Oto elegancka kamienica we współczesnym mieście. Jej mieszkańcy patrzą na innych trochę z góry, choć tak naprawdę są banalni, poprawni politycznie i mówią frazesami z telewizji. I tak spokojnie płynąłby dzień za dniem, gdyby nie pojawili się w kamienicy nowi lokatorzy, na pierwszy rzut oka mili i sympatyczni. Tylko dlaczego już po dwóch tygodniach o mężu nowej sąsiadki ktoś w windzie napisał, że jest własnym narządem płciowym?
Pomówiony w ten prostolinijny sposób niejaki pan Lebrun wszczyna prywatne śledztwo. I oto już niebawem kwestia, kto tu naprawdę i dlaczego zasługuje na tytułowy napis w windzie, powolutku demontuje zadowolone z siebie samopoczucie pozostałych lokatorów. Okazuje się, że bezpieczne formułki i stereotypy nie obronią nikogo przed głębszą prawdą o sobie samym. „Napis” jest na pozór wesołą komedią, ale chyba lepiej pasują do niego słowa słynnej niegdyś piosenki: „z jednej strony śmiech szalony, z drugiej strony gorzka łza”.
Duration: 80 minutes
Organizer: Teatr Ateneum (more events from the organizer)
Creative & Production
Autor tekstu: Gerald Sibleyras
Przekład: Barbara Grzegorzewska
Reżyseria: Artur Tyszkiewicz
Scenografia: Anna Jagna Janicka
Kostiumy: Anna Adamek
Opracowanie muzyczne: Filip Janicki
Reżyseria świateł: Katarzyna Łuszczyk
Asystent Reżysera: Bartłomiej Nowosielski
10/10
Spektakl bardzo mi się podobał. Gra aktorska była na doskonałym poziomie – aktorzy świetnie wcielili się w swoje role i przekazali wiele emocji. Atmosfera przedstawienia była wyjątkowa i od początku do końca przyciągała uwagę widzów. Całość została znakomicie przygotowana, a przedstawienie dostarczyło wielu wrażeń. Całość zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie i oglądałam ją z ogromną przyjemnością. Polecam!
m......@....edu.pl | 6/19/26
10/10
Super przedstawienie. Bardzo aktualne.
ju.....@....pl | 4/28/26
10/10
Z pozoru prosta historia rozwija się w ciekawy i nieoczywisty sposób. I śmiesznie i strasznie. Aktorsko wyśmienicie. Super jeśli aktorom się po prostu chce postarać.
ew.....@gm...il.com | 4/22/26
10/10
Nieoczywisty na poczatku z dobrym suspensem na końcu
ms.....@....pl | 4/22/26
10/10
Rewelacyjny
Niesamowita gra aktorska
fi.....@gm...il.com | 4/22/26
10/10
Świetny spektakl, aktorstwo fenomenalne, każdy aktor na najwyzszym poziomie, dobry humor, oprocz zabawnej czesci spejtakl stanowi trafna diagnoze spoleczenstwa i swiata
go.....@gm...il.com | 4/21/26
10/10
Bardzo wciągająca sztuka. Polecam
kr.....@....pl | 4/20/26
10/10
Świetnie zagrane, wyreżyserowane. Najlepiej spędzony wieczór w ostatnich tygodniach
Pr.....@po...ta.onet.pl | 4/14/26
10/10
Bardzo dobra sztuka, świetni aktorzy, wspaniale zagrane
ik.....@ou...ok.com | 4/12/26
10/10
Świetne
mi.....@gm...il.com | 4/12/26
10/10
Fantastyczny scenariusz i gra aktorów, w tym jednego wybitna. Współcześnie, realistycznie, prawdziwie i - wbrew pozorom - całkiem serio i głęboko o ludziach, takich jak my wszyscy. A poza wszystkim, doświadczyłem 80 minut spontanicznego śmiechu.
ar.....@gm...il.com | 4/12/26
10/10
Spektakl genialnie zagrany, niesztampowy, polecam
mo.....@....pl | 4/12/26
10/10
świetna gra aktorska, istotne problemy współczesnego , dowcip
m......@mi...cz.edu.pl | 4/12/26
10/10
Bardzo fajna sztuka. Duża dawka humoru. Dobra grupa znanych aktorów.
I chociaż to komedia to z przesłaniem. Dobrze oddaje hipokryzję obecnych czasów, kult poprawności politycznej i podążanie za opinią większości.
m......@gm...il.com | 4/11/26
10/10
Wspaniałe!!!
ag.....@....pl | 4/11/26
10/10
Pragnę podziękować całemu zespołowi, za fantastyczny wieczór jaki spędziłem w teatrze Ateneum. Gra aktorska to był najlepszy balsam dla mojej psychiki po całym tygodniu.
Dziękuję.
r......@gm...il.com | 4/11/26
10/10
Fenomenalna gra aktorska. Publiczność owacjami na stojąco podziękowała aktorom za tę ucztę humoru, tempa i talentu aktorskiego. Bardzo polecam spektakl i bardzo dziękuję za ten wieczór!
