Żar

9.21
(105 votes)

Dokonana przez dwukrotnego laureata Oscara Christophera Hamptona sceniczna adaptacja wielkiej powieści wybitnego węgierskiego pisarza Sandora Maraiego. Dramat namiętności, którego żar nie gaśnie mimo upływu ponad 40 lat.


Data premiery: 20 września 2025

Organizer: Teatr Polonia (more events from the organizer)

Performing

Creative & Production

Reżyseria: Jan Englert Tłumaczenie: Elżbieta Woźniak Scenografia: Wojciech Stefaniak Kostiumy: Zuzanna Markiewicz Asystentka ds. scenografii i kostiumów: Małgorzata Domańska Producent wykonawczy: Rafał Rossa

Audience reviews

(41)

10/10

Świetny spektakl! Poziom aktorstwa wyśmienity! Należy się głęboko pokłonić naszym zacnym mistrzom sztuki teatralnej. Englert w doskonałej formie, Olbrychski również, a Seniuk nadal zachwyca doskonałą kondycją i klasą. Wspaniały wieczór. Polecam wszystkim. Grażka

gr.....@in...ia.pl | 6/17/26

10/10

To była prawdziwa uczta dla widza.

bs.....@....pl | 6/10/26

10/10

Wspaniała uczta teatralna.

vi.....@....pl | 6/8/26

10/10

Wspaniały spektakl... cudowna obsada....

kr.....@....pl | 6/8/26

10/10

Englert znakomity

kr.....@gm...il.com | 6/8/26

10/10

Bez wątpienia był to pokaz kunsztu aktorskiego. Dykcja, interpretacja - tego już nie ma. Jednakże, monolog Englerta (świetnie zagrany) przez 80 minut ( reszta spektaklu była z udziałem Pani Komorowskiej i Olbrychskiego) był zbyt nużący i monotonny. Mimo wszystko wielkie brawa

gn.....@gm...il.com | 5/8/26

10/10

Bardzo mi się podobało

zu.....@gm...il.com | 5/7/26

10/10

Kocham tych aktorów, bez względu jaką postać grają są obecni na scenie tą właśnie postacią przy jednoczesnym byciem postacią - niewiarygodna Pani Maja Komorowska grająca całą sobą - obecna, przy mini wpizosziku, Pan Daniel Olbrychski, właściwie milczący niemalże cały spektakl a grający gestem i ruchem, do monologu Pana Jana Englerta-Mistrza kunsztu aktorskiego, brak mi słów na opisanie moich uczuć. Wdzięczność ogromna we mnie już kolejny dzień ! I wielkie dzięki za adaptację genialnego tekstu, wartkiego prawie monologu , nieoczywistego i trzymającego w napięciu przez cały spektakl.

an.....@gm...il.com | 4/11/26

10/10

wspaniałe przedstawienie z mistrzoskà grą aktorow

sz.....@gm...il.com | 4/10/26

10/10

Rewelacyjna sztuka. Polecam.

1p.....@gm...il.com | 4/9/26

10/10

To było dla mnie niemal mistyczne przeżycie. Nie pamiętam kiedy byłam w takiej uważności i zachwycie. Bardzo dziękuję aktorom za ten cudowny spektakl. Podziwiam kunszt aktorski, który przejawiał się w każdym słowie i geście, nawetukłony były takie inne, pełne klasy. Jestem oczarowana

ed.....@....pl | 4/8/26

10/10

Swietnie zagrane, wspaniala dykcja, niezbedny minimalizm i humor.

do.....@gm...il.com | 3/29/26

10/10

Cudowną sztuka! Najlepszą jaką wiedziałam

ki.....@gm...il.com | 2/19/26

10/10

Doskonale pokazana historia

el.....@po...ta.onet.pl | 2/19/26

10/10

Znakomite przedstawienie Jestem po lekturze ksiązki i bylam ciekawa adaptacji.

kl.....@po...ta.fm | 2/8/26

10/10

Spektakl świetny gra aktorów wspaniała z podkreśleniem Englerta, ale obie pozostałe rolę, niby niepozorne

ja.....@gm...il.com | 2/6/26

10/10

Doskonały spektakl, świetni aktorzy!

jo.....@on...et.pl | 2/6/26

10/10

Polecam, najlepsza sztuka jaką widziałam od lat! Wyśmienita gra aktorska - Pan Englert Mistrz!

mc.....@gm...il.com | 2/5/26

10/10

Genialne!!!

kh.....@to...ya.net.pl | 1/29/26

10/10

Wspaniała gra bohaterów. Niezapomniane przeżycia

ta.....@gm...il.com | 1/26/26

10/10

Przyjechałam specjalnie z Pruszcza Gdańskiego, żeby zobaczyć spektakl. Gwiazdorska obsada, fenomenalna gra aktorska. Spektakl daje do myślenia, zapewnia dużo wrażeń. Serdecznie polecam

jl.....@....pl | 1/18/26

10/10

Świetna gra aktorska. Mistrzostwo P.Englerta jak i P. Olbryskiego. Polecam

em.....@....pl | 1/18/26

10/10

Swietny tekst ale to przeciez Maraj .Cale przedstawienie to spektal gry aktorskiej.A na scenie cieplo -poczatek ,zar-srodek ,cieplo-koniec.

