NAPIS

Oto elegancka kamienica we współczesnym mieście. Jej mieszkańcy patrzą na innych trochę z góry, choć tak naprawdę są banalni, poprawni politycznie i mówią frazesami z telewizji. I tak spokojnie płynąłby dzień za dniem, gdyby nie pojawili się w kamienicy nowi lokatorzy, na pierwszy rzut oka mili i sympatyczni. Tylko dlaczego już po dwóch tygodniach o mężu nowej sąsiadki ktoś w windzie napisał, że jest własnym narządem płciowym? Pomówiony w ten prostolinijny sposób niejaki pan Lebrun wszczyna prywatne śledztwo. I oto już niebawem kwestia, kto tu naprawdę i dlaczego zasługuje na tytułowy napis w windzie, powolutku demontuje zadowolone z siebie samopoczucie pozostałych lokatorów. Okazuje się, że bezpieczne formułki i stereotypy nie obronią nikogo przed głębszą prawdą o sobie samym. „Napis” jest na pozór wesołą komedią, ale chyba lepiej pasują do niego słowa słynnej niegdyś piosenki: „z jednej strony śmiech szalony, z drugiej strony gorzka łza”.

Duration: 80 minutes

Organizer: Teatr Ateneum (more events from the organizer)

Performing

Creative & Production

Autor tekstu: Gerald Sibleyras Przekład: Barbara Grzegorzewska Reżyseria: Artur Tyszkiewicz Scenografia: Anna Jagna Janicka Kostiumy: Anna Adamek Opracowanie muzyczne: Filip Janicki Reżyseria świateł: Katarzyna Łuszczyk Asystent Reżysera: Bartłomiej Nowosielski

Audience reviews

(402)

10/10

Spektakl bardzo mi się podobał. Gra aktorska była na doskonałym poziomie – aktorzy świetnie wcielili się w swoje role i przekazali wiele emocji. Atmosfera przedstawienia była wyjątkowa i od początku do końca przyciągała uwagę widzów. Całość została znakomicie przygotowana, a przedstawienie dostarczyło wielu wrażeń. Całość zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie i oglądałam ją z ogromną przyjemnością. Polecam!

m......@....edu.pl | 6/19/26

10/10

Super przedstawienie. Bardzo aktualne.

ju.....@....pl | 4/28/26

10/10

Z pozoru prosta historia rozwija się w ciekawy i nieoczywisty sposób. I śmiesznie i strasznie. Aktorsko wyśmienicie. Super jeśli aktorom się po prostu chce postarać.

ew.....@gm...il.com | 4/22/26

10/10

Nieoczywisty na poczatku z dobrym suspensem na końcu

ms.....@....pl | 4/22/26

10/10

Rewelacyjny Niesamowita gra aktorska

fi.....@gm...il.com | 4/22/26

10/10

Świetny spektakl, aktorstwo fenomenalne, każdy aktor na najwyzszym poziomie, dobry humor, oprocz zabawnej czesci spejtakl stanowi trafna diagnoze spoleczenstwa i swiata

go.....@gm...il.com | 4/21/26

10/10

Bardzo wciągająca sztuka. Polecam

kr.....@....pl | 4/20/26

10/10

Świetnie zagrane, wyreżyserowane. Najlepiej spędzony wieczór w ostatnich tygodniach

Pr.....@po...ta.onet.pl | 4/14/26

10/10

Bardzo dobra sztuka, świetni aktorzy, wspaniale zagrane

ik.....@ou...ok.com | 4/12/26

10/10

Świetne

mi.....@gm...il.com | 4/12/26

10/10

Fantastyczny scenariusz i gra aktorów, w tym jednego wybitna. Współcześnie, realistycznie, prawdziwie i - wbrew pozorom - całkiem serio i głęboko o ludziach, takich jak my wszyscy. A poza wszystkim, doświadczyłem 80 minut spontanicznego śmiechu.

ar.....@gm...il.com | 4/12/26

10/10

Spektakl genialnie zagrany, niesztampowy, polecam

mo.....@....pl | 4/12/26

10/10

świetna gra aktorska, istotne problemy współczesnego , dowcip

m......@mi...cz.edu.pl | 4/12/26

10/10

Bardzo fajna sztuka. Duża dawka humoru. Dobra grupa znanych aktorów. I chociaż to komedia to z przesłaniem. Dobrze oddaje hipokryzję obecnych czasów, kult poprawności politycznej i podążanie za opinią większości.

m......@gm...il.com | 4/11/26

10/10

Wspaniałe!!!

ag.....@....pl | 4/11/26

10/10

Pragnę podziękować całemu zespołowi, za fantastyczny wieczór jaki spędziłem w teatrze Ateneum. Gra aktorska to był najlepszy balsam dla mojej psychiki po całym tygodniu. Dziękuję.

r......@gm...il.com | 4/11/26

10/10

Fenomenalna gra aktorska. Publiczność owacjami na stojąco podziękowała aktorom za tę ucztę humoru, tempa i talentu aktorskiego. Bardzo polecam spektakl i bardzo dziękuję za ten wieczór! To był zaszczyt , nie przesadzam.

