Marcin Wypych - zdjęcie

Marcin Wypych

8,3 / 10

10 oddanych głosów

Absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej, zagrał m. in. w serialu "Przypadki Cezarego P.". Współpracuje z Teatrem Podaj Dalej
Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Teatr Kępa: Fircyk w zalotach

Dramat

Komedia, która skutecznie oparła się działaniu czasu i od dwustu lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem u publiczności. Świetnie oddany komizm postaci oraz żywa i zabawna intryga.

Szczegóły

Teatr Kępa: Pułkownik Ptak

Tragikomedia

Spektakl stworzony na podstawie sztuki bułgarskiego dramaturga Christo Bojczewa. Zabawna i wzruszająca, ale również dotykająca uniwersalnych wartości opowieść o życiu ludzi zamkniętych w zakładzie psychiatrycznym, tworzeniu się władzy i pogoni za marzeniami.

Akcja sztuki rozgrywa się w Bułgarii w czasie wojny bałkańskiej, w zapomnianym przez wszystkich szpitalu psychiatrycznym. Bohaterami są wariaci: schizofrenik, impotent, paranoik... oraz jeszcze dziwniejsze przypadki. W placówce brakuje wszystkiego: lekarstw, jedzenia, ubrań.

Sytuację pacjentów zmienia przypadkowy zrzut ONZ z pomocą humanitarną. Ku swojemu zdziwieniu w paczkach odnajdują oni nie tylko żywność, ale i mundury wojskowe. Ten fakt wszystko odmienia.

To sztuka, która dzięki swojej uniwersalności stała się aktualnym komentarzem do naszej współczesnej polskiej rzeczywistości.

Szczegóły