gp.....@gm...il.com | 12/22/25

10/10

To spektakl z najwyższej półki :) prawie monodram :) i trzy wielkie osobowości zawsze zachwycające :)))

j......@to...un.home.pl | 12/21/25

10/10

Znakomite role

mo.....@gm...il.com | 12/21/25

10/10

Doskonale!

jo.....@gm...il.com | 11/8/25

10/10

Absolutnie trzeba obejrzeć ten spektakl. Mistrz Englert prowadzi swoją rolę metodycznie, pozwala wczuć się w klimat. Cudownie spotkać na scenie również Panią Komorowską oraz Pana Olbrychskiego. Uczta !!!

me.....@gm...il.com | 11/7/25

10/10

Wspaniały spektakl, genialna gra aktorów, zwyczajnie uczta duchowa koniecznie do powtórzenia

hk.....@....pl | 10/5/25

10/10

Najwyższe loty aktorskiego kunsztu

e......@....pl | 10/3/25

10/10

Wspaniały spektakl i wspaniała gra aktorów

wo.....@....edu.pl | 10/2/25

10/10

Mistrzowska gra aktorska w najlepszym wydaniu.

iz.....@Gm...il.com | 10/1/25

9/10

wspaniale aktorstwo

ko.....@on...et.eu | 9/23/25

8/10

Wyśmienita gra aktorów, ale sztuka bardziej nadaje się na słuchowisko niż na scenę: niemal przez cały czas dwóch dawnych przyjaciół (w tych rolach J. Englert i D. Olbrychski) siedzi w fotelach i rozmawia o sprawie sprzed lat (z tym że postać grana przez J.Englerta ma dłuuugi monolog). Panowie czasem się przejdą po pokoju, czasem napiją wina i znowu zasiadają w fotelach. Akcja dzieje się w słowach i emanujących z tych słów emocjach, bo przedstawienie jest bardzo statyczne. Gdyby nie wybitni aktorzy, pewnie by się posypało - i to dla nich warto pójść do teatru :)

iz.....@gm...il.com | 6/9/26

8/10

zestaw aktorski bardzo dobry. pani maja komorowska (zamiennie z anna seniuk)niewiele ma do zagrania wiec efektywnie sztuka opiera się na rolach męskich jana englerta i daniela olbrychskiego. jan englert wyśmienity i wiele aktorów młodszego pokolenia mogłoby się uczyć od niego dykcji i pracy głosem. sam tekst natomiast średnio mi się podobał bo w sumie jakie jest główne przesłanie sztuki? ale dla samej obsady warto pójść na tę sztukę

ka.....@....pl | 2/3/26

7/10

„Żar” zachwyca świetnym aktorstwem i emocjonalną autentycznością, jednak opowiada historię dość oczywistą i pozbawioną większych fabularnych niespodzianek. Siłą spektaklu są przede wszystkim aktorzy, a nie sama fabuła.

to.....@po...ta.onet.pl | 6/10/26

7/10

Cieszyłam się na spektakl zatytułowany "Żar" ale niestety zawiodłam się, mimo bardzo dobrej obsady. Nie słyszałam części wypowiadanego tekstu (a słuch mam dobry), inni zresztą też.

mt.....@....pl | 1/6/26

6/10

Dobry występ J.Englerta przy statystującym udziale D. Olbrychskiego i A. Seniuk.

go.....@gm...il.com | 4/10/26

5/10

Nie polecę przedstawienia ale też nie odradzę. Trochę się wynudziliśmy. Warto zobaczyć wybitnych aktorów.

wi.....@gm...il.com | 6/10/26

5/10

Sztuka broni się tylko wspaniałą obsadą

ma.....@gm...il.com | 2/7/26

2/10

Wydmuszka poniżej oczekiwań. Błahe, rozdmuchane i proste.

m......@gm...il.com | 3/28/26

Address and directions

Teatr Polonia, Duża Scena

ul. Marszałkowska 56

Żar

Warszawa, Teatr Polonia

Warszawa,

Teatr Polonia

Tue, 09/08

7:00 PM

from 110 zł

sale soon

Warszawa,

Teatr Polonia

Wed, 09/09

7:00 PM

from 113 zł

sale soon

Warszawa,

Teatr Polonia

Mon, 09/14

7:00 PM

from 113 zł

sale soon

Passes sales will begin on 09/08 at 1:00 PM

Offer starts: 1:00 PM (starting at the price of the least expensive ticket - 110 zł)

Offer ends: 6:00 PM (at the price of a pass - 45 zł)

Note: W Teatrze Polonia, jeżeli zabraknie wolnych miejsc w fotelach na widowni, widzowie z wejściówkami siadają na schodach.

Our benefits

Exchange your tickets up to 3 days before the event (when purchasing flex tickets)

Notifications about changes in the schedule

Get a refund within 24 hours or choose an alternative date in case of event cancellation

Other events in this location

Not sure what to go for?

Give us a call, we can help!