li.....@gm...il.com | 4/11/26

10/10

Spektakl w dowcipny sposób obnaża średnio inteligentne, a raczej głupie elity. Aktorzy świetnie grają, każdy się czymś wyróżnia i przyciąga uwagę. Cała historia jest opowiedziana w ciekawy sposób.

ka.....@....pl | 4/11/26

10/10

Wspaniala gra aktorow !

ma.....@....pl | 4/11/26

10/10

Zabawny spektakl. Bardzo dobra gra aktorów. Czas szybko upłynął. Przydałby się drugi akt.

go.....@....pl | 4/10/26

10/10

Świetny spektakl, dający i radość i zastanowienie nad dzisiejszym życiem. Wspaniała gra aktorów!!! Wszystkim aktorom bardzo gratuluję i serdecznie polecam ten spektakl.

ew.....@gm...il.com | 4/10/26

10/10

Gorąco polecam. Nie tylko zabawny, ale i mądry.

ew.....@gm...il.com | 4/10/26

10/10

Państwo aktorzy grają popisowo.

pi.....@ya...oo.com | 1/22/26

10/10

Świetny spektakl. Zabawny ale też skłaniający do refleksji. Bardzo dobre aktorstwo.

s......@....pl | 1/20/26

10/10

Świetnie się bawiłam. Znakomita gra aktorów.

an.....@gm...il.com | 1/20/26

10/10

Wspaniała gra aktorska

mr.....@gm...il.com | 1/17/26

10/10

Bardzo się dobrze bawiliśmy

ki.....@....pl | 1/13/26

10/10

Bardzo dobre, świetna obsada

mi.....@ea...ng.pl | 1/12/26

10/10

Sztuka rewelacyna ,poruszająca w sposób ironiczny podziały w polskim społeczeństwie. Świetnie wyreżyserowana i zagrana .będę polecał .

en.....@on...et.eu | 1/12/26

10/10

Świetny spektakl z dużą dozą humoru

be.....@....pl | 1/12/26

10/10

Spektakl warty obejrzenia temat przestawiony na scenie bardzo na czasie i aktualny

si.....@....pl | 1/12/26

10/10

Świetny spektakl, wysoki poziom gry aktorskiej. Komedia nie tyle francuska, co uniwersalna.

ur.....@ca...la.pl | 1/12/26

10/10

wspaniałe prowadzenie publiczności, wspaniała obsada, spędziłem wieczór we wspaniałym humorze. Szacunek dla wspaniałych Aktorów, szczegolnie Pani Trybały, Pana Tylca i Pani Komarnickiej! :)

ar.....@gm...il.com | 1/12/26

10/10

Bardzo dobra gra aktorów. Świetna farsa, dobra zabawa

bo.....@gm...il.com | 1/12/26

10/10

Świetna gra aktorska. Tytuł przedstawienia bardzo aktualny, ponad czasowy i bliski wielu ludziom.

an.....@gm...il.com | 1/12/26

10/10

Spektakl nie tylko komediowy ale skłaniający do refleksji. Satyra na obecną rzeczywistość. Świetnie wyreżyserowany. Znakomite aktorstwo. Pan Tyniec wymiata.

s......@....pl | 1/11/26

10/10

Bardzo ciekawe przedstawienie. Jak zwykle na Teatrze Ateneum można polegać. Nie poddaje się obecnej manierze teatralnej mieszania się w polską politykę, rechotów z prawicy, czy prymitywnych żartów. Z tego powodu przestałam całkowicie chodzić do Powszechnego, dramatycznego. W Teatrze Ateneum można zawsze liczyć na uczciwą kulturę, piękne wystawienia sztuk. Próżno szukać teraz w Warszawie Teatru który oferowałby tak dobre przedstawienia w starym stylu w dobrym znaczeniu tego słowa. Scena numer 2 jest wspaniała: różnice wysokości między rzędami sprawiają, że nikt nikomu nie zasłania sceny. Jest cieplutko, nawet przy aktualnych mrozach.

ma.....@on...et.eu | 1/10/26

10/10

Spektakl świetny, w czasie karnawału można ubawić się. Z czego się śmiejecie? Sami z siebie się śmiejecie - jak mówił poeta. To o nas - ludzkich wadach, hipokryzji, obłudzie i aspirowaniu do tych niby lepszych. Obsada i gra aktorska bardzo dobra. Polecam ku zabawie i refleksji.

iw.....@gm...il.com | 1/10/26

10/10

Świetna gra aktorska.Trafiona obsada.

mb.....@....pl | 1/10/26

10/10

Super spektakl, śmieszny. Aktorzy bardzo dobrze zagrali. Polecam

an.....@....pl | 1/10/26

Address and directions

Teatr Ateneum, Scena 20

ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 35

NAPIS

Warszawa, Teatr Ateneum

Thu, 06/18

7:00 PM

-,-

sale ended

Online sale ended: set up a notification to get an email when tickets become available.

Our benefits

Exchange your tickets up to 3 days before the event (when purchasing flex tickets)

Notifications about changes in the schedule

Get a refund within 24 hours or choose an alternative date in case of event cancellation

Not sure what to go for?

Give us a call, we can help!