×

Teperson - Piosenki grzeczne - niegrzeczne

19:00, 5 kwi 2024

Teatr Old Timers Garage

„Teperson” tworzą muzycy, którzy w procesie twórczym stawiają niezmiennie na odkrywanie. Znakiem rozpoznawczym zespołu są autorskie teksty Zbigniewa Tepera, które bywają podróżami po bezkresach życia, miłości i tęsknot. Każdy utwór to osobna opowieść . Z ciekawych opowieści tworzy się program. Artystyczne dokonania każdego z członków zespołu oparte na wielowątkowych doświadczeniach, pozwalają wierzyć, że czasami warto zapiąć pasy bezpieczeństwa aby zbyt wysoko się unieść.


Z wielu projektów, które powstały z wyobraźni autora polecamy:


Piosenki grzeczne – niegrzeczne” – program składający się z utworów o wolności, pieniądzach, zniewoleniu, władzy, miłości i podróży. Zapraszamy zatem do podróży w czasie i przestrzeni, gdzie czasu nie będziecie liczyć a przestrzeń wypełni Wasza uwaga i miejmy nadzieję, radość z przeżywania tego co do tej pory mogło uciec Waszej uwadze. Jeżeli stwierdzicie jeszcze, że odkryliście kawałek świata, będzie nam podwójnie miło.Skład zespołu:


Zbigniew Teper: Poeta, pieśniarz, bard Zagłębia Dąbrowskiego. Debiutował w roku 1985 zeszytem literackim „Nie wypuszczajcie papug za dnia” wydanym przez Klub Studencki „AKANT” Uniwersytetu Śląskiego. Wydał również „Wichry i piosenki” – zbiór utworów poetyckich na orkiestrę i pióro. Nagrał dwie płyty autorskie: „Magiel czasu” oraz „Pieśni mojego Zagłębia”.


Tłumaczeń jego utworów dokonano na kilkanaście języków: albański, angielski, arabski, czeski, chorwacki, esperanto, francuski, hebrajski, hiszpański, patwa (jamajski), rumuński, ukraiński.
Założyciel zespołów: Do trzech razy sztuka, Etnos Fos, Mizrachi, Teperson.
Występował na scenie z artystami i zespołami: Elżbieta Adamiak, Mirosław Czyżykiewicz, Jacek Stęszewski, Emilian Kamiński, Jan Nowicki, Urszula Makosz, Chór cerkiewny „OKTOICH”, Zespół „Krakowskie trio stroikowe”, Zespół „Klezmorim trio”, Zespoł „Kriva Drina”. Autor cyklicznych koncertów: „Retoryka czterech kultur” odbywających się w Sali Koncertowej MUZA w Sosnowcu oraz programów „Retoryka na językach” w najlepszych tłumaczeniach na kilkanaście języków świata. Jest również pomysłodawcą koncertów zatytułowanych „Zagłębiowski Wieczór Bardów STATECZEK”.


Bartosz Mizera: Niezależny instrumentalista biorący udział w projektach muzycznych, które charakteryzują się różnorodną tematyką i amplitudą emocji. Ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Od wielu lat jest czynnie koncertującym muzykiem, poruszającym się w wielu gatunkach i w różnego rodzaju zespołach instrumentalnych. Dodatkowo ukończone studia na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuki muzycznej pozwalają mu na prowadzenie działalności pedagogicznej w szkolnictwie powszechnym oraz muzycznym. Uczestnik wielu sesji i wydawnictw nagraniowych.

Czas na dokonanie płatności 10 minut