nie zabraknie jednak także zdjęć z naszych rodzinnych albumów i oczywiście retro gadżetów. Pamiętacie kasety VHS i złote myśli? A może też karmiliście Tamagotchi na lekcyjnych przerwach?

Do „Powrotu do przeszłości” zaprasza Chór Kameralny Auxilium. Wehikuł poprowadzi tradycyjnie Stanisław Rzepiela. W metafizyczną podróż zechcieli się z nami wybrać również pianistka Agnieszka Riess, gitarzysta Piotr Rysiewicz oraz perkusista Miłosz Wilk. Wygodne wnętrze pojazdu stanowić będą dwie sceny: 15 października – scena Klubu Olsza przy ul. Stanisława ze Skalbmierza 7, a 22 i 29 października – scena Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży przy ul. Wietora 13 w Krakowie.

Nieważne, jak bardzo jesteście dorośli, czy czasy waszego dzieciństwa przypadały na lata 90. lub nawet czy lubicie jeszcze bajki. Wycieczka z Auxilium to podróż uniwersalna, w głąb siebie, i – co najważniejsze – z perspektywy tego, kim jesteśmy dziś. Będzie jedyna w swoim rodzaju, bo wasza. Auxilium zapewni jedynie transport na miejsce. Ale za to jaki…

Na scenie występują między innymi Stanisław Rzepiela jako dyrygent, Anna Jedlikowska jako sopran, Alina Ślusarczyk jako sopran, Joanna Berska jako sopran, Liubov Taran jako sopran, Agata Drobniak jako alt.

Czas trwania: 75 minut
Źródło zdjęcia: Łukasz Opaliński, Apertura Studio

Zwiastuny

Twórcy

scenariusz: Jakub M. Figus

kierownictwo artystyczne i opracowanie niektórych utworów: Stanisław Rzepiela

oprawa wizualna: Anna Wyżga-Rysiewicz, Jakub Figus

Opinie naszych widzów (20)

 • 10,0/ 10

  Było wspaniale! Radośnie i wzruszająco, mądrze i pięknie. Nie pamiętam kiedy ostatnio uśmiechałam się aż tyle. Dziękuję! Chciałabym zobaczyć to przedstawienie ponownie i chciałabym zaprosić przyjaciół. Proszę to jeszcze wystawiać, będę wypatrywać kolejnych terminów.

  am.....@gm...il.com / 04 grudnia 2023

 • 10,0/ 10

  Wspaniała aranżacja umożliwiająca sentymentalną podróż w przeszłość. Doskonale spędzony wieczór, serdecznie polecamy! Na pewno będziemy wyczekiwać kolejnych 🥰

  ni.....@gm...il.com / 04 grudnia 2023

 • 10,0/ 10

  Wspaniałe wydarzenie!

  D......@gm...il.com / 04 grudnia 2023

 • 10,0/ 10

  Piękne wydarzenie;) pozwala przenieść się w czasie do lat młodości i na chwilę zatopić się w beztroskoskich latach dzieciństwa;) Polecamy każdemu:)

  ir.....@gm...il.com / 04 grudnia 2023

 • 10,0/ 10

  Świetny koncert i pomysł na powrót wspomnieniami do dzieciństwa. :) Duży plus za mniej oczywiste utwory Disneya!

  ol.....@gm...il.com / 10 listopada 2023

 • 10,0/ 10

  Wspaniałe widowisko! Scenariusz, scenografia, śpiew - wszystko na 6-tkę! :)

  ma.....@gm...il.com / 09 listopada 2023

 • 10,0/ 10

  Nostalgiczna podróż do czasów naszej młodości, piękne aranże piosenek Disneya, które wzruszają czasem do łez. Polecam!

