×

ADAM (PREMIERA)

19:00, 27 lip 2024

Bohema House Teatr Ekologiczny

„ADAM” – apokaliptyczna wizja ostatnich dni ludzkości w nowym spektaklu Bohema House

Mroczna i przejmująca – te słowa są zapowiedzią najnowszej produkcji teatru ekologicznego Bohema House. Spektakl w reżyserii i z udziałem Sebastiana Fabijańskiego przedstawia doświadczonych przez los być może ostatnich już przedstawicieli ludzkiego gatunku na zrujnowanej planecie. Głębi widowisku dodają mocne brzmienia. Do współpracy przy produkcji zaproszeni zostali czołowi raperzy i wokaliści z różnych stron sceny muzycznej.

Wizja nadchodzącej apokalipsy. Świat jest zniszczony w wyniku degradacji środowiska naturalnego. Ludzie tracą nadzieję na przetrwanie. Refleksja przyszła zbyt późno. Ludzkość nie sprostała wyzwaniu, jakim stał się kryzys klimatyczny i degradacja środowiska. Niestabilne warunki atmosferyczne, gwałtowne wymieranie roślin i zwierząt, skażenie wody, gleby i powietrza. Życie na Ziemi stało się nieznośne.

Imię głównego bohatera nie jest przypadkowe. Adam z biblijnej Księgi Genesis był symbolicznie pierwszym człowiekiem. W spektaklu może on być postacią z Księgi Apokalipsy, jednym z ostatnich ludzi na Ziemi. Spektakl jest wołaniem o przebudzenie ludzkości w przełomowym momencie, kiedy jeszcze możemy powstrzymać najgorsze skutki niszczycielskich działań naszej cywilizacji.

Widowisko ze spektakularną oprawą muzyczną nawiązuje stylistyką do kinowych produkcji science-fiction. Skondensowana w jednym akcie fabuła daje widzowi poczucie uczestnictwa w dramacie bohaterów.

Premiera spektaklu odbędzie się 27 lipca 2024 roku o godzinie 19:00, a w dniach 25 i 26 lipca 2024 roku odbędą się pokazy przedpremierowe.

Przedstawienie dla osób od 16-tego roku życia.

Zrealizowane w ramach publicznych kampanii edukacyjnych Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A.