To był zaszczyt , nie przesadzam.
li.....@gm...il.com | 4/11/26
10/10
Spektakl w dowcipny sposób obnaża średnio inteligentne, a raczej głupie elity. Aktorzy świetnie grają, każdy się czymś wyróżnia i przyciąga uwagę. Cała historia jest opowiedziana w ciekawy sposób.
ka.....@....pl | 4/11/26
10/10
Wspaniala gra aktorow !
ma.....@....pl | 4/11/26
10/10
Zabawny spektakl. Bardzo dobra gra aktorów. Czas szybko upłynął. Przydałby się drugi akt.
go.....@....pl | 4/10/26
10/10
Świetny spektakl, dający i radość i zastanowienie nad dzisiejszym życiem. Wspaniała gra aktorów!!! Wszystkim aktorom bardzo gratuluję i serdecznie polecam ten spektakl.
ew.....@gm...il.com | 4/10/26
10/10
Gorąco polecam. Nie tylko zabawny, ale i mądry.
ew.....@gm...il.com | 4/10/26
10/10
Państwo aktorzy grają popisowo.
pi.....@ya...oo.com | 1/22/26
10/10
Świetny spektakl. Zabawny ale też skłaniający do refleksji. Bardzo dobre aktorstwo.
s......@....pl | 1/20/26
10/10
Świetnie się bawiłam. Znakomita gra aktorów.
an.....@gm...il.com | 1/20/26
10/10
Wspaniała gra aktorska
mr.....@gm...il.com | 1/17/26
10/10
Bardzo się dobrze bawiliśmy
ki.....@....pl | 1/13/26
10/10
Bardzo dobre, świetna obsada
mi.....@ea...ng.pl | 1/12/26
10/10
Sztuka rewelacyna ,poruszająca w sposób ironiczny podziały w polskim społeczeństwie. Świetnie wyreżyserowana i zagrana .będę polecał .
en.....@on...et.eu | 1/12/26
10/10
Świetny spektakl z dużą dozą humoru
be.....@....pl | 1/12/26
10/10
Spektakl warty obejrzenia temat przestawiony na scenie bardzo na czasie i aktualny
si.....@....pl | 1/12/26
10/10
Świetny spektakl, wysoki poziom gry aktorskiej. Komedia nie tyle francuska, co uniwersalna.
ur.....@ca...la.pl | 1/12/26
10/10
wspaniałe prowadzenie publiczności, wspaniała obsada, spędziłem wieczór we wspaniałym humorze. Szacunek dla wspaniałych Aktorów, szczegolnie Pani Trybały, Pana Tylca i Pani Komarnickiej! :)
ar.....@gm...il.com | 1/12/26
10/10
Bardzo dobra gra aktorów. Świetna farsa, dobra zabawa
bo.....@gm...il.com | 1/12/26
10/10
Świetna gra aktorska. Tytuł przedstawienia bardzo aktualny, ponad czasowy i bliski wielu ludziom.
an.....@gm...il.com | 1/12/26
10/10
Spektakl nie tylko komediowy ale skłaniający do refleksji. Satyra na obecną rzeczywistość. Świetnie wyreżyserowany. Znakomite aktorstwo. Pan Tyniec wymiata.
s......@....pl | 1/11/26
10/10
Bardzo ciekawe przedstawienie. Jak zwykle na Teatrze Ateneum można polegać. Nie poddaje się obecnej manierze teatralnej mieszania się w polską politykę, rechotów z prawicy, czy prymitywnych żartów. Z tego powodu przestałam całkowicie chodzić do Powszechnego, dramatycznego. W Teatrze Ateneum można zawsze liczyć na uczciwą kulturę, piękne wystawienia sztuk. Próżno szukać teraz w Warszawie Teatru który oferowałby tak dobre przedstawienia w starym stylu w dobrym znaczeniu tego słowa. Scena numer 2 jest wspaniała: różnice wysokości między rzędami sprawiają, że nikt nikomu nie zasłania sceny. Jest cieplutko, nawet przy aktualnych mrozach.
ma.....@on...et.eu | 1/10/26
10/10
Spektakl świetny, w czasie karnawału można ubawić się. Z czego się śmiejecie? Sami z siebie się śmiejecie - jak mówił poeta. To o nas - ludzkich wadach, hipokryzji, obłudzie i aspirowaniu do tych niby lepszych. Obsada i gra aktorska bardzo dobra. Polecam ku zabawie i refleksji.
iw.....@gm...il.com | 1/10/26
10/10
Świetna gra aktorska.Trafiona obsada.
mb.....@....pl | 1/10/26
10/10
Super spektakl, śmieszny. Aktorzy bardzo dobrze zagrali. Polecam
an.....@....pl | 1/10/26
Address and directions
Teatr Ateneum, Scena 20
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 35