  Ja.....@gm...il.com / 02 listopada 2023

 • 10,0/ 10

  Wspaniali wykonawcy, zachwycające utwory :) To był prawdziwy wehikuł czasu. Ogromnie dziękuję za moc wzruszeń, oby Auxilium dalej się rozwijało, czekam na kolejne takie wydarzenia!

  al.....@gm...il.com / 02 listopada 2023

 • 10,0/ 10

  Ciarki na całym ciele. Wasze głosy mają moc!

  kr.....@gm...il.com / 30 października 2023

 • 10,0/ 10

  Chór Auxilium tworzą wspaniali, młodzi, utalentowani ludzie pełni pasji zaangażowania i radości. Gorąco polecam podróż w Ich świat.

  be.....@gm...il.com / 30 października 2023

 • 10,0/ 10

  Świetny występ, profesjonalne wykonanie i wspaniały pomysł na nostalgiczną przygodę w przeszłość!

  va.....@....pl / 30 października 2023

 • 10,0/ 10

  Zjawiskowe wykonia piosenek z filmów i popularnych animacji dla dzieci i młodzieży. Wspaniali muzycy i dyrygent. Bardzo dobrze zgrany zespół. Z chęcią posłucham Auxilium w innym repertuarach, może być również rozrywkowych.

  ja.....@po...ta.onet.pl / 30 października 2023

 • 10,0/ 10

  Jak zawsze piękni, pomysłowi, kolorowi. Urzeka,że przy minimalizmie dekoracji, ekipa w dźwięku kryje obfitość treści, pięknych obrazów, humoru. Tak trzymać! Czekam na kolejne przedstawienia:)

  ly.....@gm...il.com / 26 października 2023

 • 10,0/ 10

  Cudownie jest wspominać a szczególnie w takiej oprawie i wykonaniu, bardzo mało spędzony czas, dziękuję bardzo 🥰

  fi.....@gm...il.com / 24 października 2023

 • 10,0/ 10

  Chór stworzył fantastyczny klimat Powrotu do Przeszłości - było zabawnie, nostalgicznie, wzruszająco i pięknie. Serdecznie polecam ten spektakt!

  do.....@gm...il.com / 23 października 2023

 • 10,0/ 10

  Świetne teksty (kochany pamiętniczku), znakomita aranżacja, a chór jak zwykle na najwyższym poziomie. Wielkie gratulacje Wykonawcom i oczywiście dla Pana Dyrygenta.

  ed.....@in...ia.pl / 23 października 2023

 • 10,0/ 10

  Wydarzenie bardzo mi się podobało, Dzięki niemu przypominałam sobie czasy dzieciństwa i udało mi się spędzić czas w miłej atmosferze. Dodatkowo chórzyści pięknie śpiewali nie mam zastrzeżeń tak samo jak do samego scenariusza wystąpienia.

  su.....@gm...il.com / 16 października 2023

 • 10,0/ 10

  Piękne aranże piosenek, które towarzyszyły nam w czasach młodości.

  Ja.....@gm...il.com / 16 października 2023

 • 9,0/ 10

  Ciekawe przedstawienie, interesująca aranżacja utworów muzycznych z filmów.

  br.....@po...ta.onet.pl / 24 października 2023

 • 8,0/ 10

  "Powrót do przeszłości" to niezwykła podróż sentymentalna do lat mojego dzieciństwa. Czy były to tylko 'złote lata'? Bynajmniej. Dzięki uczestnictwu w tej podróży udało mi się przypomnieć sobie jak wiele odcieni miało moje dzieciństwo. Interpretacje kultowych piosenek były pełne emocji i energii, przypominając mi o tych magicznych czasach, kiedy świat wydawał się zarówno pełen możliwości jak i obaw. Zastosowanie sztuki wizualnej, retrospekcji zdjęć rodzinnych albumów i dziecięcych pamiętników poruszyło we mnie struny które dawno były uśpione. Dziękuję Auxilium za tę niezapomnianą podróż i za transport w wehikule czasu, który ożywił moje najciekawsze chwile z przeszłości!

  kj.....@gm...il.com / 07 listopada 2023

Chór Kameralny Auxilium - Adres i dojazd

https://chorkameralnyauxilium.fanimani.org.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.