Zaucha. Welcome to the .PRL - zdjęcie Zaucha. Welcome to the .PRL - zdjęcie Zaucha. Welcome to the .PRL - zdjęcie

Zaucha. Welcome to the .PRL

27 października 1991 roku. Andrzej Zaucha budzi się w Szpitalu im. Jana Pawła II w Krakowie. Przeżył, choć zastanawia się, czy nie wolałby dołączyć do swojej ukochanej żony Elżbiety. W śpiączce słyszał jej głos, który prowadził go będzie przez nadchodzące lata, gdy pierwsze wolne wybory wygra Partia Nowych Światłych Socjalistów, a sam Zaucha niczym Forrest Gump będzie regularnie wpływał na losy świata. W poszukiwaniu remedium na nieznośną samotność, kultowego piosenkarza pochłonie jego własna dobroduszność, dla której zadowolenie słuchaczy to za mało.

W spektaklu muzycznym „Zaucha. Welcome to the .prl” wystąpi nie tylko Andrzej Zaucha, ale i między innymi Wisława Szymborska, Matka Teresa, Jacek Cygan, Edyta Górniak, Jurek Owsiak, Bogusław Wołoszański, Borys Jelcyn, a nawet Freddie Mercury czy sam Jezus. Na pytanie czy będzie można usłyszeć „Czernego Alibabę” – nie odpowiemy.

Na scenie występują między innymi Bartłomiej Cabaj, Grzegorz Margas, Wojciech Niemczyk, Wiktoria Kulaszewska, Agata Grobel, Bogusław Kudłek.

Realizacja

Reżyseria: Adam Biernacki

Tekst, dramaturgia i współreżyseria: Zuzanna Bućko i Szymon Bogacz

Opracowanie muzyczne: Szymon Bogacz

Aranże: Waldemar Maszyński

Scenografia i kostiumy: Mirek Kaczmarek

Choreografia: Mikołaj Mikołajczyk

Teatr im. Stefana Żeromskiego - Adres i dojazd

Adres tymczasowy :
ul. ks. Piotra Ściegiennego 2
KIELCE

http://www.teatrzeromskiego.pl

Kup bilet